Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják ennyire az egot...

Miért akarják ennyire az egot megölni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan állításokat miszerint az ego rossz és meg kell halnia. Ilyen drog fogyasztó monják, hogy ego megsemmisülést tapasztaltak.

De nem hiszem, hogy ez Istentől származó dolog.

Nem úgy képzelem el az ideális túlvilágot de szerintem nem csak én, hogy öntudatlanul lebegek a semmiben eggyé olvadva az univerzummal.

Nagyon is fontos az én fogalma. Isten egyénnek teremtett minket, akkor ezek a vallási spirituális tanítok miért akarják az egyéniségünket megölni? A túlvilágon is egyéni lelkek vagyunk nem pedig egy massza.



2022. nov. 4. 14:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*mell - kell
2022. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az EGO "én tudatot" jelent. Én öszpontosuságot jelent. Namár most, ha valaki megtér és újjászüleik Jézus Krisztus által, akkor az ember már eleve nem lehet "én központú". Ugyanis az ember bűnös énében létezik az önzőségben, a büszkeségben, a gőgben, az irígységben, a képmutatásban, az álszenteskedésben stb. Ezekből megszabadít az Isten, mert nem az ember van mindenek felett és akármit is szeretne és akarna az ember elérni sajét céljai elérésének az érdekében, azért a "természet" a sors mindig közbeszólhat, akár betegség által, akár baéeset által stb. Tehát el kell ismernünk és be kell vallanunk, hogy nem vagyunk Istenek és nem tőlünk függ a világ, de van egy nagyobb hatalom Akiben bizhatunk és Akire rábízhatjuk az életünket!!! Igazából ez a megtérés alapja!!! Meghalni a bűnnek, a bűnös énünknek a gőgnek, a büszkeségnek, az önzöségnek, a képmutatásnak, az álszenteskedésnek, a hamisságnak, a hatalom vágynak, az emberek általi dícséretnek és elismerésnek, stb. Sok helyen a Bibliában a megtért keresztények körében úgy olvashatunk erről a (meghalt) EGO-ról, mint ó ember. A Bibliában nagyon sok helyen lehet olvasni arról, hogy Isten akaratát kell keresni, hiszen ISten csak jót akar nekünk, az ember az, aki az EGO-ja miatt rossz irányba viszi a dolgokat.


Rm.12,2. És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

Ef.6,6. Nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekből,

1Thess.4,3. Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;

1Pt.2,15. Mert úgy van az Isten akaratja, hogy jót cselekedvén, elnémítsátok a balgatag emberek tudatlanságát;

1Pt.4,2. Hogy többé ne embereknek kívánságai, hanem Isten akarata szerint éljétek a testben hátralevő időt.

1Jn.2,17. És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Mi a lényeg??? Élek, de nem én vagyok már a központ!!!


Gal.2,20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

2022. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kereszténység egyedisége, hogy személyként tekint az emberekre. Isten is személyes. A keleti gondolkodás ehhez képest rideg hideg, nem törődik az emberrel mint személlyel, nincs gondviselő Isten, aki formálna.

Nemrég olvastam Bergyajevtől a Szellem és realitás-t (V. és VI. fejezetei jók), abban írja, hogy szeretet csak személyek közt lehetséges.

2022. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!