Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma kezdődik a nagyböjt....

Ma kezdődik a nagyböjt. Betartjátok, foglalkoztok vele? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 08:43
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Sőt, továbbmegyek: még csak nem is hiszek Istenben.

Wow, fel mertem így tenni egy kérdést? Légyszi told az osztást...

2023. febr. 22. 18:39
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
€£m€r0gg¥@nt
2023. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
52%

Azért nem igazán értelek, kérdező.

Ha te a böjtről kérdezel, akkor gondolom, nem akarsz arról hallani, aki:

- csak fogyókúrázik,

- nem hívő,

- nem is tudja, mi a böjt,

stb, stb.


Ja, és ha a böjtről kérdezel, akkor nem a böjt legutolsó, lényegtelen szempontjai érdekelnek.

Ha egy miséről kérdeznél, akkor sem az érdekelne a legjobban, hogy milyen színű a pap ruháján a gomb.


Jól gondolom?

2023. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
A böjtről kérdeztem. Azt, hogy böjtöltök-e. Nem azt, hogy szerinted mi a böjt, hogyan kell csinálni és hány embert oktattál már ki erről. Tulajdobképpen egy igen/nem választ vártam. Böjtölsz? Ha igen, hogyan? Ennyi volt, ha visszaolvasod.
2023. febr. 22. 18:45
 35/50 anonim ***** válasza:
0%

Értelmes ember vagy?

Mert akkor úgy fogalmaztad volna meg a kérdésed, hogy világosan kiderüljön belőle, mi érdekel.

És még egyszer, ha még mindig nem fogtad volna föl: sokan, akik azt mondják (vagy hiszik), hogy böjtölnek, valójában NEM teszik ezt.


Akkor a kérdésed úgy szól, hogy ki hiszi magáról azt, hogy böjtöl?

Mire jó egy ilyen kérdés?

2023. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

"sokan, akik azt mondják (vagy hiszik), hogy böjtölnek, valójában NEM teszik ezt."


Továbbmegyek: te is csak hiszed, hogy böjtölsz, valaki szerint meg kvára nincs igazad.

Sőt, valaki szerint meg a pokolba jutsz mert épp nem jehova vagy. Vagy nem katolikus. Vagy a hatszázadik felekezet tagja. Mond neked az valamit, hogy nem te szrtad a spanyol viaszt és nem nálad van az abszolút kvanagy igazság?

2023. febr. 22. 18:52
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

Még egyszer kérdezem: értelmes ember vagy?

Mert akkor eleve úgy kérdezted volna, hogy ki milyen böjti SZOKÁSOKAT tart (és zárójelben odaírtad volna, hogy nem az érdekel, hogy milyen az igazi böjt).

Ezt rögtön az első írásomra is írhattad volna, és akkor ezt az egészet megspórolhatjuk.


De ahogy látom, ezt még mostanra se igazán tudtad megfogalmazni, inkább ösztönből írsz.

Csak akkor meg legalább lennél türelmes, stb...

2023. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Elengedlek, mert rém hülyének tartalak. Szép napot.
2023. febr. 22. 19:15
 39/50 anonim ***** válasza:
0%

Én meg közben rájöttem, hogy idáig fogalmad sem volt arról, amit írtam. Nem fogsz te értelmes, pontos kérdést feltenni, nem erőlteted meg magad annyira, utólag sem.

Nem érdekel téged semmi ilyesmi, nem ezért kérdeztél. Nem is kaptál csak 1-2 választ, de ez nem is zavar téged. Vagy csak unalomból dobtad fel a kérdést, vagy pl. pontnövelés miatt.

2023. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


"Pont ezért írtam, amit írtam: mert az emberek fejében téves kép van a böjtről."

Megis honnan veszed ezt? Akarmit olvasok, hallgatok, katolikus, evangelikus musorokat, papokat, mind elmondjak, hogy a bojtnek mi a lenyege. Sot reformatus predikacioban is. Honnan gondolod, hogy ezt csak te tudod?

Masik, hogy mit vartal egy ilyen ordibalos kioktatastol?, hogy sorban leborulnak az emberek elotted, hogy "jaj, de jo, hogy most mar tudom, egesz eletemben azt hittem, eleg csak elhagyni a hust es az a bojt, koszonom, koszonom!!"

Egy ilyen stilusban leirt kirohanason altalaban akkor sem gondolkodnak el az emberek, ha jogos, inkabb azt gondoljak, valami bajod van. Egy ember sem fog a neten egy random nevtelen komment alapjan evtizedes szokasokat megvaltoztatni, maximum elkezd rakeresni a hivatalosabb oldalakon. Egy ilyen ordibalas ("mar hanyszor megmondtam, megsem ertitek") utan senki nem fog elgondolkodni sem.

Felnottek vagyunk.

2023. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!