Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaha olvastad a bibliát,...

Ha valaha olvastad a bibliát, milyen a Biblia Istene? (keresztények istene) hogy jellemeznéd? hiszel benne?

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 06:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
63%

Kb. ilyen:

Kimondja, hogy mindenki bűnös, rossz, gonnosz, semmirekellő, de ő szent, és sérthetetlen, ő semmiért sem felelő, nem hibás semmiért sem.

Ha valóban olyan szent, és sérthetetlen lenne, akkor véleményt tudna alkotni a háborukrúl, a katasztrófákról, tehát a problémákról is, és megoldást tudna ezekre is adni, mert az nem pálya, hogy csak a jó dolgokért vállal felelősséget.

2023. márc. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
11%

Még nem olvastam ki, de gyakran olvasom. Én hiszek és próbálok ennek megfelelően élni.

Istennek nincs közvetlen beleszólása a világunkba, kb. olyan a kapcsolat Isten és köztünk mint amikor Mézga Aladár a sík bolygón száll le.


A bolygón 2D-ben élnek, csak az ő dimenziójukat érzékelik, miközben Aladár hozzájuk képest 3D-ben létezik. Közvetlen Aladár nem tud kommunikálni velük, mert nem hallják, nem látják, de rájön hogy a zseblámpa fényével képes utat mutatni nekik.

A mi világunkban a fény Jézus, ahogy maga a tanításai is a fényt jelentik. Isten rajta keresztül mutatja az utat.


Nem a vallás a fontos, magának a vallásnak semmi értelme, az a fontos ki hogyan éli az életét. Isten elérhetetlen lenne ha a valláshoz lenne kötve, miközben Isten bárkinek megbocsát aki neki tetsző életet él. Máskülönben akihez nem jut el Jézus tanítása esélye se lenne a Mennyekbe kerülni.


Szerintem amiben mi élünk az egy szimuláció, egy teszt. Isten egy felsőbb dimenzióban létezik amit mi nem érzékelhetünk. Azzal senki se veszít semmit ha így él, részemről ez egy hosszútávú befektetés Isten ígéretébe.


„aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha."

2023. márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
26%
Olvastam, nem hiszek benne. A keresztény isten egy öntelt, hiú, önző, agresszív, pszichopata figura, a hívői pedig Stockholm-szindrómában szenvednek. Aki nem érti miért mondom ezt, az olvassa el az Ószövetséget.
2023. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
85%

Többször kiolvastam már a Szentírást. És azért negéz erre válaszolni, mert nincsenek rá megfelelő szavak.


Én úgy fogalmaznám meg a saját egyszerű szavaimmal (figyelembe véve a személyes tapasztalataimat is), hogy Isten végtelenül jóságos, bölcs, türelmes és jobban szeret minket bárkinél. Hiszek Benne, sok esetben felfoghatatlan segítséget nyújtott már nekem is és sok ismerősömnek is.


Persze most jönni fognak a lepontozások, gyülölködő fröcsögések, ószövetségi részletek kiragadott félpillanatai, de ezeknél a könyveknél ajánlom figyelembe venni az adott történetek keletkezésének korát és a korszellemet is. Ezt persze nem teszik meg, mert jóval könnyebb vallásgyűlölő hörgések sorát ideböffögni. Az ő dolguk. :)

2023. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
75%

Úgy szeret, ahogy vagy.

Ez a Szeretet átformál, emberségessé tesz.


Imádom!!! 💞

2023. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
20%
#5 Azokhoz szólt a kérdés, akik olvasták a bibliát. Te láthatóan nem olvastad.
2023. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 NTBS ***** válasza:
71%

Olvasom folyamatosan.

Szerintem jót akar nekünk,csak mi folyton elbukunk.

2023. márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
72%
Az abszolút "jó" istent úgy hirdeti a biblia, ki örökké tartó kárhozattal és szenvedéssel sújtja azokat, akik nem hajlandóak őt imádni, neki nem elég ha félreállítja az ellenfeleit, ő úgy elégedett ha látja, hogy véget nem érően szenvednek ezért. Egy ilyen kétarcú istennel zsarolják a lelkeket, mely bár jóságos ám kegyetlen, perverz tömeggyilkos is egyben. De arra rengeteg figyelmet fordítanak, hogy csak a szebbik arcára összpontosítsanak a hívek. Most, hogy lankad a hit a kénköves tűzben a világ különböző történéseit magyarázzák a végítéletet előrejelző jelekkel. De a vég csak számukra közeleg, mivel híveik napról napra fogynak, hiába a Pokollal és a világvégével való ijesztgetés.
2023. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
91%

6#

Jeremiás 31:3

Megjelent nekem az Örökkévaló a távolból: „Örökké tartó szeretettel szeretlek téged, ezért marad meg irántad hűségem és kegyelmem!"


Ezt a Szeretet érzem 21 éve.

Na, ebből a Szeretetből nem sikerült kiduspitálni emberfiának azóta sem.

Találjon el Tégedet is.

2023. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
42%

Azért érdemes őt összehasonlítani a többi istennel is.

A többi isten vagy nagyon kegyetlen - vagy nagyjából közömbös, mint az emberek nagy része lenne ebben a helyzetben, végtelen hatalom birtokában.

A keresztények istene az, akit úgy hirdetnek, hogy MAGÁTÓL IS szeret. Mindenféle áldozat és ajándék nélkül is.

Ez tényleg szép dolog, és eléggé ritka az istenek között - CSAKHOGY ennek az istennek ugyanúgy megvan az az arca is, mint ami általános a többi istennél, és ez az arc igencsak kegyetlen, ahogy leírták már fent is.


Tehát ez egy kettős isten, akit így viszont már nehéz végtelenül jónak, vagy igazságosnak tartani.

2023. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!