Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják bálványimádókn...

Miért gondolják bálványimádóknak a keresztényeket a zsidók és a muszlimok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 16:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

#10:

A Tízparancsolat azt mondja a bálvány imádásról: "ne legyenek néked idegen isteneid én előttem". Azért Jézus mégsem nevezhető idegen istennek. Valamint Jézus nem is nevezte azonosnak magát az Atyával, hanem egynek nevezte magát vele. Kérdés, hogy a kettő között mi a különbség? Az egység valamiféle szoros összetartozást fejez ki, nem azonosságot.

2023. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Jézus egy szóval sem mondta magáról hogy Isten. Nincs ilyen vers a Bibliában. Továbbá egyéretlműen megkülönböztette magát az Atyától.
2023. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
A Bibliában számos vers van arról, hogy Jézus Isten. A keresztények szerint a teljes Biblia Istentől ihletett, nem csak amit Jézus mond benne. Egyébként Jézus is erősen utal rá, hogy Isten, de azt az egy bites, faék emberek nem feltétlenül értik.
2023. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Sok utalás van a Bibliában Jézus isteni mivoltára, de ellene is szólnak igehelyek. Pl. amikor a gazdag ifjú így szólítja meg Jézust: Jó mester!, akkor Jézus kijavítja mondván hogy senki sem jó csak az Atya.

Meg amikor a tanítványok kérdezgették tőle, mikor jön el az Isten országa, akkor Jézus azt válaszolta, hogy azt csak az Atya tudja. Ezek arra utalnak, hogy az Atya Istennél Ő kisebbnek mutatta be magát.

2023. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

Igen, érdemes ezt is hozzáolvasni:

"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."

2023. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

"A Bibliában számos vers van arról, hogy Jézus Isten. A keresztények szerint a teljes Biblia Istentől ihletett, nem csak amit Jézus mond benne. Egyébként Jézus is erősen utal rá, hogy Isten, de azt az egy bites, faék emberek nem feltétlenül értik."


Figyelj te faék. Egyetlen olyan verset nem tudsz mutatni amiben azt mondja Jézus hogy "Isten vagyok". Amikre azt mobdod utal rá, sokféleképpen értelmezhető és egy rakás vers van ami meg kizárja Jézus istenségét. Arról nem is beszélve hogy Jézust életében senki em nézte Istennek.

2023. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Látom, hogy az érvekre már csak személyeskedés megy, nagyon szánalmas vagy. Leírtam, hogy a teljes Biblia Istentől ihletett, a Biblia több helyen is konkrétan Istennek nevezi Jézust, innentől fogva ökörség, amiket írsz. Ha majd magasabb lesz az intelligenciád, mint egy amőbának, lehet te is megérted. Addig nem lesz könnyű.
2023. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

"Leírtam, hogy a teljes Biblia Istentől ihletett"


Kifejtenéd mit jelent az hogy Istentől ihletett? Mert ez minden kereszténynél mást jelent :) Azt meg senkit nem érdekel hogy xy minek nevezi Jézust a Bibliában. Van aki prófétának nevezi a Biblia szerint, más meg csalónak. Arról nem is beszélve hogy senki nem nézte Jézust Istennek, pedig sok emberrel találkozott szemlyesen.

2023. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez a véleményed, mint a másik kérdésnél írtam, senkit se érdekel már. A Biblia Istennek nevezi Jézus több helyen is.

De még az utolsó mondatod is hazugság, mert Tamás apostol is Istennek nevezte. Értem én, hogy kínodban már össze vissza hazudozol, de ennyire nyilvánvalót nem kéne.

2023. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
40%

"A Biblia Istennek nevezi Jézus több helyen is."


Más helyen meg prófétának nevezik Jézust a Bibliában, megint más helyen csalónak. Olyat verset mutass ahol Jézus maga mondja hogy ő Isten. Ja hogy ilyent nem tudsz mutatni mert nincs :)



"De még az utolsó mondatod is hazugság, mert Tamás apostol is Istennek nevezte. Értem én, hogy kínodban már össze vissza hazudozol, de ennyire nyilvánvalót nem kéne."


Jézus hány emberrel találkozott személyesn szerinted? Mondjuk 100 ezer? És ebből mindössze néhány volt aki követte és ebből is csak egy nevezte Istennek. Szerinted ez Istentől jó teljesítmény? Nem veszed észre hogy ezzel Isten káromlod te féleszű? Te azt állítod Isten személyesen lejött a földre de senkit nem tudott meggyőzni arról hogy ő Isten.

2023. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!