Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a Bibliában...

Miért van az, hogy a Bibliában írtak által kialakult bennem egy ilyen kényszeres viselkedés?

Figyelt kérdés

Sokszor van bennem olyan érzés, hogy nekem nem szabad boldognak lenni, nem szabad örülni pl: olyan dolgoknak, mint amikor egy focicsapat győz, amivel szimpatizálok vagy esetleg kapok valami szép tárgyi értéket. Folyton vádolva érzem magamat egyes igerészek által, mint pl:(nem szó szerint idézek) aki nem mond le mindenéről, az nem lehet az én tanítványom; vagy: ne szeressétek a világot, se azt, ami a világban van-amit hajlamos vagyok úgy értelmezni, hogy nekem nem szabad megnézni pl egy jó filmet, csak imádkozni, templomba járni és jól viselkedni mások irányába.

És ezzel az a baj, hogy nem tudom, hogyan lehetne ebből kitörni. Egyszerűen nem tudom mit kezdhetnék ezzel. És ez nem megy csettintésre. Hogy mostantól megpróbálok nem így élni, hanem normálisan. Mert egyszerűen megpukkadok belülről.

Nem tudom mihez kezdhetnék ezzel.

Meg azért az utóbbi időben megfigyeltem magamnál azt is, hogy kissé aggályos lelkiismeretem van.

Hogyan lehet ezt levetkőzni?

Remélem nagyjából érthető, hogy mire akarok kilyukadni.


És félreértés ne essék, nem a Bibliával van a gond, hanem velem.

Az értelmezést illetően.

Mégis mit tudok ezzel kezdeni?


2022. dec. 7. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Keress fel egy pszichológiai szakrendelést.
2022. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Talán valamilyen korábbi tetted miatt - ha nem is tudatosan - büntetni akarod magad, esetleg vezekelni, de ettől csak komorrá válik az élet. És ahogy az 1-es mondja, beszélj szakemberrel.


„Örüljetek az Úrban mindenkor, ismét mondom, örüljetek." (Filippi 4,4)

2022. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy helyes kezdeti megértése a dolgoknak, mert próbálod elkerülni, hogy ne vigyenek el a "világ örömei", de ezzel túl is kompenzálod a dolgokat.

A szemeiden keresztül a Teremtő figyeli a többi teremtménye játékát -a többi önmagát- azok boldogságát, örömeit.

Szerintem az öröm megtapasztalása is a feladatod, csak ne legyél rabjává semminek, és az emberséged, a másik ember tisztelete, megbecsülése - látni a másik emberben is a Teremtőt- a legfontosabb feladat.

Ha örömöt, boldogságot küld neked a Teremtő, akkor leld benne örömed.

2022. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

Biztos az lenne a cél, hogy boldogan élj a Biblia szerint?


Lehet váltanod kéne inkább. Ez a vallás árt neked.

2022. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
67%

"És félreértés ne essék, nem a Bibliával van a gond, hanem velem.


Az értelmezést illetően."


Hát ez biztos.

2022. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös


Ezt azért írtam, hogy a válaszolók lehetőleg ne a vallási hovatartozásom miatt mondják azt, hogy gond van, illetve ne azt nevezzék meg problémaként. Mármint a kereszténységet.

2022. dec. 7. 15:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Jézust és a tanítványait azzal vádolták meg a farizeusok, hogy “részeges és dobzódó.” Erről arra következtetek, hogy elég jókedvű társaság volt.
2022. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Mert valláskárosult lettél.
2022. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Sokan szenvedtek és életüket adták a hitük miatt. Te kivételes vagy, hogy neked csak a jó boldogság származhat a hitedből?
2022. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

#6 mégis mit nevezzünk meg problémaként ha ez a probléma?


De tudod mit? Akkor a húsvéti NYÚL miatt van az egész.

2022. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!