Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia. Mit jelent ez az ige?...

Biblia. Mit jelent ez az ige? Ő az a Jézus Krisztus, aki eljött víz és vér által: nemcsak a víz által, hanem a víz és a vér által; a Lélek pedig bizonyságot tesz róla, mert a Lélek az Igazság... Tovább!

Figyelt kérdés

7Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek: 8a Lélek, a víz, a vér, és ez a három egy.


Mire vonatkozik a víz, a vér, a Lélek?! És mindez miért egy???


A víz miért vér?



2023. márc. 5. 21:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Itt ebben a könyvben többet meglehet tudni az Isten lényegűségéről, megjelenéséről és testben való kinyilatkoztatásáról azaz, az un Szentháromság lényegéről, mit is kell érteni ezalatt!!! Mindenkinek ajánlom, nagyon tanúságos. Az igék egymást igazolják értelemszerűen minden további mellébeszélés és bölcselkedés és magyarázat nélkül.


[link]

2023. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Mások értelme által nem tudhatod mi az Igazság, csak saját értelmed által, amennyiben érdemessé váltál e kegyelemre.
2023. márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

#9#

Nos az évtizedes hitetlen világosság és értelem nélküli száraz nyelvtani ide-oda való fordítgatás nem vezet el az igazságra csak gyűjtik és nagyobbá teszik az értetlenséget!!! Pedig az igék összessége megadja az igazságot!!! Nem kell mást tenni csak az adott témával kapcsolatos igéket fel kell sorakoztatni és megkapjuk a helyes választ. Persze ehhez szükséges Isten Szent Szelleme általi vezetése világossága és bölcsessége is. Nélküle csak is tévútra és mellékvágányra megy minden magyarázat és nézet.


A Jehova tanúi magyarázat és az általuk idézett tudósok magyarázatai egyenlők a nullával!!! Láthatjuk, hogy annyira tévesek, hogy át kellett írniuk a Bibliát amelynek az új világ fordítás nevet adták. Ez aztán még bonyolultabbá és értelmezhetetlenné tette az egészet. Logikus következtetés terén szétesett az egész. Tele lett ellentmondással. Ez olybá tűnik, mintha a Bibliát a Google fordítóval fordítanám le!!! A szavakon változtat, de a mélyebb lelki értelmen viszont semmit!!! Gratulálok!!!

2023. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Most akkor mi van? Tagadod, hogy az jánosi betoldás nem hiteles? Mert hogy KZitus erről beszélt.
2023. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

#14#


Mi az, mit jelent az, hogy "jánosi betoldás"??? Ezt nem igazán értem.

2023. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

I.Jan.5;7. Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.


KZitus hiába vagdalózik és okoskodik, ha a Biblia a Szent Írás tele van ilyen és ehhez hasonló igékkel, melyek tanusitják igazolják, alátámasztják és bizonyítják ISten és Jézus egységét.


Nos a Szent Írás a Biblia tele van ilyen igékkel, amiket most nem fogok neked külön kikeresgélni, de ajánlok egy könyvet ami részben Jézus Istenségéről szól tele erre vonatkozó igékkel.



[link]



Itt sok igét találsz majd, érdemes elolvasnod, ha valóban érdekel az igazság. Ha pedig nem olvasod el, az azt jelenti hogy nem érdekel téged, csak fújni akarod a magad okosságát. Választhatsz és dönthetsz. Ám amíg nem olvasod el és gondolod át a benne idézett igéket, addig felesleges és értelmetlen az ellenkező vitatkozó ellentmondó hozzászólásod. Ha pedig nem érdekel akkor azon gondolkodj el, hogy miért is irogatsz ide. Mi az oka, hogy ide irogatsz, ha nem érdekel, ha nem hiszel, ha nem érdekel ISten és nem érdekel az élet értelme és eredete. Döntsd el magadban.



De azért idézek neked.



1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.


Jn.12,45. És a ki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.


Jn.14,7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.


Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?


Jan.1;



1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


2. Ez kezdetben az Istennél vala.


3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


Rm.11,36. Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.


Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Kol.1,17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.


Mt.28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Jn.10,33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


Zsid.2,7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,


Zsid.2,9. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.


Jel.1,8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.


Jel.21,6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Jel.22,13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


1Jn.4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak (Istennek) vallja, az Istentől van;


1Jn.4,3. És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, (Istennek) nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.



Krisztus= Megváltó, Szabadító, Üdvözítő, Felkent Király stb. Mind ISten hatalmában lévő tulajdonságok, ahogy ALFA-OMEGA Kezdet és vég, első és utolsó! Esaiásnál ezt olvassuk és Jézus pedig kinyilatkoztatta magáról a Jelenések könyvében.



Ézs.41,4. Ki tette és vitte végbe ezt? A ki elhívja eleitől fogva a nemzetségeket: én, az Úr, az első és utolsókkal is az vagyok én!


Ézs.44,6. Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.


Ézs.48,12. Hallgass rám Jákób és Izráel, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.



Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára.


Jézus pedig kinyilatkoztatta saját személyében az Élő IStent az Atyát a teremtett világ számára.



Kol.1,19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;


Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,


Jn.1,14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

2023. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

#16

Sajnos ezen te vagy az, aki nem néz utána az igazságnak! Ezeket a hamisított szövegeket mind a háromság pogány tana miatt alakították ki.


A "jánosi betoldást" is. Csak hasonlítsd össze az ismert fordításokat. Egy részük még mindig tartalmazza, mások már régen kivették belőle, mint pl a magyar katolikus fordítás is.


És csak egy másikat mutatnák meg, azt amivel kezdted. Ha nem nézel utána ezeknek, akkor becsapott ember vagy.


Mivel a Sinaiticus az egyik legrégebbi, eredeti nyelven írt kézirat volt, nemcsak az derült ki belőle, hogy a Görög Iratok alapvetően változatlanok maradtak, hanem abban is segítségére volt a tudósoknak, hogy leleplezzék azokat a hibákat, melyek becsúsztak a későbbi kéziratokba. A Sinaiticusban például így olvasható az 1Timótheus 3:16-ban található utalás Jézusra: „Ő nyilvánvaló lett testben.” Az akkoriban jól ismert kéziratok többségében az „ő” helyén egy, az „Isten”-re vonatkozó rövidítés volt megtalálható, melyet úgy hoztak létre, hogy az „ő”-nek megfelelő görög szót egy kissé módosították. A Sinaiticust azonban még sok évvel azelőtt készítették, hogy egyetlen görög nyelvű kéziratban is „Isten” állt volna. Így kiderült belőle, hogy a szöveget később rontották el, melyet nyilván azért tettek, hogy támogassák a Háromság tanát.


Ez tény, és már több száz éve leleplezték őszinte kutatók!

2023. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

#17#: "Ezeket a hamisított szövegeket mind a háromság pogány tana miatt alakították ki."


Tehát akkor ezek szerint nem is létezik eredeti Biblia, mert már az összeállítás elején és kezdeténél már meghamisítottak és átírtak mindent???? Legalábbis az írásod és állításod alapján erre lehet következtetni.


És akkor mi van azokkal az igékkel, amiket idéztem és azokkal amik vannak még, de nem idéztem őket??? Melyek magyarázata és értelmezése, mondanivalója egyértelművé teszik, hogy ISten Jézusban lakott testileg, azaz ISten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében és Jézus pedig kinyilatkoztatta az Atya Istent a teremtett világ számára a maga személyében! Aztán itt vannak Jézus állításai, itt van Jézus hatalma stb. melyek szintén Jézus Isteni mivoltát bizonyítják. És ez nem csak egy ige, hanem nagyon sok. Akkor most ki mit hamísított és írt át és hogyan????

2023. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

#18

"Eredeti" Biblia nem létezik, csak korai másolatok és később fordítások! Éppen ezért lehet tudni, hogy mi hogyan volt eredetileg benne.


Ne légy szélsőséges! Nem írtam sehol hogy "meghamisítottak és átírtak mindent", hanem a jellemzően hamis tanokat támogatták meg nyelvtani csűrés-csavarással vagy esetleg betoldással, mint az említett esetben.


De ezeket mind helyre lehet állítani, meg is tették sokan. Kivéve azokat, akik e tanok védelmében ragaszkodnak ezekhez.


Van egy sereg ilyen félreérthető vers, a háromság védelmében önkényesen fordított szöveg, de ezeket a legtöbb helyen a szűkebb vagy tágabb szövegkörnyezet helyreteszi.


Ilyen az általad is említett János 10:30, ahol a tágabb szövegkörnyezet világossá teszi hogy miként értette Jézus az egységet.


De amit nem említettél, a Róma 9:5 szintén egy háromság érdekében önkényesen fordított szöveg. Mert hogy az eredeti görög is fordítható többféleképpen. Viszont ott is egyértelművé teszi a tágabb szövegkörnyezet.


A Kat. ezt írja: „Övéik az atyák, és test szerint közülük származik Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen.” (A B.—D. és a Kár. hasonlóképpen hangzik.) Az ÚV ezzel szemben így fogalmazza meg a vers második felét: „tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen.” (A Maszny., a Czegl. és a Kám. hasonló szóhasználattal él, mint az ÚV.)


Vajon azt fejezi ki ez a vers, hogy Krisztus „felette van mindeneknek”, s ezért ő az Isten? Vagy Istenre és Krisztusra mint egymástól különálló személyekre utal, s azt fejezi ki, hogy Isten az, aki „felette van mindeneknek”? A Róma 9:5 melyik fordítása van összhangban a Róma 15:5, 6-tal, mely először is különbséget tesz Isten és Krisztus Jézus között, majd felszólítja az olvasót, hogy ’dicsőítse Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját’?

2023. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

#19#: "Ne légy szélsőséges! Nem írtam sehol hogy "meghamisítottak és átírtak mindent", hanem a jellemzően hamis tanokat támogatták meg nyelvtani csűrés-csavarással vagy esetleg betoldással, mint az említett esetben."


Oké, de kik és mikor? Lehet hogy már az első Niceai-Nikaiai zsinat alkalmával Konstantin császár idejében 325 környékén meg lett hamisítva?

2023. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!