Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia. Mit jelent ez az ige?...

Biblia. Mit jelent ez az ige? Ő az a Jézus Krisztus, aki eljött víz és vér által: nemcsak a víz által, hanem a víz és a vér által; a Lélek pedig bizonyságot tesz róla, mert a Lélek az Igazság... Tovább!

Figyelt kérdés

7Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek: 8a Lélek, a víz, a vér, és ez a három egy.


Mire vonatkozik a víz, a vér, a Lélek?! És mindez miért egy???


A víz miért vér?



2023. márc. 5. 21:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

#19#: "Ilyen az általad is említett János 10:30, ahol a tágabb szövegkörnyezet világossá teszi hogy miként értette Jézus az egységet."


Ezt most megemlítetted és megjegyezted, ám nem írtad meg, hogy szerinted miként értette Jézus az Istennel való egységét! Ezt az egységet ki érti jobban te vagy Jézus??? Na akkor nézd meg és vizsgáld meg te is a szövegkörnyezetet a kontextust és rájösz, hogy Jézus Istenségéről van szó.

2023. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#19#: "De amit nem említettél, a Róma 9:5 szintén egy háromság érdekében önkényesen fordított szöveg. Mert hogy az eredeti görög is fordítható többféleképpen. Viszont ott is egyértelművé teszi a tágabb szövegkörnyezet."


Ezt az igét, ahogy még több más igét sem, valóban nem említettem, melyek szintén alátámasztják Jézus Istenségét. Nézzük az igét.


Rm.9,5. A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.


Nos nem kell messzire menni az ige egyértelműen kijelenti, hogy Jézus Krisztus örökké állandó ISten. Akkor miről is beszélünk?


1Kor.8,6. Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.

1Jn.2,23. Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Akkor ezek most hogy lettek átírva vagy meghamísítva vagy rosszul fordítva szerinted???

2023. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#19#: "Vajon azt fejezi ki ez a vers, hogy Krisztus „felette van mindeneknek”, s ezért ő az Isten? Vagy Istenre és Krisztusra mint egymástól különálló személyekre utal, s azt fejezi ki, hogy Isten az, aki „felette van mindeneknek”? "


Úgy látom te magad sem érted amit mondasz vagy állítasz. Ez elég nagy baj.

Biztos emlékszel azokra az igékre, amikor Jézus azt mondja, hogy Neki adatott minden hatalom Mennyen és földön, ill. neki van hatalma megbocsátani az emberek bűneit, ill. Ő a kezdet és a vég, Alfa és Omega, első és utolsó. Ezek az ISteni jelzők és tulajdonságok szerinted bárkire ráruházhatók???


Mt.28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Mt.9,6. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma a földön a bűnöket megbocsátani (ekkor monda a gutaütöttnek): Kelj föl, vedd a te ágyadat, és eredj haza.

Mk.2,7. Mi dolog, hogy ez ilyen káromlásokat szól? ki bocsáthatja meg a bűnöket, hanemha egyedül az Isten?

Esa.43.25. Én, én vagyok, a ki eltörlöm álnokságaidat enmagamért, és bűneidről nem emlékezem meg!

Jer.31,34. És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.

Mk.2,10. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön a bűnöket megbocsátani, monda a gutaütöttnek:

Lk.5,24. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön megbocsátani a bűnöket, (monda a gutaütöttnek): Néked mondom, kelj fel, és fölvévén nyoszolyádat, eredj haza!


Nos Jézusnak adatott minden hatalom Mennyen és földön és neki van hatalma megbocsátani az emberek bűneit, ez pedig Isteni hatalom. Ha Jézus nem ISten akkor nincs hatalmában megbocsátani a bűnöket.


Te mit gondolsz erről, hogy látod? Mi van a te bűneiddel??? Megbántad és megvallottad már őket és leraktad azokat Jézusnak, hogy bűnbocsánatod legyen??????


Csel.3,19. Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

Csel.2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel.5,31. Ezt az Isten fejedelemmé és megtartóvá emelte jobbjával, hogy adjon az Izráelnek bűnbánatot és bűnöknek bocsánatát.

Ef.1,7. A kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, a bűnöknek bocsánata az Ő kegyelmének gazdagsága szerint.


Tehát, ha Isten hatalmában áll megbocsátani az emberek bűneit és ez a hatalom Jézusban lett teljessé és Jézusnál van, akkor Ő a testben megjelent Isten. Azaz Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára!!! Olvasdgasd végig és újra mélyebb átgondolással az igéket!!!

2023. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

#20

A 17-es válaszomban leírtam egy példát arra az ominózus versre, amelyet gyakran szoktak helytelenül idézni, mert egyes fordításokban még mindig helytelenül az áll, hogy "Isten megjelent testben", pedig ott Jézusról van szó, egy 'Ő' személyes névmás van ott eredetileg.


A János 10:30, mint írtam máshol már sokszor, egy magában értelmezett, kiragadott szöveg.


A Jánosi betoldás értelemszerűen egy BETOLDÁS, ami nem a Szentírás része.


A Róma 9:5 egy önkényes, teológiailag motivált, nyelvtani ferdítés. Ezek példák. Kb ez az eszköztár, így működik az, amikor egy eredetileg nem bibliai tant, egy pogányságból beszivárgó dogmát a Biblia alapján akarnak megtámogatni. Csak ezzel az a baj, hogy Isten Szaváról van szó, amely minden ilyen próbálkozást kivet magából! Nem lehet csak úgy meghamisítani.

De még a nem szándékos tévedéseket, hibákat is kiválóan ki lehet javítani.

2023. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#21

A János 17:21, 22 versben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai „mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,. . . hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk”.


Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egy háromságot alkossanak? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak. (Lásd még 1Korinthus 1:10.)


Az 1Korinthus 3:6, 8-ban Pál ezt mondja: „Én plántáltam, Apollós öntözött. . . A plántáló pedig és az öntöző egy.” Pál nem arra gondolt, hogy ő és Apollós ketten egy háromság részei, inkább arra gondolt, hogy szándékban egyek. A Pál apostol által használt „egy” (hen) szó semlegesnemű, szó szerint „egy (dolog)”, ami az együttműködésben való egységüket jelzi. Jézus ugyanezt a szót használja a János 10:30-ban az Atyjával való kapcsolatának leírására. Ugyanezt a szót használta a János 17:21, 22-ben is. Így amikor az „egy” (hen) szót használta ezekben az esetekben, akkor szándékbeli és gondolatbeli egységről beszélt.

2023. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#21

Amiket idéztem, az egyértelmű! Nincs félremagyarázásnak helye. Azt mondta Krisztus az Atyjának imában, hogy úgy legyenek a tanítványai "egyek", mint ahogy Ő egységes Jehovával! Erröl beszél a János 10:30 szerint. Itt pedig hogy Ő HOGYAN EGYSÉGES az Atyjával. Úgy ahogyan a tanítványainak kell egymással, és ahogyan a tanítványainak kell velük (vagyis Jehovával és Jézussal) "egyeknek" lenniük. Ez mind le van írva, tehát hiába próbálod eladni a hamis és Írásellenes magyarázatot, nem fog menni.

2023. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#21

Ja és még valami: nem Jézus istenségéről volt szó! Jézus gyilkos szándékú vádolói, RÁGALMAZÓI állították csupán azt, hogy istenné teszi magát. De Jézus szembe állította a bírákat 'istennek' nevező szentírást azzal, hogy Ő CSAK Isten Fiának nevezi magát! Pedig Őt megszentelte az Atyja és tökéletes volt, a bírák pedig nem.


Ezen kívül mivel védekezett Jézus? Ezt mondta: „Sok jó dolgot tettem előttetek, amire az Atya utasított..."


Ne akarjuk már ezt is elhazudni, ha Jézus "egyenlő" lenne az Istennel -a háromság dogma szerint, akkor miért kellene utasítani Őt bármire?


De ez az alárendelt és Istennel NEM EGYENLŐ viszony az égben is megmaradt, miután feltámadt, mert mit mond a Jelenések első verse?


"Ezt a kinyilatkoztatást Isten adta Jézus Krisztusnak, hogy feltárja a rabszolgáinak azokat, amiknek rövidesen meg kell történniük..."


Ha a háromság szerint Jézus "mindenható" és "mindentudó", akkor nem lehet olyan, amivel Ő nem rendelkezik, igaz? Vagy mégis? 😉

2023. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#22

1Kor.8,6. Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.


Ha tehát EGY ISTENÜNK van (Ő Jézusnak is az Istene és Atyja, igaz?), akkor ez az EGY (!!!) Isten vajon a Mindenható egy Isten? Az az Isten, akiről Jézus Krisztus azt mondta az egyik imájában, hogy "az jelenti az örök életet, hogy megismernek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust"? (János 17:3)


Ha Ő az az egy MINDENHATÓ és "egyedüli igaz Isten", akkor ugye nem Jézus Krisztus ez a mindenható és egyedüli igaz Isten? Ugye tudsz követni? Csak mert ha tudsz, akkor beláthatod, hogy totál ellentmondásba keverednél, ha erre azt mondanád, hogy "de Jézus egyenlő Istennel a háromságban". Hogyan lehetne "egyenlő" vele, ha "egyedüli" igaz Istennek nevezte és magát tőle külön említette? Sehogy!


Ugyanaz igaz erre a korintuszi versre is. Pál Jézust külön említi a mi (és az Ő) egy Istenétől!


1Jn.2,23. Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.


"Aki tagadja a Fiút, nincs egységben az Atyával sem. Aki megvallja, hogy hisz a Fiúban, az egységben van az Atyával is."


Itt ugyanaz a helyzet mint a János 10:30-ban.


Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Kizárják-e a Kolosszé 1:16, 17 (ÚRB) szavai, hogy Jézus teremtve lett, amikor azt mondják, hogy „benne teremtetett minden . . . minden általa és reá nézve teremtetett”? A „minden” szóval fordított görög szó a panʹta, vagyis a pasz ragozott formája. A Lukács 13:2-ben az egyes bibliafordítások a következőképpen adják vissza ezt a szót: „a többi”, ÚRB, B.—D., Kat.; „minden más”, Káldi. (Lásd még: Lukács 21:29, Kat. és Filippi 2:21, Kat.) Mindazzal összhangban, amit a Biblia még a Fiúval kapcsolatban ír, az ÚV a panʹta szót a Kolosszé 1:16, 17-ben ugyanebben az értelemben adja vissza, tehát részben ez olvasható ott: „általa teremtetett minden más . . . Minden más őáltala és őérte teremtetett.” Így tehát a Fiú úgy szerepel, mint teremtett lény, az Isten által létrehozott teremtésmű része.

2023. márc. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#24#


Úgy látom még mindig nem érted a lényeget. Te folyamatosan lovagolsz egy ige betoldásán, ami vagy igaz vagy ben, én pedig felsorakoztattam jó néhány igét, melyek igazolják Jézus Istenségét. Miért nem írsz azokról, miért nem válaszolsz meg azokra???

2023. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#25#


Tudod az a baj, hogy te le vagy ragadva annál, hogy Jézus testet öltött leszületett testben emberként. Te csak az ember Jézust ismered! Ám arról már nem akarsz tudomást venni, hogy mi volt vagy ki volt előtte és a váltság műve véghezvitelével mivé vált! Itt kezdődnek a problémák! Nem akarod tudomásul venni, megérteni és elfogadni, hogy Jézus ki volt és mi volt leszületése előtt! Erről nagyon nem akarsz tudomást venni! Ez elég nagy baj! Az igéket, amiket felsorakoztattam és idéztem, semmibe veszed azokat, pedig csak töredékét idéztem. Ez elég nagy baj! Szóval mi van a bűnbocsánatoddal???

2023. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!