Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallásba vagy megkeresz...

Milyen vallásba vagy megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Néhány barátom megkeresztelésére(a jézusi módon való bemerítésére) készülök és egy néhány régi barátom(hittestvérem) megkérdezte,hogy új barátaimat milyen vallásba fogom megkeresztelni.

Én azt válaszoltam,hogy NEM vallásba,hanem Jézus Krisztussal való szövetségbe fogom őket megkeresztelni.

Erre újólag feltették a kérdést:Jó,jó,de milyen vallásba. Én ismét válaszoltam,hogy Krisztusban való hitük megvallásába.

Ők fel voltak háborodva,hogy én megtagadtam a hitem és nem a korábbi vallásomba fogok keresztelni.


Te vallásba vagy keresztelve,vagy kizárólag a Jézus Krisztussal való szövetségkötésed pecsételted meg,tetted hívatalossá ezzel a szerződéssel?


Netán a te keresztséged egy vallással kötött szövetség,vagy beavatási ceremónia volt?


Van-e több jelentősége a vallásodnak,mint a Krisztus által rád ruházott feladatodra való felkészítés,az isteni szeretet begyakorlása,annak megszervezése, az Ő dicsőítése hasonlóan érző emberekkel.


Milyen szerepe van még a te vallásodnak,a te hited megélésében?


Milyen szerepe lehet még szerinted a vallásoknak?



2023. ápr. 25. 23:20
1 2
 11/16 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

Senkire sem. Sikerült a kérdést is megértenem a végére.

Amúgy római katolikusnak vagyok keresztelve.

2023. ápr. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

nincs ilyen, hogy "milyen VALLASBA keresztelnek meg valakit".

A vallás neve kereszténység.

A felekezet lehet római katolikus, református stb. Ezekben a felekezetekbeN keresztelnek meg valakit az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében, és ez a keresztség a többi felekezetben is érvényes.

2023. ápr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12.Hsz!


Igen

s a "keresztény" krisztusit,vagyis Krisztus követőjét jelenti.

A kérdés ezután csak az,hogy a keresztség olyan-e,mint Jézusé volt.


" Jézus így válaszolt neki: „Engedd meg, hogy ez most így történjen! Meg kell tennünk ezt, hogy így teljesítsünk mindent, amit Isten kér tőlünk.” Ekkor János engedett neki.

Ezután Jézus bemerítkezett. Ahogy feljött a vízből, hirtelen megnyílt neki a Menny. János látta, amint Isten Szent Szelleme galamb formájában leereszkedett és rászállt Jézusra."(Máté 3:15,16)

2023. ápr. 26. 03:23
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

"Te vallásba vagy keresztelve,vagy kizárólag a Jézus Krisztussal való szövetségkötésed pecsételted meg,tetted hívatalossá ezzel a szerződéssel?"


Ez nem vagy-vagy kérdés. Az a gond, hogy az egész kérdésfelvetés tipikus farizeusi gondolkodás. A kérdező által helyesnek vélt szertartás/gyakorlat aztán tutira valódi keresztény és mély Krisztus-kapcsolatot eredményez, minden más biztos csak felszínes lehet. Ez azonban nincs így.

Ráasául én felvállalom a közösségemet is, ami a Egy, Szent, Apostoli és Katolikus Anyaszentegyház, amivel a keresztség által tagja lettem. Ahogy az Apostolok Cselekedeteiben is több helyen olvasható, hogy a keresztelés nem egy magányos cseledekedet, hanem az egyház tagjává, a keresztény közösség tagjává is vált vele az ember. A kereszténység mindig is hívő emberek közösségét jelentette, nem elszigetelt eseteket. Erről szól az egész Újszövetség.

Egyébként nem teljesen jézusi módra keresztelkedünk meg. Ennek az oka az, hogy a Feltámadott maga mondta, hogy hogyan keresztelkedjünk: "Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére". Krisztus a Keresztelő János-féle bűnbánati keresztségét vette fel, bűntelenként ugyan nem volt rá szüksége, de így kifejezte a szolidaritását a bűnösökkel. És menybemenetelekor nem azt mondta, hogy ugyaneezt folytassátok, hanem "csak" azt, hogy az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére kereszteljünk.

Ennek alapján a Katolikus Egyház teljesen elismeri más felekezetek keresztségét is, életkortól, formától, helyszíntől, alámerítéstől függetlenül, ha az vízzel történik és a Szentháromság megvallására. Még a tiedet is Kérdező, ha elhangzik a Szentháromságba vetett hit.

2023. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14.Hsz!


Nagyon örülök,hogy a Krisztusi keresztséggel kereszteltél meg!


Te is tapasztaltad,miután tanítványként bemerítkeztél és feljöttél a vízből a Szentlélek megáldó hatását?

Tanítványként bizonyára te is Krisztus tanítványaivá tetted barátaidat,rokonaidat mindjárt a bemerítésed után!

2023. ápr. 26. 17:24
 16/16 A kérdező kommentje:

A megkeresztelt(bemerített) ember,rendszerint vágyik azoknak a közösségére,akik bemutatták neki Krisztust.

Ez jó és természetes vágy,vagy CSUPÁN egy tradíció?

2023. ápr. 26. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!