Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katólikus Bibliát ha olvasod...

Katólikus Bibliát ha olvasod a régi eredeti nehéz nyelvezetü Károli-t olvasod vagy a mai modern nyelvhez igazitott revideáltat?

Figyelt kérdés
Én jórészt az eredetit, elég nehéz olvasni, de nekem valahogy többet ad, mint a modernizált. Ki melyiket olvassa és miért azt?
2023. ápr. 24. 18:07
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
42%

A SZIT-fordítást leginkább:

[link]

Általában ez van kéznél leginkább, és hát katolikus vagyok, ezért ezt olvasom főleg.

2023. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

26, 27, 30

igen, így akkor teljesen érthető

2023. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
32-es próbáltam 1 ideig az újat, de a már leirt dolgok miatt megint a régihez nyúltam, meg az valahogy jobban hat rám , jobban átélem a történetet.
ápr. 12. 12:09
 34/52 A kérdező kommentje:
Körülbelül 1 éve nyitottam a kérdést, azóta már nem minden nap nézem a misét, csak ha úgy érzem "kell" de a napi evangéliumot az EWTN tv-youtube csatornán minden nap meghallgatom, megfigyeltem ha misét is meghallgatom meg a napi evangélium magyarázatot is, akkor is megfigyelhető, hogy még a modern Biblia sem mind ugyan az. Észre vettem, hogy néha a templomban felolvasott szöveg, és az amit az evangélium magyarázó olvas sem mindig ugyan az, gondolom régebbi/újabb Biblia különbözet lehet, természetesen a lényege az irásnak ugyan az, sőt mindig mai magyar nyelvezetü, de szó összetételek mondatok megfogalmazása az még ilyenkor is érezhető, hogy más.
ápr. 12. 13:27
 35/52 anonim ***** válasza:
40%

#34

Nem is kell nézni minden nap a misét, sőt egyáltalán nem fontos. Tudod az valahogy olyan, mint amikor nézed az ételeket, de nem eszel belőle. Viszont a Biblia tanítása alapján heti egyszer részt kell rajta venni.


Amúgy több katolikus fordítás van, a misekönyvben talán a SZIT egyik változata van, de a Káldit is sok helyen használják.

ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
ápr. 13. 10:15
 37/52 anonim ***** válasza:
53%

"Nem is kell nézni minden nap a misét, sőt egyáltalán nem fontos."

Nem előírás, de hogy egyáltalán nem fontos, az nem igaz. Vannak, akiknek igenis fontos, hogy minden nap nézzék legalább, vagy hogy minden nap személyesen is részt vegyenek szentmisén. Sokan vannak köztük pl. betegek, meg mindenféle más bajjal, nehézséggel küzdők, akik arról számolnak be, hogy rengeteg erőt ad nekik a napi szentmisehallgatás és áldozás.

ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Ez nyilván egyéni dolog, én ha egy huzamba online sokat nézek tehát sok n ap egymás után, akkor "sablonná válik" nem érzem át, nekem igy jó hogy olvasok Bibliát napi evangéliumot az EWTN-en meghallgatom, misét meg már van hogy csak 1 hónapba egyet vagy kettőt nézek, DE! azokat akkor átérzem .
ápr. 13. 11:15
 39/52 anonim ***** válasza:

#37

Nem sokat ér a mise nézése, ha nem vesz rajta részt. Nem véletlen, hogy a járvány elmúltával nagyon hamar visszaállították a kötelező miselátogatást. Nálunk tolókocsival is járnak misére rendszeresen. Nyilván, ha a kérdező fekvő beteg és nem tud kimozdulni, akkor jobb híján csak nézni tudja, de nem sok esetben van mentség.


"rengeteg erőt ad nekik a napi szentmisehallgatás és áldozás"

Az ugye megvan, hogy tv-n és netek keresztül nem tud áldozni...

ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
58%

"Nem sokat ér a mise nézése, ha nem vesz rajta részt. Nem véletlen, hogy a járvány elmúltával nagyon hamar visszaállították a kötelező miselátogatást."

A járvány alatt viszont igenis ösztönözték az embereket arra, hogy legalább nézzék a miséket - amiből pont az látszik, hogy igenis sokat ér. A lelki áldozás megvan?


"nem sok esetben van mentség"

Valószínűleg sokkal több esetben, mint gondolod... Egyre több az idős ember, aki nagyon nehezen mozog, bár (egyelőre még) nem fekvőbeteg és nem is tolókocsis.

ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!