Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem nem kéne...

Csak szerintem nem kéne senkit örök pokolba küldenie egy jóságos Istennek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 egyetértek, de annyiban tovább megyek, hogy nem gondolom, hogy Isten halálra kövezést írt elő annak, aki fát szedett szombaton. Az ÓSZ sincs tollba mondva általa. Emberi gondolkodás és szellemi színvonal keveredik krisztusi színvonallal az ÓSZ-ben, és néhány helyütt az ÚSZ-ban.
2022. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
... meg amikor le kellett gyilkolni a másik népet nőkkel, gyerekekkel, állatokkal! A nők megerőszakolása is meg volt engedve ilyen hadi cselekmények közepette. Stb.
2022. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jól mondod, nem járt kövezés mindenért. Az nem így ment. Viszont a mostani korban már nem ez van, mert Jézustól kezdve a mózesi törvény hatályát vesztette. Tehet nicsen szemet szemért és fogat fogért elv. Illetve nem csak a zsidók tartozhatnak Isten népéhez, hanem bárki, aki szeretne. Tehát lehet tanulságokat levonni a Mózes ideji törvényekből, de ma már Isten nem várja el ezt az emberektől, amiket írtam. Nincs megengedve a többnejűség sem. Tehát Jézussal egy új szövetség lépett érvénybe.
2022. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
tehát nincsen*
2022. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!