Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye milyen csodás, hogy...

Ugye milyen csodás, hogy Jézus egyenesen a atyától fogant? Meváltotta a mi urunk az emeriséget nem gyenge sztorink van nekünk keresztényeknek. Én büszke vagyok rá, hogy ennek a történetnek részese lehete. És ti?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 10:25
1 2 3 4
 21/38 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Ok. Bocs.
2022. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
A keresztyének egyházak jó része nem hisz a szüzen fogantatásban, de elvileg a másik felük, legalábbis egy 90 éves szerzetes mondta, hogy ahol a csávó felesége volt, az ottani zsidó hagyományok miatt esküvő előtt nuku keksz, csak a faszi nem bírta már, azt azt mondta a hívő csajnak, hogy akkor az isten kekszeljen meg és így lett terhes. Meg azt is mondta, hogy amikor fiatal volt csak összedörzsölte a lányokkal a nemiszervét, de 1x becsúszott véletlenül neki, ja és nemtudom erről nekem mért kell tudni xd
2022. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
19%

Mitől is váltotta meg Jézus az emberiséget? :)

Az Atyaisten úgy döntött, hogy az ősbűnt (tehát azt a bűnt, amit a leszármazott emberek el sem követtek) ő csak akkor hajlandó megbocsájtani az embereknek, ha azok az ő fiát is megölik. Teljesen logikus, ugye? :)

Mellesleg az "ősbűn" az volt, hogy az első emberpárnak tudásvágya volt, és nem akart buta maradni (ezért evett a Tudás Fájáról). Szörnyű bűn, ugye?


Na ez a "logika" az egész történet mögött. Valóban egy olyan sztori, amire büszkének lehet lenni. :)

2022. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Mitől is váltotta meg Jézus az emberiséget?"

A kárhozattól azokat, akik hisznek benne.

"csak akkor hajlandó megbocsájtani az embereknek, ha azok az ő fiát is megölik"

Ez nem hajlandóság kérdése. A bűnt értelemszerűen csak az tudja eltörölni, aki nincs bűnben (pl. a gödörből csak az tud kimenteni, aki nincs a gödörben). Mivel az eredendő bűn miatt nem születik olyan ember, aki nincs bűnben, ezért Isten csak úgy tudja a megváltás lehetőségét biztosítani az embernek, hogy ha bűntelen ember születik. Mivel a bűnös természet apai ágon öröklődik, ezért Jézusnak nem volt vérszerinti apja, hanem a Isten Szelleme helyezte a méhébe a magot. Így Jézus bűntelen, és egyedüliként alkalmas arra, hogy magára vegye a büntetést.

"Mellesleg az "ősbűn" az volt, hogy az első emberpárnak tudásvágya volt"

A jó és rossz megkülönböztetésének képességéről beszélünk. Ahhoz, hogy meg tudjuk különböztetni egymástól a jót és a rosszat, mind a kettőt meg kell ismerni, meg kell tapasztalni. Isten attól akart minket megvédeni, hogy megtapasztaljuk a rosszat. Pl. attól, hogy ne tapasztaljuk meg a szégyent, betegséget, halált, és hasonló dolgokat.

"Valóban egy olyan sztori, amire büszkének lehet lenni. :)"

Én is így gondolom! :)

2022. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
62%

"A kárhozattól azokat, akik hisznek benne."


Akkor tehát nem Isten dönti el szabadon, hogy ki kerüljön kárhozatra meg ki nem? :) Hát mégsem mindenható? Van fölötte rangban egy még nagyobb isten? :)


"A bűnt értelemszerűen csak az tudja eltörölni, aki nincs bűnben (pl. a gödörből csak az tud kimenteni, aki nincs a gödörben)."


Szóval nem Isten dönti el, hogy mi bűn meg mi nem bűn? :)


"Mivel az eredendő bűn miatt nem születik olyan ember, aki nincs bűnben"


Ebben mi a logika? Nem az a bűnös, aki elköveti a bűnt? Ha egy másik ember követi el a bűnt, akkor én mi a tökért vagyok bűnös szerinted? :)


"ezért Isten csak úgy tudja a megváltás lehetőségét biztosítani az embernek"


Miért nem tudja máshogyan? Nincsen hatalma hozzá, hogy csak úgy megbocsásson nekem egy bűnt, amit mellesleg nem is én követtem el? :)


"Mivel a bűnös természet apai ágon öröklődik"


WOW :D Ki szerint? Genetikailag? Vagy hogyan gondolod? :D

2022. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
17%

23

ezt a sztorit az tudja megerteni, aki

1. meg akarja erteni

2. kicsit muveltebb az okori ember kulturajaval kapcsolatban

persze, hogy te nem erted

2022. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor tehát nem Isten dönti el szabadon, hogy ki kerüljön kárhozatra meg ki nem?"

Nem bizony. Képzeld el, hogy szabad választási lehetőséget adott neked kárhozat és üdvösség között. Felháborító, mi?

"Szóval nem Isten dönti el, hogy mi bűn meg mi nem bűn?"

De igen, csak ez a kérdés semmilyen szempontból nincs összefüggésben azzal, amire reagálva ezt felhoztad.

"Ebben mi a logika?"

Az, hogy a bűnös természet öröklődik. Ez Sátánnak köszönhető, nem Istennek. Sátánnak pedig úgy van ehhez joga, hogy az első emberpár "aláírt" neki. Ezt az aláírt szerződést bontja fel Jézus vére. Ha fel akarod bontani ezt a szerződést, akkor alkalmazod a Jézus vérét. Úgy tudod alkalmazni, hogy megvallod Őt megváltódnak.

"Nem az a bűnös, aki elköveti a bűnt?"

Dehogynem.

"Ha egy másik ember követi el a bűnt, akkor én mi a tökért vagyok bűnös szerinted?"

Örökölted a bűnös természetet. Ezt tudja Jézus vére eltörölni.

"Miért nem tudja máshogyan?"

Leírtam. Ha gödörben vagy, csak olyasvalaki tud kimenteni, aki a gödrön kívül van. Ezt olvasd el mégegyszer, mert elsőre nem üllepedett le.

"Nincsen hatalma hozzá, hogy csak úgy megbocsásson nekem egy bűnt"

Nem, mert Isten igazságos. A bűnért valakinek bűnhődnie kell. Isten viszont annyira szeret minket, hogy meg akar minket menteni a bűn következményétől, és ezért még arra is képes volt, hogy a Fiát halálra adja. Ha elfogadod a Fiát a te helyettesítődül, akkor neked már nem kell a büntetést elszenvedni. Ha nem fogadod el, akkor el kell szenvedni. A döntés a tied.

"megbocsásson nekem egy bűnt, amit mellesleg nem is én követtem el"

Pontosan azért adta halálra a saját Fiát, hogy neked ne kelljen egy olyan bűnért elkárhoznod, amit nem te követtél el.

"WOW :D Ki szerint? Genetikailag? Vagy hogyan gondolod? :D"

Nem. Spirituálisan. De egyébként nyilvánvalóan genetika is, hiszen mindenki Ádám leszármazottja.

2022. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
77%

"Nem bizony. Képzeld el, hogy szabad választási lehetőséget adott neked kárhozat és üdvösség között. Felháborító, mi?"

Hát abból amit le írtál nem. Egy csomo ember aki jézus elött születet vagy jézustól marha távol, a kárhozatra került hisz nem tudta elfogadni meg váltojának. Már pedig enélkül nem változik meg a genetikája. Mondjuk a kínai, Ming ming kisasszony nem tudta hogy tőle marha messze meghalt az istenfia. Neki nem volt választása.


És ádám fiainak sem volt választása hogy kárhozotnak születnek.


"Az, hogy a bűnös természet öröklődik. Ez Sátánnak köszönhető, nem Istennek."


Isten meg teremti az embert ugy hogy nem tudja mi a jó és a rossz. Saját képmására teremti. Aztán elkövet egy rossz tettet. Miért az ördög hibája ez?


Plusz isten teremti olyanra a genetikát hogy az ember ha vétkezik akkor a bűnössége vérvonal alapján öröklödjön. Ha a fenti nem, akkor is ez az isten hibája.


"Nem az a bűnös, aki elköveti a bűnt?"


Dehogynem.


"Ha egy másik ember követi el a bűnt, akkor én mi a tökért vagyok bűnös szerinted?"


Örökölted a bűnös természetet."


Hát itt gondolom nem kell kifejteni az ellentmondást...:D


"Leírtam. Ha gödörben vagy, csak olyasvalaki tud kimenteni, aki a gödrön kívül van. Ezt olvasd el mégegyszer, mert elsőre nem üllepedett le."


1. A gödörböl vannak akik kitudnak másszni.

2. Istennek nem kéne bele teremteni a gödörbe. Nem KELL, mégis meg csinálja.


"Nem, mert Isten igazságos."

Szoval istennek azért nincsen hatalma mert igazságos...

"A bűnért valakinek bűnhődnie kell."

Bizonyára azt akarod mondani hogy az igazságos isten azt bünteti aki elkövette igaz?

"Isten viszont annyira szeret minket, hogy meg akar minket menteni a bűn következményétől, és ezért még arra is képes volt, hogy a Fiát halálra adja."

Mit reménykedtem...


Amugy meg miért kell a "fiát" (Aki állitolag ő maga) meg ölnie azért hogy meg bocsásson? Már mint ő írja a szabályokat, neki aztán nem kell csinálnia semmit.


Plusz mi az hogy "annyira szeret minket"?


Belénk kodolta hogy bűnösnek szülessünk valamiért amit nem mi követünk el. És év ezredeken át nem küldte el az egyetlen megoldást. És akkor sem mindenkinek.


"Pontosan azért adta halálra a saját Fiát, hogy neked ne kelljen egy olyan bűnért elkárhoznod, amit nem te követtél el."


De ehhez nem kell megölnie magát! Mi a frászért nem elégszik meg azzal hogy azt bűnteti aki megtette?

Ha elfogadod a Fiát a te helyettesítődül, akkor neked már nem kell a büntetést elszenvedni. Ha nem fogadod el, akkor el kell szenvedni. A döntés a tied."

2022. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
66%

Ja és a gödrös példádhoz még annyit hogy nem kell be ugrania ahhoz valakinek a gödörbe hogy kihuzhasson...


Ki huzhat anélkül is.

2022. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Egy csomo ember aki jézus elött születet vagy jézustól marha távol, a kárhozatra került hisz nem tudta elfogadni meg váltojának."

Nyugi, megvolt az üdvözülés útja Jézus előtt is.

"Isten meg teremti az embert ugy hogy nem tudja mi a jó és a rossz."

A jót ismerték.

"Miért az ördög hibája ez?"

Én nem mondtam, hogy az ember bűnbeesése Sátán hibája.

"Plusz isten teremti olyanra a genetikát"

Isten nem teremtette ilyenre a genetikát.

"Hát itt gondolom nem kell kifejteni az ellentmondást...:D"

Hát ami nincs, azt nehezen lehet kifejteni. Nem csak eredendő bűn létezik, hanem szándékos bűn is. Ugyanolyan, mint Éváé és Ádámé.

"A gödörböl vannak akik kitudnak másszni"

Jó, akkor próbálj meg életed hátra levő életedben semmi rosszat sem tenni. Nézzük meg, ki tudsz-e mászni. Szólj, ha nem megy.

"Istennek nem kéne bele teremteni a gödörbe"

Sose tett ilyet.

"Szoval istennek azért nincsen hatalma mert igazságos..."

Ki mondta, hogy nincs hatalma?

"Bizonyára azt akarod mondani hogy az igazságos isten azt bünteti aki elkövette igaz?"

Pontosan. Csak annyira szeret téged, hogy a Fiára helyezte inkább, mert nem akarja, hogy elkárhozz.

"Amugy meg miért kell a "fiát" (Aki állitolag ő maga) meg ölnie azért hogy meg bocsásson?"

Nem ahhoz kell, hogy megbocsásson. Azért áldozta fel a Fiát, mert eldöntötte, hogy meg akar bocsátani. Egyébként már leírtam, hogy miért kellett ehhez emberré legyen Krisztus.

"Plusz mi az hogy "annyira szeret minket"?"

Azt, hogy a Fiát adta érted.

"Belénk kodolta hogy bűnösnek szülessünk"

Nem csinált ilyet.

"De ehhez nem kell megölnie magát!"

Ez nem öngyilkosság. De tényleg leírtam már valamelyik előző kommentben, hogy miért kellett halál a megváltáshoz.

"Mi a frászért nem elégszik meg azzal hogy azt bűnteti aki megtette?"

Igazságtalannak érzed, hogy ennyire szeret téged?

"Ja és a gödrös példádhoz még annyit hogy nem kell be ugrania ahhoz valakinek a gödörbe hogy kihuzhasson..."

Tudod, mi az a metafora?

2022. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!