Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám megölni Anuelt,...

Hogyan tudnám megölni Anuelt, illetve a szerelem, szenvedély stb. angyalait? Hogy tudnám távol tartani tőlem?

Figyelt kérdés

Nem tudom őszintén, hogy a vallás, vagy az ezotéria kategóriába való a kérdés. Leginkább vallási kérdés, aminek misztikus vonatkozása van, tehát nem az általános, hétköznapi, nyílt kapcsolatos. (Ha valaki szerint máshol jobb helyen lenne, az rakja át!)


Arról van szó, hogy olvastam arról, hogy a szerelemnek, szenvedélynek, érzékiségnek stb. is vannak angyalai.


[link]


Anael, meg ezek. Érdekes volt számomra, mert hagyományos kabbalában, keresztény misztikában és szúfizmusban még nem olvastam róluk.


Minden esetre ezek az angyalok, tündérek rengeteg bosszúságot okoztak nekem, csak ártani tudnak mindenhol. Folyamatosan elcsábítottak, szerelembe ejtetek, szinte kivétel nélkül viszonzatlan szerelembe, vagy még rosszabba... Meggyengített az érzékiség. Meg szeretném őket ölni (az a minimum, hogy magamban). Minimum távol akarom tartani őket a lehető legjobban.


Ez hogy lenne kivitelezhető? Ők bukott angyalok egyébként? Nem kellenek nekem, rosszak. Az érzékiség eleve nem vezet előre.



2023. febr. 26. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Jézust keresd, hiszen angyalok szolgálnak neki.
2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt mondja az ige, hogy léteznek angyalok. Némelyik szent iratok azt mondják, hogy léteznek a bukottak is. A bukottak ha jól tudom az embert jobban megkedvelték a teremtőjüknél és hát tanítani kezdték őket jó szándékból. Azt is mondják, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

De biztosan hihető, hogy léteznek angyalok. Azt tudom az angyalokról, hogy Isten szolgálatára lettek megalkotva és parancsok teljesítésére. Némelyek nem voltak hajlandók beletörődni szerepkörükbe és lázadoztak sorsuk ellen. Isten nem pusztította el őket, hanem más síkra terelte őket. Angyal nem érheti el az embert, ám ember elérheti az angyalt. Ettől függetlenül van hatalmuk, hogy hatással legyenek a valóságunkra.

Aztán ott vannak a próféták, akik közül néhányan angyalok közvetítésével prófétáltak. Amolyan hírvivő munkakörben tevékenykedtek. De vannak, akik simán elképzelhető, hogy akár emberi alakot öltve minimális érintkezéssel egyengetik egy egy személy útját. Nyilván, ha meg kell jelenniük, megjelennek.

Meg aztán ott van Jézus. Azt mondja az ige, hogy angyalok jövendölték eljövetelét évszázadokkal azelőtt, hogy megszületett volna. Máriának is egy magát Gábornak nevező angyal mesélt a fogantatásáról és Keresztelő szent János fogantatásáról is. De a legérdekesebb a történetben Jézus. Azt mondja az írás, hogy miután a pusztában megkísértette a kísértő Jézust, azután állatok és angyalok szolgáltak neki. A bukottak is szolgáltak neki. Hagyományosan a kollektív tudat szerint a sátán is angyal volt és amikor megparancsolta Jézus, hogy távozzon tőle, akkor kénytelen volt engedelmeskedni neki. Meg mindenféle ördögtől megszállott is engedelmeskedett Jézusnak. Ha kérték, hogy űzze ki az ördögöt egy megszállottból, akkor Jézus sosem mondott erre nemet. Megtette. Mindig kiűzte a gonosz lelkeket. Jézus ma is figyel. Rád is figyel. Ha kéred tőle, hogy távolítsa el a kisértőket és a bukottakat, akkor megteszi azt. Nem emlékszem, hogy ne tette volna meg. Mindig megtette.

Érdekes teremtmények az angyalok léteznek is meg nem is. Ráhatással is vannak az emberre meg nem is. De Jézust kérve engednek neki, hiszen ő az, aki előtt minden térd meghajol, még az angyalok térde is.

Amiket te tapasztalsz, azok nem feltétlen kell, hogy angyalok legyenek, bár elképzelhető. Benned is vannak vágyak. De a vágyak eltérítenek, mert elsősorban Isten országát érdemes keresni és annak igazságait. Isten országának legnagyobb igazsága pedig a názáreti Jézus Krisztus, kinek nevében erő lakozik. Nem olyan erő ez, amit bárki kénye kedve szerint használhat, mert ez okos erő. Működik, ha a jóra kéred és Isten akaratát szolgálva kéred az Ő akaratával megegyező dolgokban.

De mint mondtam van ráhatásuk a világunkra és alakítják a képet saját magukról is, hogy el ne feletethessék az emberrel, hogy léteznek. Lehet, néhány filmben vagy sorozatban több igazság van bennük, mint némely szent iratban. Jézus sem ölt meg egy angyalt sem vagy gyilkolt le egy ördögöt sem, akkor te miért tennéd? Van annál bölcsebb út is, hogy kinyírj egy angyalt. Angyalt ölni amúgy pedig nem hinném, hogy lehetséges lenne anyagi fegyverrel, ha mégis, akkor az nem angyal volt, hanem ember.

Kérd az Úrat és megteszi néked!

2023. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hited legyen, ne vallásod. Élj a hited szerint. Hagyjad az ezot másra.
2023. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy látom van hite a Kérdezőnek, csak nem a leghatékonyabb személyekbe veti.
2023. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2.

Anael létezik egyébként?


Miért nem bölcs út elpusztítani őt a lélekben? Nem is fizikai fegyverre gondoltam.


Bizonyos források szerint neki "köszönhetem" a szerelmet. Ezek alapján neki köszönhetem a viszonzatlan szerelmet, az érzékiség bűnbe csábítását, és ennél sokkal rosszabb dolgokat is. Ez alapján nem szeret Ő sem engem, ha csak ártani szokott nekem. Nem akarom többet, hogy a közelemben legyen.

2023. febr. 26. 20:30
 6/10 A kérdező kommentje:

#2.

Ha Istent kérem, hogy oldja fel, pusztítsa el a szerelem angyalait, akkor megteszi?


Ezek bukott angyalok? Léteznek egyáltalán a hagyományos ábrahámi vallások értelmezései és misztikái szerint?

2023. febr. 26. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek hülyeségek. Nem tudod elpusztítani. Én monnyuk sosese hallottam ilyenről. Nem fog működni, belegolyózol, ahogy már kicsit bele is golyóztál. Szerintem abba kéne hagyni és magaddal foglalkozni.
2023. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szegény kicsi Kérdező!

Bárcsak meg tudnám értetni veled!

Ha hiszed, hogy Jézus az Úr, a királyok Királya, akkor hunyd be a szemed és suttogd el neki, hogy segítsen tisztán látni ebben.

Kérd meg, hogy segítsen ebben a dologban neki, mond el neki, ami a szívedet nyomja, mert ő figyel rád.

Meg van írva, hogy minden gondotokat vessétek Őreá és neki gondja lesz rátok.

Szeretlek Kérdező!

2023. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az persze fel sem merül, hogy nem pusztítani kéne, hanem érteni.

Azt mondod, hiszed, hogy vannak, eltérítenek stb. Hiszed, nem tudod! Mi lenne, ha másban hinnél, esetleg megpróbálnál tudni, érteni? Sok hülyeségtől meg tud az szabadítani.


#5-re. Nem létezik! Csak a saját rettegő tudatodban. Onnan kiűzni annyit tesz, hogy nem foglalkozunk vele, elfoglaljuk magunkat és gondolatainkat sokkal értelmesebb dolgokkal. Nincsenek "bizonyos" források, vannak viszont töméntelen mennyiségben hülye írások. A szerelmet a saját belső tulajdonságaidnak köszönheted, már ha valóban az. Az embernek ez alaptulajdonsága, vannak néhányan, akiknek nem adatik meg, ők sajnálatra méltók. Ha van és viszonzatlan, azt kizárólag magadnak köszönheted. Ritkán azért, mert rosszul választottál. gyakran azért, mert béna vagy, esetleg nem ismered fel a határokat, nyomulsz, mikor nem kéne. Röviden szólva a viszonzatlanság alapvetően hibás hozzáállás, tehát nem érdemes másra kenni, a hiba a saját készülékben keresendő. Az érzékiség pedig nem bűn, legfeljebb a tudatlanok szerint. Az viszont lehetséges, hogy hibásan alkalmazza valaki. Mondok egy szélsőséges példát. Egy forgalmas közparkban szexelni csúnya dolog. Egy otthoni ágyban, pláne utódlási céllal meglehetősen üdvös dolog. Pedig mindkettő ugyanaz a szex. Csak nem mindegy, kivel, hogyan, hol és mikor.


Szóval ne akarj megölni se képletesen se valódi módon senkit. helyette próbálj a tanulás segítségével megvilágosodni. Hatalmas élmény lesz és soha nem akarsz leszokni róla. Ráadásul nemcsak a saját, hanem mások örömére is.

2023. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Helló kedves kérdező,leszeretnék fikszálni pár dolgot,ha szabad.

Először is,ne az angyalokat okold,ha balul sült el az összes kapcsolatod.

Másodjára,Angyalt ölni nagyon nehéz!Na meg miért is akarnád ezt?

Az angyalok realatívan Jó teremtmények.

Harmadjára pedig,szeretnélek megkérni,hogy foglalkozz inkább magaddal,a normál ember az e-világi dolgokkal foglalkozzon,hacsak nem mágus vagy,vagy hasonló.

További kellemes napot és kitartást a szerelemben.

2023. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!