Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tagok nem hisznek...

Jehova tanúi tagok nem hisznek az Újszövetségben?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 03:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Nagyon sok előítélet van a Tanúkkal szemben, pedig nagyon nem kéne."


Jehova tanúinak is nagyon sok előítélete van másokkal szemben de az sem kellene.

Pl. amit te is írtál. "...egyházfők megáldják a fegyvereket a háborúban?"

Kik azok az egyházfők? Mert a katolikus egyház meg az ortodox egyház kivételével másnál nem láttam azt hogy megáldják a fegyvereket!

De Jehova tanúi még is olyan általánosságban beszélnek erről mintha minden egyháznak ez lenne a gyakorlata, pedig ez koránt sincs így. A protestáns egyházak nem tesznek ilyet!

A másik nagy előítélet az hogy csak és kizárólag Jehova tanúi prédikálnak, na ez sem igaz! Ezt nem is részletezem.


"Ismerem Jehova Tanúit és bevallom, nagyon rosszul esik az, amikor a vérkérdés miatt támadják őket."


Nekem is rosszul esik, amikor azt mondják a tanúk hogy csak ők prédikálnak.


"Pedig a Bibliában ott van feketén-fehéren, hogy Isten bizony megtiltotta a vér fogyasztását az ókorban, és az első században is."


Nagyon úgy tűnik hogy eddig nem vetted észre de én soha nem írtam azt hogy ez nem így van. Sőt én magam is elfogadom hogy tartózkodni kell még a vérátömlesztéstől is. De én ezt lelkiismereti kérdésnek tartom. Ne az egyház döntse ezt el. Főleg ne az Őrtorony szervezet aki nem tévedhetetlen.


"Ezt nem az Őrtorony meg a Vezetőtestület mondja, hanem ott van a Bibliában."


Ébredjél már fel! Nem is erről megy a vita hanem a vérátömlesztésről. Lehet vitatkozni róla de az tény hogy nem megeszik a vért. A többiről meg tovább folyik a vita az egyszer biztos.


"A Tanúk egyáltalán nem akarnak meghalni, hanem olyan kezelésben részesülni, ami nem jár vérátömlesztéssel."


Mert én mást írtam volna? Foglalkoztam én is ezzel a kérdéssel.


"Azokat közösítik ki, akik súlyos bűnöket gyakorolnak, nem bánják meg."


Hát ebben hatalmasat tévedsz! Egyébként sem erkölcsi oldalról lett megközelítve a kérdés. Tanítási oldalról lett megközelítve és nagyon nem mindegy.

Bizony azért is kiközösítenek bárkit Jehova tanúi ha nem fogadják el a Vezető testület általi tanítást. Volt is ebből szakadás. Létrejött Romániában egy kivált csoport akik szintén használják a Jehova tanúi nevet de függetlenítették magukat az Őrtorony szervezettől. És ez pont hogy tanításbeli kérdés miatt történt. De vannak egyéni esetek is.


"Az meg teljesen normális dolog, hogy nem avatkoznak a háborúba."


Nekem is teljesen normális dolog hogy a testvéreim és én sem avatkozok a háborúba. Megint egy olyan előítélet Jehova tanúi részéről hogy mindenkit egy kalap alá vesznek ebben a tekintetben is. Pedig nem egy egyház elhatárolódik a háborútól. Persze nem a legnagyobb egyházakról van szó ez tény.


"Most gondoljunk már bele, ha egy istenhívő ember bevonul katonának Franciaországban, egy másik istenhívő ember ugyanúgy bevonul katonának Olaszországban, és tegyük fel a két ország háborúzna, akkor a hittestvérek egymást legyilkolják? Keresztény a keresztényt legyilkolja? Akkor miféle szeretet az ilyen?"


Nyomatod itt a propaganda szöveget. Tudom hogy ezt nyomatják válaszként a tanúk vagy érvként. De mint mondottam nem mindenki így van ám ezzel. Nézd meg a fegyvertelen katona című filmet. Ami lehet hogy egy film de igen is vannak olyanok aki a hitük miatt nem fognak fegyvert. Nagyon is sokan vannak ilyenek és bizony nem Jehova tanúi. Sőt együtt raboskodnak a tanúkkal érdekes hogy erről nem írnak a kiadványaikban. Na ezt terjeszd fel a Vezető testületnek ha valaha is tanú leszel hogy írjanak erről többször is a kiadványaikban. Azért mert ez az igazság. De persze erről nem fognak.


"Mindegy, a Tanúkba nagyon sokan beleállnak, pedig csak elfogulatlanul kellene megvizsgálni azt, hogy miért tanítják azt, amit."


Tudni akarod hogy miért? Elmondom én neked nem bonyolult. Azért azt tanítják mert a mindenkori Vezető testület ezeket a tanításokat adja ki. Ezért tanítják azt amit.

Akkor most te gondolj bele abban hogy valójában nem is a tanúk vannak támadva hanem azok akik kiadják ezeket a tanításokat! Nem a tanúkba állnak bele valójában csak úgy tűnik.


"Nem maguktól találják ki a dolgokat. A Bibliát vizsgálják, szorgalmasan kutatják, imádkoznak."


Persze hogy nem maguktól, nem is tehetik meg, nincs hozzá JOGUK EZ TILTVA VAN NEKIK. Ők nem értelmezhetik a Bibliát. Kutatni sem szokták, meg vizsgálgatni. Az Őrtorony szervezet általi kiadványokat, irodalmakat kutatgatják, vizsgálják és azokat a Biblia részeket olvassák el amelyeket a szervezet megjelöl.

Az imádkozás az egyetlen dolog amelyet tényleg megtehetnek a tanúk.


"Az meg hogy van egy értelmezés, ami később változik, nem olyan dologról van szó, ami az egész vallás szavahihetőségét kétségbevonja."


Az a szervezet szavahihetőségét vonja kétségbe, bár már eljutottunk odáig hogy teljes bizonyossággal kijelenthető hogy az Őrtorony szervezet hazudik emberek millióinak világszerte.


"Nekem pont az tetszik, hogy alázatosan elismerik, ha valamin változtatniuk kell."


Én Őrtorony szervezet nélkül jöttem rá hogy meg kell változtatnom a gondolkodásomat. Oké neked ez tetszik.

- De nekem meg nem tetszik hogy hazugságokat terjesztenek az egész világon, mert az Őrtorony azt mondja. Már eleve az is hazugság hogy ők Isten szócsövei. Voltak Istennek szócsövei a földön és azok a próféták voltak. De ők ihletettek voltak ha mégsem akkor amit írtak már előttem. "...JT elfeledkeznek a Szentírás ítéletéről: "ha egy próféta az Úr nevében jövendöl, de az nem teljesedik be, azt nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában"

- Persze nem ihletettek de még is ők a szócső. Ne ez a legnagyobb hazugság amivel elhitetik az embereket.

2023. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
49%

Értem Vidiripi. De az a baj, hogy én mégsem tudom ennyire drasztikusan látni a Tanúkat mint te. Ilyenkor azért vagyok összezavarodva, mert nem tudom, hogy velem van-e a baj, hogy nem veszem észre, amiket te elmondasz Jehova Tanúiról, vagy te veled van a baj, mert nálad van vmi, ami miatt nem látod tisztán a dolgokat.


Erre sosem fogok választ kapni sajna.... Mert ugye honnan tudjam én azt, hogy teneked van-e igazad? Ahhoz nagyon megkellene győzzél, de nem tudtál eddig az a baj.

2023. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"De az a baj, hogy én mégsem tudom ennyire drasztikusan látni a Tanúkat mint te."


Nem baj! Mivel nem a tanúkat kell drasztikusan látni.

Az Őrtorony szervezetet kell drasztikusan látni. És nem, nem ugyan az. Az Őrtorony maga a Vezető testület az határoz meg minden őket lásd drasztikusan. A tanúk valójában áldozatok.

Jehova tanúi a szervezettel azonosítják magukat, hogy ők a szervezet. De nem ők csak mindössze végrehajtói a szervezeti utasításoknak, nem alakítják azokat. És most ne a tanításokra gondolj! Az egy teljesen külön kategória!


"Ilyenkor azért vagyok összezavarodva, mert nem tudom, hogy velem van-e a baj, hogy nem veszem észre, amiket te elmondasz Jehova Tanúiról, vagy te veled van a baj, mert nálad van vmi, ami miatt nem látod tisztán a dolgokat."


Én magam is érdeklődő voltam a tanúknál, tanulmányoztam is, de még időben abba hagytam. Nem keresztelkedtem meg!

De én is lelkes voltam.

Egyébként Jehova tanúiról én vajmi keveset mondtam. Mivel 98% a tanításokról volt szó. Szóval nem Jehova tanúiról, mondtam el dolgokat.


"Erre sosem fogok választ kapni sajna.... Mert ugye honnan tudjam én azt, hogy teneked van-e igazad? Ahhoz nagyon megkellene győzzél, de nem tudtál eddig az a baj."


Bocsánatot kérek! Nem tudtam, hogy te úgy veszed, hogy személy szerint téged győzködlek. Én úgy vagyok vele hogy amit írok azt mások is olvassák és vagy elgondolkodnak rajta vagy nem.

- Eddig egyetlen emberről tudok aki konkrétan azt mondta hogy amiket írtam az alapján átgondolta a dolgokat. Ez sem most volt hanem jó pár évvel ezelőtt.

De akkor személy szerint neked, azt ajánlom hogy gondolkozz el a következő kérdéseken.

- Mi alapján állítja magáról az Őrtorony szervezet hogy ők Isten szócsöve?

- Milyen feltétele/feltételei vannak annak hogy Isten szócsöve legyen?

- Ki határozta meg a feltételeket?

- Hogy lehet úgy Isten szócsöve hogy nem ihletett?


Gondolkozz még el azon is, hogy miért állítják azt a tanúk, hogy csak ők prédikálnak. (Biztos emlékszel rá: Kína)

2023. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
49%

Igen, éreztem én, hogy volt közöd a Tanúkhoz. Először én is arra gondoltam, hogy vagy tanulmányoztál velük, vagy valamikor Jehova Tanúja voltál te is, csak eljöttél onnan, vagy kiközösítettek.


Írod, hogy lelkes voltál. De mi volt az, ami miatt mégis abbahagytad a tanulmányozást? Hol volt az a pont, hogy azt érezted, nem az igaz úton jársz? Esetleg csalódtál a tanításban vagy az emberekben?


Most tartozol valamelyik másik gyülekezethez, és ha igen, akkor az miért nyerte el jobban a bizalmadat?

2023. márc. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Ezeket légy szíves privátban kérdezd, ne itt!!!
2023. márc. 23. 08:44
 26/38 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


Akkor folytassuk egy olyan kérdésnél ahol már beszélgettünk!

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


- Bár lemerem fogadni, hogy a kérdező is el fogja olvasni. :)

2023. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Akkor már el is vesztetted a fogadást.
2023. márc. 23. 10:58
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam. De inkább azzal kapcsolatban írd le nekem a dolgokat, amit én kérdeztem. Amire a kérdező mondta, hogy privátban tegyem fel. Bocsi kérdező, nem teszek már fel több kérdést. De nekem konkrétan itt kell, hogy Vidiripi válaszoljon.


Ne linket küldj Vidiripi. Csak kizárólag arra írd meg ide a válaszokat, amire én kíváncsi vok. Amiket én tettem fel most azokra adj külön-külön választ.

2023. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Ne offoljatok tovább! A személyes dolgaitokat ne itt beszéljétek meg. Szépen meg lettetek kérve!
2023. márc. 23. 11:05
 30/38 anonim válasza:
49%
Legjobb azt a fordítást olvasni ami a legközelebb áll az eredetihez. Érdemes egymással is összehasonlítani többet is. A károli jó, de nehéz a szövege. A Róm.kat bibliában is vannak plusz hozzáadott könyvek, amik az eredeti kánonhoz nem tartoztak. A jehovista tanokhoz meg annyit tudok hozzáfűzni, hogy egy tévtanítás alapján hisznek egy olyan általuk elképzelt istenben, aki nem a Biblia által kijelentett, a kereszténység által kezdetektől megismert személy. Itt nem filozófiákról van szó, egyszerűen egy személyazonosságról. Aki Kovács Eufrozina, született Pécs, 1980.08.08-án, anyukája neve xy, az nem azonos egy miskolci Kovács Eufrozinával aki 1955.05.05-én született. Küldhetsz az elsőnek csomagot, ha a második címét írod rá. Nem fogja megkapni. Ez hülye példa, de Jézus kérdése a tanítványokhoz nyilvánvalóvá teszi, hogy ő magát kinek gondolta, de nem mindenki volt a jelenlevők közül ugyanezen a véleményen. Megkérdezte, hogy kinek gondolják, illetve mondják őt az emberek. Többféle választ kapott, a benne hívőktől csak egyféle választ. Az igazságot.
2023. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!