Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust majd 2000 évvel ezelőtt...

Jézust majd 2000 évvel ezelőtt nem a hagyományos "latin keresztre" (ami egyben a Római Katolikus Egyház jelképe) feszítették meg, hanem valami egészen más történhetett?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 13:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
a keresztények alatt nyilván a Jehova tanúit értem :)
2022. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%
Egy ateista miért szimpatizál egy embertelen szektával? Amúgy a jehovások nem keresztények. Buta vagy, mint a föld.
2022. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Inkább leszek buta, mint bully.

Mindenkivel szimpatizálok, akiket ilyen formában zaklatnak. Miért számít, hogy valaki szektás? Talán nem lehet? Vallásszabadság van.

2022. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A jehovások a legnagyobb zaklatók, az nem zavar?
2022. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Nem hiszem, hogy ez igaz. Nálunk is szoktak járkálni, de max becsengetnek, aztán elmennek.

Nem rosszabbak, mint más vallásos személy.

2022. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Én látod be sem csengetek sehova, mégis én vagyok a "bully" :D Pedig csak közöltem, hogy ez is egy a sok álkérdés közül. De mindegy, ez az ország egyre hülyébb, komolyan mondom....
2022. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az sem zavar téged, te kis védangyal, hogy ezek a szerencsétlenek nem engedélyezik a vérátömlesztést, inkább halljon meg valaki? Vagy hogy azt, aki valamiért kiszáll közülük, kiközösítik, családok szakadnak szét? Vagy annyira naiv vagy, hogy csak az ártalmatlan, unatkozó nyuggereket látod bennük?
2022. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Aki becsönget valahova, az mitől bully? Nem erre van csengő?

Én ki szoktam kapcsolni, amikor nem akarom, hogy zavarjanak.

Melyik ország? Honnan tudod, hogy hol élek?


Amúgy álkérdést sokan írnak ki itt. Nem értem, hogy miért pont a Jehova tanúi ne írhatnának.

2022. dec. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Az sem zavar téged"


Nos, őszintén nem igazán.

Akiket általában zavarni szokott valami, azok a bigott, fanatikus emberek. Pl. fúúú nem lehetsz meleg, mert az istenem szerint bűn vagy fúúú nem ehetsz disznóhúst, mert az istenem szerint tisztátalan.

Ha ők nem akarnak vért átömleszteni vagy kiközösítenek mást, akkor csinálják. Rám ez nem nincs hatással, meg én nem is fogok így gondolkodni semmiről sem.

Majd ha ez nem tetszik nekik, akkor vallást váltanak. De szerintem senki sincs olyan pozícióban emberként, hogy joga lenne az akaratát másra erőltetni. Persze ez érvényes a jehovákra is.

De én csak az egészet letojom. Nem látok különbséget a vallásos emberek között, hogy így szelektáljam mi zavar és mi nem.

2022. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%

"Amúgy T alakú lehetett a keresztfa, nem latinkereszt alakú."

Valószínűleg nem, mert a Biblia azt írja, hogy Jézus feje felett a kereszten egy tábla állt, melyen több nyelvű felirat volt. Ha T alakú lett volna, akkor nem tudták volna hova tenni. Ha kínoszlop lett volna, azzal szintén ez a probléma, ott nem a feje, hanem a kezei fölé került volna ez tábla. Nem mellékes, hogy a rómaiak keresztet használtak, miért használtak volna Jézus esetén mást?

2022. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!