Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy engedjenek el misére?

Figyelt kérdés

A szüleim nem veszik komolyan a vallást én viszont nemrég megtértem, és teljesen komolyan gondolom. Egy barátom mesélte, hogy érdemes lenne járnom misére, hogy közelebb kerülhessek a királyomhoz, meg azt mondja hogy bűn nem elmenni. Én tényleg szertnék kötelebb kerülni Jézushoz, ezért elkezdtem pár hete győzködni a szüleimet hogy hadd menjek, de ők láthatóan valamiért feleslegesnek tartják. Ma például addig frissítgették az időjárás jelentést, amíg kiírta hogy lehet hogy holnap esni fog.


Offolós, troll, ateista.... válaszokat légyszíves mellőzzétek, köszönöm!



2022. nov. 5. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak menj el és kész, nem kell túlbonyolítani. Szabad ember vagy, vallasszabadsag van,nincs olyan, hogy egy ilyet megtiltanak a szülők. Ahol van ott, komoly bajok vannak. Amúgy nem mindig megbízható az időjárás jelentés szóval ha esőt is ígérték ne vedd 100%-rá, de mindenesetre esernyőt azt vigyél.
2022. nov. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
A szüleid csak jót akarnak. A szekták veszélyesek.
2022. nov. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy? Elmesz sétálni vagy egy barátoddal találkozol. Muszáj mindent tudniuk?
2022. nov. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

"Egy barátom mesélte, hogy érdemes lenne járnom misére, hogy közelebb kerülhessek a királyomhoz, meg azt mondja hogy bűn nem elmenni."

Ilyen emberekkel ne barátkozz! Mégis milyen gyülekezet, amelyik ilyen istentelenségeket tanít?

2022. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

A leírásof alapján úgy érzem hogy pontosan olyan helyzetben vagy mint én voltam annak idején. Kereszténységet nem elvető, de vallását nem komolyanvevő és gyakorló szülők, méghozzá ha jól értem katolikus is vagy.


Amit én tettem és szerintem neked is ajánlatos tenned: Mindíg óvatosan közelíts ilyen témákhoz, hagyd hogy feldolgozzák, de mutasd meg hogy komolyan gondolod. Én amikor az első rózsafüzéremet akartam rendelni ugye még nem tudtam magamnak megrendelni, ezért szóltam a szüleimnek. Lehurrogtak és akkor elég bátortalan voltam ebben a dologban és kicsit belenyugodtam hogy most nem lesz rendelve, de nem tettem le róla és ha szóba jött megerősítettem hogy szeretnék egyet, majd két hét elteltével egyszercsak odajöttek hogy akkor milyen rózsafüzért akartam és honnan, és megrendelték. Ugyanígy furcsán néztek rám amikor imádkoztam. Itt is megértéssel kell és elfogadják. Ugya a vasárnapi szentmisét támogatták, egy darabig jártak is velem rendszeresen, de például amikor mondtam hogy szeretnék elmenni hétköznapokon is már azért nagyobb megütközést váltott ki. Ott is eltelt kis idő és szépen lassan már minden misére elmentem amire iskola mellett el tudtam.


Tehát legyél megértő. Értsd meg hogy ők nem tudják mit jelentenek ezek a dolgok és ezért furcsán néznek rád, de nem akarnak neked rosszat. Ha látják hogy komolyan gondolod el fognak engedni, de ahogy az első válaszoló is mondta, nem kell ezt túlgondolni. Szólj nekik hogy elmész misére, max egy óra múlva jössz és elmész. Ha esik az eső akkor fogsz egy esernyőt.


Örülök hogy meghallottad az Úr hívását és pláne hogy a katolikus egyház felé teszed meg ezeket a közelítő lépéseket. Imádkozok érted! :)


Még annyi, hogy Isten látja az igyekezetedet és ha még így a kezdeti időben nem jutsz el misére akár ma, vagy nem tudsz egyes dolgokat azonnal megtenni nem kell összezuhannod. Csak igyekezz. Áldott vasárnapot! :)

2022. nov. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Vigyázz azzal hogy hová mész és kikkel állsz le beszélgetni. Kereszténységen belül is sok az elvakult, téves felekezet akik ha beszippantanak akkor abból neked jó nem fog származni.


Aztán. Mint előzőleg is írták hány éves vagy? Egyedül nem mehetsz el sehova? Szüleid mindenhová veled mennek?

Ha még ennyire gyerek vagy akkor gratulálok hogy már tudsz írni olvasni. Ha pedig nem akkor nem értem miért nem vagy képes egyedül elmenni valahova. Kicsit kamu gyanús a kérdésed így.

2022. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Akkor ne mondd el, hogy hova mész. Mondhatod, hogy elmész a barátaidhoz vagy ilyesmi.
2022. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
#6 Még miért lenne kamu a kérdés? Egy gyerek, akinek a szülei szeretnék tudni hogy hol van a gyerekük megkérdezte hogy hogyan tudna mégis eljutni. Ha a te szüleidet nem érdekelte hogy éppen merre vagy tízenpár évesen (mert gondolom ilyen kor körül lehet a kérdező) akkor nem nála, hanem nálad volt a probléma. A katolicizmus pedig pont nem a szektás része a dolognak, úgyhogy ezt sem értem minek írtad. Arról meg már ne is ejtsünk szót hogy a kérdésre mennyire sikerült válaszolnod.
2022. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Leírtam hogy miért gyanítom, hogy számomra mi a furcsa.

A személyeskedést hanyagoljuk, unalmas.

Elég sok kamu kérdés megfordul az oldalon egyébként, nem ördögtől való gondolat és nem is alaptalan hogy ez is lehet egy közülük.


Ezenfelül a pontosabb helyzet megismerése (mint láthatod kérdeztem is pár dolgot) segít abban hogy használhatóbb tanácsokkal szolgáljunk, arról nem is beszélve hogy az is tisztázódhat hogy mennyire komoly a kérdés.


Ha például már 16 éves akkor kicsit furcsa lenne ha mindenhova a szülőkkel menne. De ha még csak 9-10 körül van és iskola után elszokott járni a barátaival (nem kell egyből haza mennie) akkor az egyik barátjával el mehet templomba és így még nem is kell hazudnia a szüleinek mikor azt mondja hogy elmegy a barátjával kicsit.

Persze a legjobb megoldás mindig az igazság. A szülők feltehetően nem szeretnék a fáradságot sem venni hogy ilyen helyekre menjenek. Kompromisszum lehet, hogy amíg nem tudd önállóan közlekedni addig online vesz részt a miséken, akár havonta vagy pár havonta egyszer elviszik és cserébe nem hisztizik nekik.

Abban is meglehet egyezni hogy elviszik és ha úgy látják hogy jó hatással van rá akkor továbbra is viszik. Cserébe pedig jó gyerek módjára tanulnia kell és házimunkát csinálnia. Valamit valamiért.



"A katolicizmus pedig pont nem a szektás része a dolognak"

Akkor olvasd vissza légyszíves hogy mit is írtam. Azt írtam hogy a katolicizmussal vigyázzon? Ha igen akkor idézd be azt a részt. Olvasd el először amit írtam aztán pattogjál vádaskodva.

Csak hogy talán meg is értsed. Én azt írtam hogy a kereszténységnek.

Aki ilyen bizonytalankodva megy el templomba mint a kérdező, őket sokkal könnyebben beszippantják a szektásabb nézetek.



"Arról meg már ne is ejtsünk szót hogy a kérdésre mennyire sikerült válaszolnod."

Neked még annyira sem. De a személyeskedés és ellenségeskedés az sikerült. Majd ezt ne felejtsed el a következő gyónásnál.

2022. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

#9 ez már egy fokkal értelmesebb válasz volt, gratulálok. Csak egy kis ösztönzés kell úgy tűnik.


Az hogy troll vagy nem troll teljesen mindegy, mert a kérdés jogos és ilyenkor nem csak a kérdezőnek válaszolsz, hanem mivel publikus bárki akinek ilyen problémája van megnézheti és ő lehet hogy nem egy troll lesz.


A kérdésből világosan kitűnt, de ha abból nem akkor a cimkék elég egyértelműen utalt rá, hogy katolikus templomba akar elmenni és te erre válaszolva mondtad, hogy vigyázzon a felekezetekkel. Így jogosan érthettem úgy hogy a katolicizmusra utalsz és ha ez mégsem lett volna így is a te gondod védekezni, mivel nem fogalmaztál világosan.


Arra hogy ki személyeskedik a te válaszodból idéznék: "Ha még ennyire gyerek vagy akkor gratulálok hogy már tudsz írni olvasni." Nem igazán világos hogy mire volt jó ez a hangnem, de biztosan megint csak én nem látok valami nagy és nemes összefüggést, valamint a végére azért csak neked is sikerült egy kis gyónásos beszólással személyeskedni. Ezt szokták álszentnek nevezni? ;)

2022. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!