Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katólikus Bibliát ha olvasod...

Katólikus Bibliát ha olvasod a régi eredeti nehéz nyelvezetü Károli-t olvasod vagy a mai modern nyelvhez igazitott revideáltat?

Figyelt kérdés
Én jórészt az eredetit, elég nehéz olvasni, de nekem valahogy többet ad, mint a modernizált. Ki melyiket olvassa és miért azt?
2023. ápr. 24. 18:07
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
69%

#10

Isten személyes neve a JHVH, nem pedig egy nőnemű műszó. Azért használják helyette gyakran az Úr megjelölést, mert maguk a zsidók is ezt használták.

Amúgy egyes szekták oda is beteszik a Jehova nőnemű műszót, ahol eredetileg nem is JHVH szerepelt, hanem pl Elohím.

2023. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
14%

@11


Jól hangzik amit írsz, kár hogy köszönő viszonyban sincs a valósággal.

2023. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
61%

#12

Bizonyíték? Vagy csak mert az antikrisztusi őrtorony szekta ezt mondja?


"Amúgy egyes szekták oda is beteszik a Jehova nőnemű műszót, ahol eredetileg nem is JHVH szerepelt, hanem pl Elohím."

Ennek egyébként utána is néztem, s tényleg igaz. Nem véletlenül hívják őket bibliahamisítóknak is.

2023. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
18%

@13


Az Őrtorony még sehol nem volt, amikor a történelemkönyvek és pl. a Károli fordítású Biblia tele volt a Jehova névvel.


Károli honnan tudta előre, hogy 300 év múlva az Őrtorony visszaállítja a köztudatba az isteni nevet?

2023. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
57%
Nem azt mondtam, hogy a jehovások találták ki ezt a téves nőnemű műszót. Ha jól emlékszem, egy katolikus középkori szerzetes volt, aki nem értett a héber nyelvhez különösebben, hanem csak az Adonáj központozását összeolvasta a JHVH-val. Viszont fura mód egyedül a jehovások ragaszkodnak ehhez a hibás nőnemű műszóhoz.
2023. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
18%

Igazad van, "az Úr" sokkal jobb: :D :D :D


Csakhogy, ha ez így van, akkor nem tudsz megfelelni Jézus mintaimájának sem: "...szenteltessék meg a Te Neved..."

2023. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
9/ köszi modern nyelvezetüt találni a neten párat online, [link] ez is tök jó , és hangosan fel is olvassa az újabb forditást (RÚF 2014)
2023. ápr. 25. 15:42
 18/52 anonim ***** válasza:
70%

#16

Jézus Miatyánk imában (a Biblia sehol se nevezi "mintaimának") azt tanítja, hogy Istent Atyánknak szólítsuk. Én ennek tökéletesen megfelelek.


#17

Ószövetség esetén az se rossz, bár pár helyen nem tetszik a szövege, mert az apostoli hagyományokkal ellentétben (ők a görög LXX-t használták) a zsidó maszoréta hagyományokat veszi át.

Újszövetség esetén pedig az általam linkelt pontosabb. Például abban már konkrétan azt szerepel, hogy Jézus vezette ki a zsidókat Egyiptomból, ahogy a legősibb szövegekben is volt.

De a RÚF-al se lősz nagyon mellé.

2023. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
18%

Jézus azzal kezdte a miatyánkot, hogy “így imádkozzatok”! —- tehát ez egy mintaima.


Az a rész pedig nyilván dísznek van benne, hogy “szenteltessék meg a te neved”…


Ha nem tudod / nem használod a nevét, akkor nem is tudod megszentelni sem…


Ha neked van neved, akkor miből gondolod, hogy épp a Teremtőnek nincs?

2023. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
18 a legtöbb online biblia ilyen amit osztottam, szerintem olvasni ez is jó. De van aki a régies 1909 es Károlit szereti. Szerintem ami kell mindbe benne van.
2023. ápr. 25. 18:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!