Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha azt mondom imádok...

Bűn az, ha azt mondom imádok egy könyvet?

Figyelt kérdés

Ma történt. Egy könyvről beszélgettünk, majd a végén hozzátettem: Ah, imádom ezt a könyvet.

Erre random csaj belém kötött, hogy egyedül Istent szabad imádni és elkárhozok, ha ilyeneket mondok.

Én meg: Ettől?! Na ne viccelj már.. és hitetlenkedés.

De igen, ez így van és meg kell gyónni, majd levágott egy kisebb előadást Isten szeretetéről és a feltételezett bűneimről.


Ez valóban így lenne?

Bűn, ha imádok egy könyvet, imádok olvasni, imádom a metalt, imádom a takoyakit, stb?

Bűn, ha a szimpla szeretetnél jobban szeretek bizonyos dolgokat és ennek hangot is adok?


Ide jutott az emberiség, mert értem, hogy a templom közepén nem való ilyet kikiáltani, de egy baráti beszélgetés, ami normál emberek között zajlik, normális témáról, mert nem a Sátán bibliáját, vagy A fekete mágia szertartásait magasztaltam, hanem egy normális fantasy könyvet, mégis újra meg újra odatolják az orrom alá, Nesze, egyél! Egyél az Isten-koktélból és tedd azt, amit az ige diktál, különben elkárhozol?!

Ez...Ez nem más, mint támadás az ép elme ellen!


Mellesleg, ha Isten sérelmezte volna imádatomat a könyv felé, ott helyben elpusztít, de nem tette. Akkor miért kellett mégis beszólnia? Isten eszközének érezte magát, vagy végre ő került a figyelem középpontjába és otthon boldogan véste fel a nap történéseit keresztecskés naplójába: Igen Istenem! Ma végre rám figyeltek, mikor szavaidat hirdettem! Te is dicsérj meg, jó?



2023. márc. 3. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem bűn. Vallás szabadság van. Annak a csajnak meg üzenem,hogy jobban is tölthette volna az idejét a kötekedésnél. Ne értsetek félre. Nem az a bajom ha valaki hisz istenben. Hanem az ha emiatt,vagy a másik meglátása/véleménye miatt elkezd kötekedni.
2023. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
89%
Hat elvileg tenyleg csak Istent szabad imadni de en hivo vagyok megis szoktam mondani peldaul egy etelre vagy az anyukamnak. Ugy vagyok vele hogy maskeppen imadom Istent, mint az anyukamat. Egyebken egy jo tanacs: ilyen emberekkel csak a minimumot beszeld ne keveredj vitaba mert ezek a szentfazekak tudnak nagyon eroszakosak is lenni es csak te jonnel ki belole rosszul o meg nem latna be ugysem hogy tul szigoruan veszi az egesz vallast.
2023. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez különbözteti meg a vallási fanatizmust az igaz Istenhittől...!


Isten senkit sem fog elpusztítani egy szóért, de egy vallási fanatikus egy pillanat alatt le tud húzni téged....

2023. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Sok embert megnyomorít a vallás, másokat meg felemel. Lelkileg egészséges szülők képesek úgy átadni egy vallást, hogy abból ne keserűség és önbüntetés legyen.
2023. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
25%
Na, ezért kell kerülni a vallást!
2023. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

De igen, ez így van és meg kell gyónni


Egy szektában talán. Ordít a leírás alapján, hogy ez egy hit gyülis csaj volt.


Akármilyen meglepő, a vallásos emberek között is van jó, és rossz, szélsőséges, és szabad gondolkodású.


Ennyi erővel a Bibliát sem imádhatná az a lány, vagy sertéshúst sem ehetne.

2023. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, bűn imádni könyvet, vagy bármi mást Istenen kívül.
2023. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
7. Szabad kérdeznem, hogy melyik felekezethez tartozol?:)
2023. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy melyik felekezethez tartozom, amikor mindegyik keresztény felekezet azt tanítja, hogy egyedül Istent lehet imádni.
2023. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

9. Hát nagyon nem xD


,, Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes testedből, és teljes elmédből,,


Ez nem arról szól, hogy kizárólag őt szeresd, hanem hogy szeresd őt.


De ha már itt tartunk, mi van a másik nagy parancsolattal?


,, Szeresd felebarátodat, mint magadat!,, Ezzel mi van? Ha lesz/van párod, nem mondod neki, hogy imádod, mert csak Istent lehet imádni?


Jól tudom, hogy a hit gyülitől, vagy a Jehováktól jöttél, azoknak van ilyen elvetemült gondolkodása.

2023. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!