Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha azt mondom imádok...

Bűn az, ha azt mondom imádok egy könyvet?

Figyelt kérdés

Ma történt. Egy könyvről beszélgettünk, majd a végén hozzátettem: Ah, imádom ezt a könyvet.

Erre random csaj belém kötött, hogy egyedül Istent szabad imádni és elkárhozok, ha ilyeneket mondok.

Én meg: Ettől?! Na ne viccelj már.. és hitetlenkedés.

De igen, ez így van és meg kell gyónni, majd levágott egy kisebb előadást Isten szeretetéről és a feltételezett bűneimről.


Ez valóban így lenne?

Bűn, ha imádok egy könyvet, imádok olvasni, imádom a metalt, imádom a takoyakit, stb?

Bűn, ha a szimpla szeretetnél jobban szeretek bizonyos dolgokat és ennek hangot is adok?


Ide jutott az emberiség, mert értem, hogy a templom közepén nem való ilyet kikiáltani, de egy baráti beszélgetés, ami normál emberek között zajlik, normális témáról, mert nem a Sátán bibliáját, vagy A fekete mágia szertartásait magasztaltam, hanem egy normális fantasy könyvet, mégis újra meg újra odatolják az orrom alá, Nesze, egyél! Egyél az Isten-koktélból és tedd azt, amit az ige diktál, különben elkárhozol?!

Ez...Ez nem más, mint támadás az ép elme ellen!


Mellesleg, ha Isten sérelmezte volna imádatomat a könyv felé, ott helyben elpusztít, de nem tette. Akkor miért kellett mégis beszólnia? Isten eszközének érezte magát, vagy végre ő került a figyelem középpontjába és otthon boldogan véste fel a nap történéseit keresztecskés naplójába: Igen Istenem! Ma végre rám figyeltek, mikor szavaidat hirdettem! Te is dicsérj meg, jó?



2023. márc. 3. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem ártana megvizsgálni, hogy mikor milyen értelemben használják az adott szavakat (szeretett, imádat, ...) és azt sem, hogy régen milyen értelemben használták.


Így egyből amikor azt mondja valaki, hogy imádja az anyukája főztjét akkor azt nem úgy érti nem azt a jelentést tulajdonítja az imádat szónak mint mikor például a bálvány imádásról beszélünk. Előbbi esetben csak a szeretet szó fokozásáról van szó.

2023. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

#10

Értem, látom eszed annyi mint előttem a flakonnak :)

Szóval, ha szerintem egyedül Isten imádható, akkor már szektásnak kell lennem. Látszik, hogy miért van csak másfél pipád, de még ezt ez soknak tartom.


"Ha leborulva hódolsz előttem, az mind a tied lesz.” Jézus elutasította: „Írva van: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!”"


"Én vagyok az Úr, a te Istened, aki kivezettelek téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyenek idegen isteneid előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lenn a földön, vagy a vizekben, a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket."


A kérdésben pedig az imádat szerepel, nem a szeretet. Még ezt se sikerült felfogni.


Ezen felül a kérdező ki is emeli, hogy itt nem puszta kedvelésről van szó, mint amikor valaki helytelenül azt mondja, hogy imádja a mákos tésztát, hiszen írja:

"Mellesleg, ha Isten sérelmezte volna imádatomat a könyv felé, ott helyben elpusztít, de nem tette."

2023. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyszer bejött hozzánk egy római katolikus előadó még kb 15 éve hittan órán, ő nyílegyenesen azt mondta, hogy csak Istent lehet szeretni és imádni; a feleségét, a gyeremekeit és a kutyáját csak kedvelnie szabad.


Mindent szót megjegyeztem ebből azóta is, mert ez volt akkoriban nekem gyerekként az utolsó rúgás, ami eltaszított ettől a vallástól.

2023. máj. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"csak Istent lehet szeretni és imádni; a feleségét, a gyeremekeit és a kutyáját csak kedvelnie szabad."


Na, szép kis előadó lehetett az is!:)

Már eleve ott megdől az egész, hogy "Szeresd felebarátodat...!"

Mert nem azt a szót használja, hogy csupán csak kedveld...! :D


Több helyen írtam már, hogy nem vallásosnak kell lenni, hanem Istenhívőnek!!


Egy hívő ember ugyanis Istenben hisz és nem a vallásban.


Szerintem a különféle vallások csak arra jók, hogy elválasszák, megosszák az emberiséget, pedig valójában mindegyik egy felé tart.


Isten, Jézus legfőbb tanítása az egység, azaz EGYség.

És a szeretet!


Szerintem lehet úgy imádni egy könyvet, hogy valójában nem imádatodat fejezed ki felé, mert gondolom, hogy nem térdelsz le előtte stb, szóval attól még Isten lesz a tényleges imádatod és szerintem ezt ő is pontosan jól tudja! :)


Én azt gondolom, hogy sokan Istent valamiféle inkvizítornak képzelik, aki képes egy szó miatt pokolra küldeni az embert.

Szerintem ez nem így van!

Én úgy vettem észre, hogy az emberek egymást hamarabb küldik a pokolba és feszítik keresztre - még mielőtt Isten bármit is csinálhatna...

2023. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem a tényleges imádás valahol ott mutatkozik meg, amikor IMÁDkozol. :)
2023. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

16-os: hát igen, az a baj, hogy nem látják a sok fsztól akarom mondani fától az erdőt!


Amit pedig sokszor sokan szajkóznak, hogy jó, az még nem lesz attól követendő példa, sőt amit a legtöbbször reklámoznak, az a leginkább káros.

Mert a jó bornak sosem kell cégér...!!

2023. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Egyszer bejött hozzánk egy római katolikus előadó még kb 15 éve hittan órán, ő nyílegyenesen azt mondta, hogy csak Istent lehet szeretni és imádni; a feleségét, a gyeremekeit és a kutyáját csak kedvelnie szabad."

Teljesen hihető, hogy 15 évvel ezelőtti dologra így szó szerint emlékszel, amikor kisgyerek lehettél még :)


De ilyet nyilván nem mondott, a békesség kedvéért inkább csak azt írom, hogy homályosak az emlékeid. Azt mondhatta, hogy imádni csak Istent szabad, feleségét, gyermekét pedig szeretnie kell.

2023. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%

Jaj nekünk a hittantanárunk hajtogatta ezt állandóan

"Nem imádjuk a mákostésztát, csak Istent" mindig ezzel példálózott..

Szerintem hülyeség. Az, hogy valamit jobban szeretsz, mint a többi dolgot, konkrétan "imádod", az nem azt jelenti, hogy Istennel egyértelművé teszed. Attól még, hogy imádod a mákostésztát, nem jelentené azt, hogy gondolkodnál, ha Isten és eközött kéne választani. Szóval mi ezzel a probléma?

Bocs hogy ilyen hülyén fogalmaztam, de tényleg akkora marhaság ez😅

2023. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!