Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Aki nem kereszté...

Keresztények! Aki nem keresztény jogosan érdemli a poklot? Gandhi is jogosan van a pokolban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 21:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10

A Bibliából tudjuk, hogy Isten mit tekint igazságos ítéletnek.

2022. nov. 28. 18:50
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

#11

Igen, lásd amikor Jézus a jobbján én balján állókhoz szól. Te cselekszed azokat?

2022. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ez nem ellentmondásos a Bibliában?

A Jelenések könyvén kívül az Újszövetségben mindenhol azt olvasni, hogy egyedül a Jézusba vetett hit által üdvözülünk.

Ha úgy van ahogy a Jelenésekben van írva akkor nincs kétségem afelől, hogy igazságos.

2022. nov. 28. 19:00
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi köze ennek a Jelenések könyvének, Jézus erről egyik evangéliumban beszél. Jakab apostol is arról ír, hogy a hit önmagában kevés és Jézus is számtalanszor elmondja.
2022. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Számos ige pedig ennek az ellentétét mondja.
2022. nov. 28. 19:19
 16/20 Lucifer-666 ***** válasza:
#15, akkor maradjunk annyiban, hogy ha lett volna esélyed cselekedni vagy nem cselekedni, akkor amennyiben gonosz vagy akkor sírás lesz és fogcsikorgatás...Nincs menekvés...
2022. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tessék?
2022. nov. 28. 20:44
 18/20 anonim ***** válasza:
Javaslom kérdező, hogy egyszer olvasd el a 4 evangéliumot, elvégre az tartalmazza leginkább Jézus tanításait, az a Biblia legfontosabb része.
2022. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Elolvastam.
2022. nov. 28. 22:37
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem tisztázni kellene bizonyos dolgokat.


Amikor az Apostol azt mondja, hogy a Jézus Krisztusba vetett hit által üdvözölünk és nem a törvény cselekedetei által, akkor ez azokra vonatkozik, akik képmutatóak, álszentek, és nem képesek megtörni és megalázkodni és őszinte bűnbánatot és bűnvallást tartani, akik nem képesek meghalni a büszkeségüknek, de mind ezek ellenére mindegyikük a saját vallásuk rendeleteinek és elvárásainak igyekeznek megfelelni. Ezek az emberek valójában nem élik meg a hitüket a mindennapjaikban, otthon az utcán a munkahelyen stb. Ezek azok az emberek, akik úgy gondolják és úgy vélik az üdvösséghez elég az egyházi elvárrásoknak való megfelelés.


Aztán az Apostol folytatja, hogy nagyon kevés az, ha valaki csak mondja magáról, hogy ő hívő és hisz. Ez még a Jelenések könyvében is olvasható.

Tehát, ha valaki azt mondja magáról, hogy hisz, de nem cselekszi az Atya Isten akaratát, az nem igazi hívő. Aki nem éli meg a mindennapjaiban az önzetlen szeretetet és segítségnyújtást másokkal szemben, az nem igazi hívő. A hit cselekedetek nélkül halott. Aki ISten akaratát cselekszi, azzal mutatja meg a hitét. A cselekedetekkel igazolja és pecsételi meg a hitét. Más helyen úgy írja, a gyümölcseiről ismerszik meg a fa. A jó gyümölcsök pedig a hitből fakadó jóindulat, önzetlen, személyválogatás és ítélkezés nélküli szeretet és segítségnyújtás.


Tit.1,16. Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.

Jak.2,14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

Jak.2,17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

Jak.2,18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Jak.2,20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Jak.2,22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Jak.2,24. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

Jak.2,26. Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2Pt.1,5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,


Mat.7;

19. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

2022. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!