Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia. Mit jelent ez az ige?...

Biblia. Mit jelent ez az ige? Ő az a Jézus Krisztus, aki eljött víz és vér által: nemcsak a víz által, hanem a víz és a vér által; a Lélek pedig bizonyságot tesz róla, mert a Lélek az Igazság... Tovább!

Figyelt kérdés

7Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek: 8a Lélek, a víz, a vér, és ez a három egy.


Mire vonatkozik a víz, a vér, a Lélek?! És mindez miért egy???


A víz miért vér?



2023. márc. 5. 21:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#26#


Megemlíted az egységet! Ám kérdem én, ha nem fogadod el Jézust Istennek, azaz ISten Fiának, hanem csak egy teremtménynek és nem vagy Jézusé és Jézus sincs és nem lakik tebenned az Ő kegyelme, bűnbocsánata és Istensége révén a Szent szellem által, akkor te milyen egységről beszélsz? Te nem vagy ebben az egységben és nem is vagy részese ennek az egységnek!!!! Én pedig pont eről az egységről beszélek!!!


1Jn.2,23. Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.


Na erről az egységről beszélek! Te tagadod Jézus Istenségét és azt vallod, hogy teremtmény! Ha Jézus nincs benned és nem él benned és nincs általa bűnbocsánatod és üdvbizonyságod akkor Jézus nem a tiéd és Isten sem a tiéd és az Atya sincs meg benned. Akkor te milyen egységről beszélsz?


Jn.10,9. Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

Jel.3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn. 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Csel.4,12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


Isten Jehova neve nem üdvözít, hanem egyedül Jézus Krisztus, aki a testben megjelent ISten, aki az Élő Isten testben való kinyilatkoztatása a teremtett világ számára.


Gal.1,7. Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.


NINCS MÁS!!!


Mt.10,33. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

Lk.12,9. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, megtagadtatik az Isten angyalai előtt.

2Tim.3,5. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

1Jn.2,22. Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

1Jn.2,23. Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.


Mit jelent Jézust a Krisztust a testben megjelent IStent megtagadni????


Pontosan! Aki tagadja Jézus IStenségét, erejét és hatalmát és bűnbocsánatát az nem IStentől van!


Aki azt állítja, hogy Jézus teremtmény az tagadja Jézust!

Aki azt állítja, hogy Jézus nem a testben megjelent Isten (Krisztus) az tagadja Jézust!

Aki nem Jézusról és az ő kegyelméről, megbocsátásáról stb. tesz bizonyságot, hanem sokkal inkább egy Jehova névről az tagadja Jézust! stb. stb. és még folytathatnám!


Érted most már, hogy miről beszélek? Kezded kapizsgálni? Ne keljen már megint sokadszorra bemásolni és idézni a Jézus Istenségéről szóló igéket.

2023. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#27#: "Ja és még valami: nem Jézus istenségéről volt szó! Jézus gyilkos szándékú vádolói, RÁGALMAZÓI állították csupán azt, hogy istenné teszi magát."


Ja értem. De azon még nem gondolkodtál el és nem kérdezted meg magadtól, hogy vajon miért is merült fel Jézus Istensége, hogyan jött szóba Jézus IStensége, hogy és miért is tudták ezzel megvádolni ill. ezt megkérdőjelezni, hiszen ők maguk mondják Jézusnak, hogy "ember létedre Istenné teszed magad".


Jn.10,33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


Ez csak úgy történhetett meg, hogy Jézus valóban IStenné tette ill mondta magát, ill. utalásokat tett rá! Mert ha nem így lenne akkor vádlói részéről ez szóba sem került volna, fel sem merült volna. Erre nem gondoltál??? De itt van Jézus válasza és felelete:


Ján.10;36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


Na akkor ezt most, hogy akarod kimagyarázni vagy mellébeszélni??? Ne csináld ezt! Légy engedelmes töredezett, megtört bűnbánó szívű , Istent és az Ő igazságát kereső emebr!!!!

2023. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!