Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy könyvet keresek amiben...

Egy könyvet keresek amiben levan írva hogy hogyan éljek katolikusként hogy az Istennek is tetszen? Itt nem a Biliára gondolok (mert azt is olvasom)

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Kempis Tamás: Krisztus követése

[link]

2017. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Márpedig a Biblia marad, annak is az Újtestamentum része.

Sokan magyarázzák a Bibliát - ahányan, annyiféleképp.

Persze, mindegyik állítja, hogy az ő magyarázata az igaz és való, a másé tudatos, vagy tévutas ferdítés.

2017. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

"Aki a Tao te kinget nem ismeri, az nem tud gondolkozni;

aki a Védát nem ismeri, az nem tudja, mi a valóság;

aki az Ótestamentumot nem ismeri, nem ismeri Istent;

aki az Újtestamentumot nem ismeri, nem tud élni;

aki Kempis Tamást nem ismeri és nem követi, az nem keresztény." (Hamvas)

[link]

2017. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Javaslom még Kerényi Lajos atya könyveit, nekem nagyon tetszettek a gondolatai. De mindenkinek más az, ami megfogja.
2017. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
#2, #7, fejezd mar be az undorító provokálást. Attól, hogy apád nem épp a kereszténység mintapéldája (ha egyáltalan igaz,és nem csak ezzel is provokálni akarsz), még ne általánosíts már. Semmi köze a vallásnak apád undorító viselkedéséhez. A kereszténység nem erről szól, épp ellenkezőleg, a szeretetről szól.
2017. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
#5 És ezt a hozzászólásoddal tökéletesen tükrözöd is igaz?
2017. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 követ62 ***** válasza:
13%

Ilyen nem létezik!

- Katolikusként?

- Istennek is tetszen?

Ez együtt tűz és víz.

Esélytelen!

Csak, ha úgy élsz, csekekedsz mint Krisztus aki a keresztények példaképe. És az Ő életéről CSAK a Biblia ír hitelesen, mert azt maga Isten íratta le.

2017. okt. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
7-es, te ugye nem olvastad a "Krisztus követését" Thomas von Kempentől? Meg még sok mást sem. Akkor vonulj vissza olvasni. Ez itt most nem a katolikusok alázásnak helye, az maradjon a szektátokban.
2017. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen 8-as, pont ez a gond az ilyen hozzászólókkal. Én szívesen beszélgetnék vagy ha úgy tetszik kulturáltan vitatkoznék Isten követéséről és a hitről, de sajnos nem ismerik a Katolikus Egyház alapvető tanítását és hiába mondom, hogy nézze meg a Katekizmusban itt és itt vagy pl. olvassa el Ratzinger bíboros Isten és a világ c. könyvét, mert úgysem olvassa el, csak azt mantrázza, amit a gyülekezetében belevertek.

U.i.: Kérdező, még ezt a könyvet is ajánlom: XVI. Benedek pápával készült interjúkötet, amikor még bíboros volt: Isten és a világ a címe.

2017. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 követ62 ***** válasza:
63%

Mivel katolikus VOLTAM ezért bocsi, de ismerem a tanításait.

Igaz nem olvastam a Krisztus követése című könyvet, de minden regmggel munkába készülődés közben hallgattam a katolikus rádióban amikor felolvasták (és még hallgatom a vatikáni rádió adását, a reggeli misét addig amig a pap elmodja gondolatait. Van II.János Páltól 2 és Betegektől 1 enciklikám mellyeket olvastam. A konstantini adomány levél stb, stb, stb). Nem mondom, hogy rossz, de a Bibliánál jobban senmmi, senki nem tudja bemutatni Jézus jellemét amit követnünk kell.

De természetesen mivel rengeteg olvasnivalóm van, megválogatom mibe méllyedek bele jobban.


És nem kötekedni akartam, csak az ismereteim fényében tényt közöltem.

2017. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!