Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatok olyan keresztény,...

Mondhatok olyan keresztény, római katolikusként, hogy betiltanám és üldöztetném a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés
Kikészítenek, hogy folyamatosan betalálnak, és meg akarnak téríteni, mert közülük se mindenki kerülhet be a mennyekbe... Mindenkinek csak árt ez a szekta.

2023. jan. 13. 01:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 KZitus ***** válasza:
64%

....szívesen beszélnék neked Krisztus királyságáról, ahol minden ember szeretni, tisztelni fogja a másik embert, és mindenben támogatni fogja egy örök életen át. Krisztus arra tanít MA, hogy gyakorlatilag minden ma élő embernek lehetősége van túlélni azt az ítéletet, amelyet Krisztus hamarosan végrehajt minden engedetlen emberen, illetve zokon, akik nem akarnak az ő uralma alatt élni itt a földön. ha bekopogtattam volna hozzád, ezt szerettem volna elmondani neked is. Ebből a célból keressük fel az embereket....

Ezért a krisztusi üzenetért gondolod azt, hogy "árt ez a szekta."

Különös.

2023. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 KZitus ***** válasza:
50%

Egyébként ez az írás teljesedik a hozzáállásoddal:

Jelenések 12:15-17

"A kígyó pedig folyóhoz hasonló vizet árasztott ki a szájából az asszony után, hogy belefullassza a folyóba. De a föld az asszony segítségére sietett, és megnyitotta a száját, és elnyelte a folyót, melyet a sárkány árasztott ki a szájából. A sárkány ekkor nagyon dühös lett az asszonyra, és elment, hogy háborút viseljen az utódai közül megmaradtak ellen, akik megtartják Isten parancsait, és akiket megbíztak azzal, hogy tanúskodjanak Jézusról."

2023. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
63%

Máglyára nem hurcolnád őket?

Katolikus vagyok, de nem lenne megoldás. Sem a máglya, sem a börtön.

Már nem a középkorban vagy a vallási türelmetlenségek korában élünk.

2023. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
33%

#18

Ha a Biblia egyértelműen tiltja az igazságtól elhajlást, szakadást a keresztényeknek, vajon mi a keresztényi, tehát Krisztus előtt is elfogadható magyarázat arra, hogy számtalan, gyakran egymásnak ellentmondó állítólagos "keresztény" közösség létezik, és ezek között a legtöbb egyház tagjai szinte minden emberi konfliktusban gyilkolják egymást nemzeti, etnikai vagy politikai MEGOSZTOTTSÁGBÓL?


És ezen kívül milyen érdekes, hogy gyakran pont ezeknek az egyházaknak a vakbuzgó tagjai oktatják ki, vagy ami még rosszabb, gyűlölködnek pl a Tanúkra és akarnak nekik valahogyan ártani. És nem veszik észre a rossz gyümölcsöket, melyeket az egyházuk hatására gyakorolnak.


Ja és nem igaz hogy a Tanúk nem segítenek bárkin, aki bajban van. Ez mindenki tudja aki közelről ismeri őket!

2023. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 24 es mint olvashatod tőbb katolikus is irta, hogy nem helyes amit a kérdező irt sőt azt irtuk neki, hogy fogadja el, hogy ők igy hisznek, max nem nyit kaput mikor becsöngetnek mindenhová.. (irtam a mi falunkba is jártak nem lett kimenve mikor csengettek aztán kész) akkor hol itt az oktatás?
2023. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 25-ös válaszoló! Nem írtam hogy mindenki, csak azt hogy gyakran. Ez a tapasztalat! Élő, személyes tapasztalat! Nem kell sokat visszamenni az időben, csak egy-két generációt, amikor ez a mai tapasztalat sokkal durvább volt.


De ami keresztényi szellemiség szempontjából nagyon problémás az az, amikor valaki ezen egyházaknak az őszinte híve marad azon az alapon, hogy "ami a szüleimnek jó volt, az jó nekem is", vagy "ebbe születtem, ebbe akarok meghalni". Mert ha a zsidók is így gondolkoznak Krisztus földi életében, akkor bizony senki sem lenne ma keresztény!


Az őszinteség önmagában nem elég, ha valaki olyan szervezet tagja, amely szellemiségben messze van a krisztusitól. De hogyan tud arról meggyőződni, hogy jó helyen van-e, ha nem is kíváncsi rá? Márpedig nagyon sok egyház, nagyon sok híve csak papíron az.

2023. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
57%

"Bujkálniuk kellene, föld alatt kellene gyakorolniuk a hitüket, ha azt nem hagyják el."


Ha ezt kívánod másoknak a hitük miatt, akkor úgy őszintén, szerinted mennyivel vagy különb azoknál a a vallásgyűlölő ateistáknál, akik minden vallás betiltását szorgalmazzák?

2023. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

#27.

Milyen alapon tiltanák be az én vallásom? Nincs joguk hozzá!


A Jehova tanúi ellenben sokszor a tudománnyal ellentétes dolgokat hangoztatnak, valamint a követőik életét elnyomják.

2023. jan. 15. 16:09
 29/64 A kérdező kommentje:

#27.

Mit ártottunk mi nekik, hogy ennyire gyűlöljenek minket?

2023. jan. 15. 16:10
 30/64 anonim ***** válasza:
79%

"A Jehova tanúi ellenben sokszor a tudománnyal ellentétes dolgokat hangoztatnak"


Amikor a Bibliában olvasol olyan dolgokat, amik egyértelműen ellenmondanak tudományos ismereteknek, tényeknek, az nem zavar?

2023. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!