Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tagok nem hisznek...

Jehova tanúi tagok nem hisznek az Újszövetségben?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 03:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
Saját(os) újszövetségük van.
2023. márc. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Az eredetiben nem, készítettek maguknak egy saját átiratot, amiben meghamisították a nekik nem tetsző igéket.
2023. márc. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 qkker1 ***** válasza:
32%
Ők csak az Új Világ Ferdítésben és az Ördögtoronyban hisznek.
2023. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Tanú vagyok, és a Károli féle fordításból Ismertem meg Jehovát és a Fiát Jézus Krisztust. Abban az időszakban nem is lehetett hozzáférni másik fordításhoz. Ezt a fordítást használta az egész gyülekezet hosszú éveken át.

Nincsen annak jelentősége kinek milyen fordítású Bibliája van. Inkább az lényeges, hogy naponta olvassuk, és kérjük Istent, adjon bölcsességet a megértéshez. Nélküle senki sem értheti meg, hiszen Ő a Biblia szerzője. Megvizsgálja minden olvasó szívét, indítékát és azt, megfogadja-e a tanácsát, amit leíratott. Pl. aki meg fogadja (vagy nem fogadja meg) a Példabeszédek 2:1-5 tanácsát, azzal az történik, ami ott le van írva.

Krisztus ezt úgy mondta: „Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt” János 6:44 Tehát ma is, mint az Édenben, az Istennek való engedelmesség a legfontosabb.

2023. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%

4 KZitus: "Abban az időszakban nem is lehetett hozzáférni másik fordításhoz."

Melyik időszakban? Csak nem a 17. század óta olvasod a Bibliát? :o

2023. márc. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
22%

4es jól írta.

Valóban mindegy milyen Biblia, hisz az Újszövetséget ugyanúgy elfogadják a tanúk is.

2023. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
37%

"Valóban mindegy milyen Biblia, hisz az Újszövetséget ugyanúgy elfogadják a tanúk is."

Akkor miért hamisították meg számtalan helyen? Pl Róma 9:5, ahol Pál örökké áldandó Istennek nevezi Krisztust, a Tanúk meghamisították, kétfelé szedve a mondatot, mintha nem Jézusra vonatkozna a megszólítás.

Vagy például kitörölték és átírták az isteni kegyelem minden említését a saját verziójukban.

2023. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
35%

Valójában nem is az az igazi kérdés, hogy hisznek e az Újszövetségben, hanem sokkal inkább az hogy:


- Nem hisznek Jézusban, a testben megjelent Krisztusban (testben megjelent Istenben).

- Nem hisznek Jézusban, mint Istentől, Istenből született Fiában, hanem Isten első teremtményének tartják.

- Nem hisznek abban, hogy Isten, Jézus képes beköltözni az őszinte, alázatos, megtörtszívű, bűnbánó ember szívébe, elméjébe az Isten megújító és újjászülő Szent Szelleme által.

- Nem hisznek abban, hogy Jézus vissza fog jönni hatalmas Isteni Dicsőségben a Szent Angyalokkal és a feltámadó Szentekkel, akik már korábban Jézus Krisztusi hitben meghaltak. Abban hisznek, hogy Jézus már eljött 1914-ben.

- Nem hisznek abban, hogy a Szent Szellem Isten lényének része, ahogy Jézus is, Aki Annak a Személye, Aki teremtette a világot és Aki által teremtette a világot. Ők csak egy szeméjtelen hatékony erőnek tartják az Isten Szent Szellemét.

- Nem hisznek abban, hogy az embernek a lelke örök. Azt tanítják, hogy testi halállal a lélek is megszűnik létezni és csak Isten emlékezetében marad meg. Ezt alvó állapotnak nevezik.


stb. stb. stb. és még sorolhatnám sokáig, hogy miben nem hisznek még, ami egyértelműen le van írva nagyon sok helyen a Bibliában. Ezért szokták őket sokan a "Tagadás Apostolai"-nak nevezni.

2023. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


"Tanú vagyok, és a Károli féle fordításból Ismertem meg Jehovát és a Fiát Jézus Krisztust. Abban az időszakban nem is lehetett hozzáférni másik fordításhoz. Ezt a fordítást használta az egész gyülekezet hosszú éveken át."


Ez így van!

- De a tanúk már akkor sem a Bibliát tanulmányozták, hanem az Őrtorony irodalmat. És az Őrtorony irodalomhoz olvastak igéket!


"Nincsen annak jelentősége kinek milyen fordítású Bibliája van."


Nagyon poénos kijelentés! :)

- De ez nem igaz!

Akkor miért is készült el az Ú.V.F.? A válasz az szokott lenni Jehova tanúi részéről hogy azért mert hogy modernebb nyelvezetű és ezért könnyeben olvasható.

- De az igazság az hogy ilyen fordítás magyar nyelven már 1975-ben is rendelkezésre állt. Majd 1990-ben is adtak ki ilyen magyar nyelvű fordítást.

És aztán egyre több modern nyelvezetű fordítás készült. Egyik a másik után, tehát lett volna miből választani 2003. előtt is. (2003. jelent meg az első magyar nyelvű Ú.V.F.)

De ha el is tekintünk a magyar kiadástól mi indokolja az amerikai kiadást?

- Az Ú.V.F. azért készült hogy alátámassza az Őrtorony tanításait!

Azt is mondják hogy a fordítást a minősége alapján kell megítélni. Érdekes ez a minőség kérdés. Az Őrtorony társaság a mai napig nem mutatta be a művét a nemzetközi szakmai közönség előtt!

- Vajon miért nem? Pedig elvileg Isten dicsőségére készítették.


"Tehát ma is, mint az Édenben, az Istennek való engedelmesség a legfontosabb."


De szép is lenne ez. Ha nem hangoztatná az Őrtorony folyamatosan hogy engedelmeskedni kell Isten "szervezetének". Egy olyan szervezetnek amely kijelenti magáról hogy nem ihletett és nem is tévedhetetlen.


"Valóban mindegy milyen Biblia, hisz az Újszövetséget ugyanúgy elfogadják a tanúk is."


Valóban?

- Akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért készült Görögországban görög nyelvű Ú.V.F.?

Tudod hogyan nevezik Jehova tanúi az Újszövetséget?

- Keresztény görög iratoknak! Azért mert görög nyelven íródott!

Erre mit csinál az Őrtorony szervezet. Kiadja a saját fordítását görög nyelven. Még is minek? Vajon ha megkérdeznénk a görögöket akkor mit válaszolnának hogy mennyire értik azt a görög nyelvet amit az ókorban beszéltek?

A görögök is készítettek modernebb nyelvezetű Bibliákat! De azok nem fordítások. Mindössze nyelvújítás történt.

- Olyan ez mint a magyarban a Halotti beszéd és könyörgés. Kis gyakorlással el tudod olvasni és képes vagy értelmezni is.

Egyszerűen fogalmazva meg érted a szöveget.

- Hasonló a helyzet a görögöknél is. Azok a kifejezések és fogalmak amelyeket használtak az ókorban azokat egy ma élő görög is megérti. Kevés kivételtől eltekintve. De nekünk is vannak olyan magyar szavaink amelyeket már lehet hogy hallottunk de nem tudjuk a jelentését, ezért utána kell nézni. De szavakról van szó és nem komplett szövegekről.

- Tehát a görögök lényegében eredetiben képesek olvasni a KERESZTÉNY GÖRÖG IRATOKAT!

A görögöknek egyáltalán de tényleg, abszolúte nincs szüksége az Ú.V.F.-ra és még is van nekik.

2023. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 KZitus ***** válasza:
49%

#9

Most is azt gondolom, és naponta tapasztalom, nincsen jelentősége annak, ki milyen fordítású Bibliából szeretné megismerni a szeretet Istenét, az alkotóját, teremtőjét. Hiszen számos emberrel tanulmányoztam és tanulmányozom a Bibliát ma is, akiknek Károli, Ökumenikus, katolikus, Káldi, Csia...fordítású Bibliája van, de mivel évek óta azt használják, nekik az a megszokott.

Visszatérve az én Károli Bibliámra....mivel kommunista országban éltem, még ezt a Bibliát is külföldről "csempésztem" az országomba, mer előtte nem olvastam soha, így nem is rendelkeztem vele. helyileg remény sem volt arra, valaha Bibliához juthatok...szóval nem ismerve a körülményeket nem kellene előítélettel nyilatkozni olyasmiről, amit nem ismerünk, nem tudunk. 😊

Persze ma már van többféle fordítású Bibliám. Mind nagyon értékes. 😊

2023. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!