Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónásnál ha van egy bűnöm...

Gyónásnál ha van egy bűnöm amit nem gyóntam meg, de más bűneimet meggyóntam és kaptam is rá feloldozást, akkor csak azokra oldozott fel, vagy az összes bűnömre amit addig elkövettem?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy bűn, ami évek óta kínoz, de nem merem elmondani, mert ismer az atya és az ő templomában esett meg és azóta se tudja ki volt, az alól a bűn alól feloldoztak, ha meggyóntam más bűnökkel azóta többször is?

2023. febr. 6. 16:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10

Az imádat helyére fér be igazán a bűn, mert a bűnös ember Isten előtt tudja letenni azokat. A Biblia is azt írja, hogy hathatós az igaz ember könyörgése. Te lehet imádod Jézust, de aki leteszi bűneit ott és úgy imádja, még sokkal jobban teszi. Ahhoz, hogy szentség legyen, a bűntől meg kell szabadulni, meg kell vallani azokat Isten és ember előtt is. Addig sajnos nem lesz szentség.

Az őskeresztények bűneiket az egész gyülekezet előtt vallották meg.

2023. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el máshova gyónni, ahol nem ismernek! Őszintén mondj el mindent, ez része a szentségknek! Ha szánékosan elhallgattál(nem érthetően mondtál el) valamit a gyónásban, akkor az a gyónásod érvénytelen volt és a többi bűnödet is el kell mondanod újra. Nincs olyan bűn, amit Isten ne bocsájtana meg!

Ha félsz a közelben gyónni, menj fel Pestre, a Ferenciek terén napi sok órába van gyóntatás minden reggeltől délig, és délután 4-től (azt hiszem) estig.

2023. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!