Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért alakult úgy, hogy a...

Miért alakult úgy, hogy a tudósok többsége ateista?

Figyelt kérdés

Rengeteg mindent köszönhet a tudomány a keleti vallásoknak. De ha valaki megnézi Albert Einsteint az tudja, hogy nem volt ateista. Vagy Max Planck-ot. De még Nikola Tesla sem volt az. Közös bennük, hogy jelenleg a tudomány el nem lehetne képzelhető ezek nélkül. Tesla nélkül pedig végképp nem. Mai tudósok talán nem olyan értelemben vallásosak mint a többi ember? Esetleg a környezet és a politika alakítja így? Vagy talán nem akarják az átlagembert beavatni bizonyos tudásokba?


Itt van pár idézet a felsoroltaktól:



Tesla:


"A halál nem létezik.


Az a titok, hogy ezek a fényrészecskék visszatérnek az ő eredeti állapotukba- visszatérve megelőző energiájuk egyikébe. Krisztus és néhányan mások tudták ezt a titkot."


Einstein:


"Minél mélyebben hatol az ember a természet titkaiba, annál nagyobb tiszteletet érez Isten iránt."


"Minél többet foglalkozom a tudománnyal, annál inkább hiszek Istenben."


Planck:


"Nem lehetséges végső összeütközés a vallás és a tudomány között; az egyik ugyanis kiegészíti a másikat."



2022. nov. 17. 00:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
9%

Az okos emberek is tévednek, mint ahogy erre céloztam is - mondjuk szerintem kisebb eséllyel, mint a középszerűek.


Mégis miben állhat az a negatív hatás az életedre, amit szerinted egy valódi vallás (nem szekta) okozhat, ami miatt megérné kockáztatni a halál utáni örök és teljes életet?

Hogy nem tudod egyre nagyobb és izgalmasabb érzésekkel birizgálni az idegrendszered, és ez lemondással jár? (Mintha nem lenne ez egyébként is a kevesek kiváltsága a Földön)

2022. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
71%

"Mégis miben állhat az a negatív hatás az életedre, amit szerinted egy valódi vallás (nem szekta) okozhat, ami miatt megérné kockáztatni a halál utáni örök és teljes életet?"


Te melyik vallást követed?

Betartod az összes előírást?

2022. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%

Na igen, "tudós" és "tudomány" az csak a természettudomány lehet... Én mondjuk a saját területen lényegesen több istenhívőt ismerek, mint ateistát, de ez más terület.

Egyébként az igazság alátámasztására én nem tartom feltétlenül érvnek azt, hogyha valamit többen igaznak vélnek, az feltétlenül úgy is van..

2022. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%
12 katolikus vagyok és igyekszem betartani igen, bár a kérdésed szempontjából ez teljesen lényegtelen.
2022. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

14

Tehát a vallásod lshetetlen dolgokat vár el? Vagy miért is nem követed minden törvényét?


Katolikusok a Biblia összes törvényének betartását várják el vagy mi alapján mazsolázgatnak a törvényekből?

2022. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, a katolikus hit nem abban áll, hogy betartod a szabályokat. (bár a szabályok segítenek abban, hogy az emberek békében és teljes életet éljenek)

Olyanról nyilatkozol, amit nem ismersz.


De az alternatíva, az ateizmus és a világban való hit sokkal inkább vár el lehetetlen dolgot szerintem. Legyél örökké sikeres, boldog, gazdag, fiatal, mert különben meg sem érte a világra jönni.

2022. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
37%

"De az alternatíva, az ateizmus és a világban való hit sokkal inkább vár el lehetetlen dolgot szerintem. Legyél örökké sikeres, boldog, gazdag, fiatal, mert különben meg sem érte a világra jönni."


Erre tökéletes választ írtál:

"Olyanról nyilatkozol, amit nem ismersz."



Aztán ahhoz a részhez:

"Olyanról nyilatkozol, amit nem ismersz."


Katolikusnak vagyok keresztelve és kb 1 évtizedig tanultam is róla.

Nekünk még úgy tanították, hogy a törvényeket be kell tartani. Bűnös ember nem kerülhet mennyországba. Bűnök alól persze ha megbánod kaphatsz feloldozást. De az úgy nem működik, hogy elköveted a bűnt aztán majd úgyis elmész gyónni.

Ahogyan azt is tanítoták, hogy a Biblia Isten szava.

Tehát amikor az áll például Pál esetén, hogy a nők legyenek kopaszak vagy fedjék be a fejüket akkor azt is be kellene tartani. Sokan nem tartják be. Ahogyan rengeteg másik elborúlt vagy viszonylag normálisabb törvényt sem tartanak be.


Tehát katolikus vagy, pazarlod az idődet templomban, imádsággal, stb. és mindezt fölöslegesen mert minden törvényt úgysem tartasz be. Sőt nagyrészét nem tartod be feltehetően.

2022. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%

Hát pedig mi más az ateizmus, mint a világ -és benne az ember- istenítése? En is a világban élek, és érzem a nyomást, hogy beszálljak a versenybe. Szerencsére nem elég erős a kisértés vagy csak vesztes vagyok, és bele sem fogok a sikerhajhászásba?


Sajnálom, ha a vallasból és hitből neked ennyit tanítottak, vagy ennyi jött le. Egyébként felnőttként sokkal több minden tűnik logikusnak a teológiában.

Engem is néha megkísért ez az érzés, hogy akármit csinálok, valahol úgyis elbukom... Aztán meg is történik sokszor. De az nem igaz, hogy Isten nem bocsájt meg.

Én nem érzem soha feleslegesnek, ha templomban vagyok, mert nagy erőt ad a mindennapokra. Az imádságok ugyanúgy.

2022. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"De az nem igaz, hogy Isten nem bocsájt meg."

Nem is írtam, hogy nem bocsát meg. De a tanítások szerint nem feltétel nélkül. Vagy szerinted a sorozat gyilkos is mennyországba kerül csak azért mert hit Istenben?


De a bűnt meg kell bánni a bocsánathoz. Szerinted Magyarországon hány nő bánja azt, hogy nem teljesen kopasz vagy takarja el a fejét? Pál szerint azonban kéne nekik.

Egy gagyi bűn amit nem bántak meg. De ha végig nézzük a Bibliát akkor ott van még több is amit nem tartanak be az emberek rendszerint és nem is bánják.


"Hát pedig mi más az ateizmus, mint a világ -és benne az ember- istenítése? "

Élet, ahogyan tudsz, akarsz.


"bele sem fogok a sikerhajhászásba?"

Eljársz dolgozni? Felteszem igen, mint sok ateista.

2022. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

17


Úgy érzem hogy nagyon világiasan értelmezed a kereszténységet. Nyilván ez nem baj, de nem ez a legtökéletesebb megközelítése. A kérdésben egyébként nem pusztán csak a kereszténységről volt szó, hanem a keleti vallásokról és filozófiáról is. (Mivel kicsit ismerem ezeket is tudom, hogy nem állnak annyira messze egymástól, de közel sem). Mégis elment egy irányba.


Rendkívül helytelennek tartom azt a gondolkodás módot, hogy Isten egy emberszerű szakállas valaki, aki bíráskodik felettünk. Nyilván van benne valami igazság, de ez nagyon világias lebutított megközelítés!

2022. nov. 17. 13:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!