Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok hisztek a Vonzás...

Vallásosok hisztek a Vonzás Törvényében?

Figyelt kérdés
Elméletileg mindent a VONZÁS TÖRVÉNYE irányít.
2023. febr. 2. 20:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy ez úgy működik, hogy a gondolatok is közegben terjednek a térben. Ezt közeget hívják Manasz nak. A hasonló pedig hasonlót vonzz. A gondolatok hullámként terjednek végtelen sebességgel.
2023. febr. 2. 20:25
 2/9 anonim ***** válasza:
a vonzás törvénye is egy vallás lol ... és kb ugyan akkora kacsamese mint akármelyik idióta vallás. Lelkileg gyáva emberek menekülnek az ilyenekbe mert ettől megnyugszanak, hogy ha jól viselkednek majd mennek az égbe egy felhőn csücsülni és egész nap hárfázni, de a szcientológia is megérne egy misét, vagy a mormonok :D Ugyan ez igaz erre is, mert hogy minden okkal történik, és mindenről te tehetsz csak az a gáz hogy mindenre rá lehet húzni a vizes lepedőt a vonzás törvényében: nem kapod meg amit akarsz? A te hibád, mert túlságosan akarod! vagy azért a te hibád, mert nem akarod eléggé! Ja, hogy most akarod? Nincs idő meghatározva, lehet 10 év múlva kapod meg, addig meg viselkedj rendesen mert nem kapod meg hurrdurr :DDD Kajakra ennyire hülyék az emberek?
2023. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vonzás törvénye? A gravitációban nem nagyon kell hinni, azt tapasztaljuk. Ezen felül atomok között is vannak különböző vonzási törvények. Ebben se kell hinni, akár egyszerű otthoni kísérletekkel is bizonyítani lehet.
2023. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
#3 jah, mintha erre gondolt volna... :D De a te okoskodásod se annyira helytálló, hiszen a tudományban is vannak megmagyarázhatatlan dolgok, amik akár még kötődhetnek is ehhez a marketingbullshit cucchoz -> kvantum összefonódás. Létező dolog, tudományosan bizonyított is, és nincs rá magyarázat :D Vagyis ennyi erővel még akár a "vonzás törvénye" vagy "titok" is létezhet valamilyen formában.
2023. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kerdezo: nem

2-es:

akkor hogy van szerinted? miert tortennek a dolgok?

2023. febr. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"és nincs rá magyarázat"

Még nincs rá esetleg, hogy pontosak legyünk.

2023. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Agnosztikus keresztény vagyok. Azt látom, hogy nagy és összetett igazságokat tartalmaz a Biblia, és hogy a keresztény vallás pedig gazdag kulturális hagyatékkal is rendelkezik. Csak hogy egy példát mondjak, lásd Bach szinte összes jelentős művét! A Bibliához tudok olyan viszonyt fűzni, hogy az nem a valóságban játszódik, hanem kollektív tudattalanunkban.


Ez az ezotériáról nem mondható el! Valóban felhasználnak pár ősi elemet, például az asztrológia nem teljesen újkeletű, ahogyan a karma sem. De nem fennmaradt ősi tradíciókról van szó, hanem mint mondtam, felhasználásról. Egy silány és egyszerű csomagban adják el, amiből mi is következik? A vonzás törvényéből az következik, hogy "csak akarni kell, és teljesülni fog". A horoszkópokból az, hogy "azon múlik a sorsom, hogy mikor születtem." A karmából az, hogy most azért adtam a hajléktalannak 200 forintot, hogy velem valami nagyon jó történjen, azaz a jócselekedet befektetés, amit a sors majd megtérít nekem.

Ez mind össze nem hasonlítható mondjuk Jézus hegyi beszédének az erkölcsi minőségével!!!

2023. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 téged cirkuszban kellene mutogatni :D A szaros bibliával jössz hogy mennyire igaz meg valós, és fikázod a másikat hogy az mekkora kamu :DD Érted, A BIBLIÁVAL... amiben olyan okosságok vannak hogy egy paraszt felrakott minden állatból kettőt egy hajóra, meg hogy egy csóka kettéválasztja a tengert meg ilyenek :D Még jó hogy a 21. században élünk és az emberiség az intelligencia csúcsán van, és akkor vannak itt ezek a kóklerek akik csak rombolják a színvonalat ...
2023. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Lehet, hogy emberiség az intelligencia csúcsán van, de te nem vagy a szövegértés csúcsán... Szó szerint leírtam, hogy nem gondolom valósnak a Biblia cselekményét.
2023. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!