Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kérdezem: mit tegyek...

Hívőktől kérdezem: mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A nagymamámról van szó. Mindig is egy nagyon kedves embernek ismertük, viszont tudomásomra jutott, hogy nagyon régen egy olyan bűnt követett el, ami nem csak a keresztények, hanem az ateisták számára is iszonyúan elítélendő. Most nagyon katolikus életet él, imádkozik, sokat beszél a katolikus dolgokról, a pápáról, stb. ami hatalmas kontraszt ahhoz képest, amit elkövetett. És nem "megtért", mindig is katolikus volt, gyerekkorától kezdve.


Szóval rákérdezzek erre a dologra? Félreértés ne essék, nem akarom felhánytorgatni a múltat és ítélkezni sem akarok, csak ha tudnánk erről beszélni, lehet tényleg meg tudná bánni a bűnét. Én abban hiszek, hogy mindegy valaki mennyi imát mond el meg hányszor gyónja meg a bűnét, ha nem bánta meg ténylegesen, akkor semmit sem ér és attól félek, hogy ő lerendezte annyival a dolgot, hogy "meggyóntam, mit számít már" vagy lehet fel se ismerte mit tett. Viszont mivel a beszélgetéseink kimerülnek annyiban, hogy "de jó idő van", nem tudom hogyan hozzak fel egy ilyen témát hirtelen meg nem is tudom kéne-e egyáltalán. Lehet nem is az én dolgom, hogy ezt megbeszéljem vele.



2023. máj. 5. 10:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én rögtön elnéztem neked, mikor hibáztál. Azóta meg itt parádézol, spekulálsz, személyeskedsz.

Hogy ez engem már innentől mennyire nem érdekel 🤭.

2023. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
taníts még MESTER!!!! Egy igazi keresztény!
2023. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Félreértettétek, amit mondani akartam. Egyáltalán nem ítélkezek felette és szemrehányást se akarok tenni, de attól még megtörtént a dolog. Az igazság kimondása nem ítélkezés! Ha valaki vétkezik valamit és ti elmondjátok neki azért, hogy ne csinálja tovább, azzal nem ítélkeztek felette. Meg nem is azon lenen a hangsúly, hogy elmondjam neki mit tett, hanem azon, hogy azt hangsúlyozzam, hogy van megbocsátás és ha tényleg megbánta amit tett, akkor tényleg meg van bocsátva. Nem olyan ügyről van szó egyébként, hogy például meggyengült és ezért tett valami rosszat (pl. drogfüggő lett) és nem is olyasmi, hogy elütött valakit autóval. Ahogy tudom, amit tett direkt szánt szándékkal gonoszságból.


Láttam Youtubeon egy történetet, ahol egy nő utálta a lányát. Azzal kezdődött a dolog, a lány azt elvileg elvesztette a szüzességét egy fiúval, ezért az anyja megrúgdosta meg megverte szíjjal. Fokozatosan egyre jobban verte, forró vízbe beletette a kádba és sót szórt a bőrére, izzó tűvel írt fel valamit a testére és egyéb módon kínozta, végül megölte. 20 év múlva kiengedték a börtönből. Simán el tudom azt a szituációt képzelni, hogyha szembe jön vele az utcán a szomszéd fiú, megkérdezi tőle, hogy "szia Jancsika, voltál ma templomban? Remélem illedelmesen beszéltél a papbácsival", ugyanis eléggé konzervatív asszonynak tűnt. Ha ti lennétek az unokái és a katolikusságáról beszélne nektek, ti nem hoznátok fel a témát?


Vagy egy másik eset, hogy volt egy lány, akinek volt egy barátja. A barát vesebeteg volt, a lány ezután felajánlotta neki az egyik veséjét. Ezután a fiú megcsalta. A lány megbocsátott neki, pár hónappal később pedig a fiú szakított vele. A fiú nagyon hívő keresztény volt, mindig a Bibliáról beszélt, amikor szakítottak, akkor is azt hozta fel, hogy Isten nem akarja, hogy együtt legyenek és a lányt hibáztatta, hogy "nem ad neki elég bizalmat". Még lehet azt gondolta, hogy a lány vétkezik, mert a Biblia szerint meg kell bocsátani. Ha egy ilyen ember keresztéény barátja lennétek, nem beszélnétek vele erről? Beszélni róla nem ítélkezés. Ha én lennék a barátja és mondjuk pénzügyi segítségre lenne szüksége, magdám neki, ha bajban lenne segítenék neki. Viszont ha szóvá sem teszem a dolgot a dolgot, az nem olyan mintha bűnrészes lennék? Mármint együtt járni gyülekezetbe, együtt imádkozni egy olyan emberrel, aki azt hiszi, hogy helyesen cselekedett azzal, hogy szakított azzal az nővel, aki megmentette az életét. Ha beszélnék is vele, én ugyanúgy a barátja maradnék, de Jézus még ennél is durvábban fogalmazott. Ő azt mondta, ha valaki vétkezik, dorogáljuk meg először egyedül, aztán ketten, aztán az egész gyülekezet és ha nem hallgat ránk, zárjuk ki a gyülekezetből.


Ne értsétek félre, itt nem az a helyzet, hogy gondoltam valamit és nem hallgatok másokra, azt teszem amit úgyis kigondoltam. Sőt inkább én is arra hajlok, hogy ne beszéljek vele. Csak látni szerettem volna, hogy külső szemlélők szempontjából hogyan néz ki ez a történet. Ha tényleg megbánta dolgot, lehet tényleg olyan, mirha ítélkeznék. De ne én legyek már a farizeus meg a rossz unoka, amikor sem ítélkezni nem akartam és kikérem mások véleményét, mielőtt döntök valamiről! Ha farizeus lennék, azt csinálnám amit az érzelmeim diktálnak, és a kérdés sem született volna meg.

2023. máj. 5. 22:13
 24/32 A kérdező kommentje:

#9


Először azt mondod, hogyha valaki elkövet valamit, azért örökké felelős, aztán meg számon kéred, hogy Isten mért büntetett meg embereket. Ha bűnösök voltak, akkor a te logikád alapján vállallniuk kell a felelősséget is. Márpedig mindenki követett el bűnt, ezért volt szükség Jézus áldozatára.


Felcseréled a katolikus egyházat Jézussal. Nem voltak Jézus követői azok, akik boszorkányokat végeztek ki. A bűnbánat sem egy gyónás, ahol elég felolvasnod a bűneidet egy papírról aszt kész. Eredetileg az Újszövetségben a "gyónás" az volt, hogy a hívők elmondták egymásnak őszintén, mit vétkeztek. Azt hiszen János 1. levele ír erről.

2023. máj. 5. 22:19
 25/32 anonim ***** válasza:
38%
Melyik szekta kebelezett be kérdező? Mert azért ez egyértelműen látszik jellemeden.
2023. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Egyik sem.
2023. máj. 6. 07:41
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem mered őket névtelenül se megvallani egy fórumon?
2023. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Miket?
2023. máj. 6. 17:04
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

GY*LKOS ÉS HAZUG A KEZDETEKTŐL FOGVA"



Mózes IV. 25:16


És szóla az Úr Mózesnek, mondván:


25:17 Támadjátok meg a Midiánitákat, és verjétek meg őket.



Mózes IV. 31:17 Most azért öljetek meg a kisdedek közül minden fineműt; és minden asszonyt is, a ki férfit ismert azzal való hálás végett, megöljetek.



31:18 Minden leánygyermeket pedig, a kik nem háltak férfiúval, tartsatok életben magatoknak.



Zsoltárok 137:9


Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!



Sámuel I. 15:3


Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat.



NE ÖLJ???



Lukács 19:27


Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!


-A Názáreti Jézus, amint gyilkosságra utasít másokat



TISZTELD ATYÁDAT ÉS ANYÁDAT???


Máté 10: 34


Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.



35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;


36 És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.- A Názáreti Jézus

2023. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

JEHOVA TOVÁBBI GY*LKOSSÁGAI



Mózes II. 23:27 Az én rettentésemet bocsátom el előtted, és minden népet megrettentek, a mely közé mégy, és minden ellenségedet elfutamtatom előtted.



Yitzhak Ginsburg rabbi kijelentette: "Fel kell ismernünk, hogy a zsidó vér és egy gój vére nem ugyanaz." (NY Times, June 6, 1989, p.5).


(A "gój", vagy többes számban "gójim" egy sértő zsidó szó a Dzsentilekre (nem-zsidók). A Gentile, valamint annak eredeti szótöve, a "goeti" az "Ördög" szó töve is egyben. Sátán a Dzsentilek Istene, az Igazi Teremtő Istenünk. A "Sátán" jelentése a héber nyelvben "ellenség".



"JEHOVA" TÖBBEZER DZSENTIL LEMÉSZÁRLÁSÁT RENDELI EL


Mózes II. 32:27 És szóla nékik: Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, menjetek által és vissza a táboron, egyik kaputól a másik kapuig, és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát.



32:28 A Lévi fiai pedig a Mózes beszéde szerint cselekedének, és elhulla azon a napon a népből úgymint háromezer férfiú.



ÉS MEGINT



Mózes III. 26:7 Sőt elűzitek ellenségeiteket, és elhullanak előttetek fegyver által.


26:8 És közületek öten százat elűznek, és közületek százan elűznek tízezeret, és elhullanak előttetek a ti ellenségeitek fegyver által.



Ehud Sprinzak, a Jeruzsálemi Egyetem professzora bemutatta Kahane és Goldstein filozófiáját: "Úgy hiszik, Isten akarata hogy erőszakosak legyenek a gójokkal, ami héberül nem-zsidót jelent." (NY Daily News, Feb. 26, 1994, p. 5).



A DZSENTIL KÁNAÁNITÁK TÖMEGES LEMÉSZÁRLÁSA



Mózes IV. 21:3 És meghallgatá az Úr Izráelnek szavát, és kézbe adá a Kananeust, és eltörlé őket, és azoknak városait. És nevezé azt a helyet Hormának.



KANNIBALIZMUS – HALOTT DZSENTILEK ELFOGYASZTÁSA



Mózes IV. 23:24 Ímé e nép felkél mint nőstény oroszlán, és feltámad mint hím oroszlán; nem nyugszik, míg prédát nem eszik, és elejtettek vérét nem iszsza.



Idézet a zsidó Talmudból: Sanhedrin 59a: "A gójok megölése olyan mint vadállatok megölése."



A DZSENTIL MIDIANITÁK ELLENI NÉPIRTÁS



Mózes IV. 25:16 És szóla az Úr Mózesnek, mondván:


25:17 Támadjátok meg a Midiánitákat, és verjétek meg őket.


31:7 És harczolának Midián ellen, a miképen megparancsolta vala az Úr Mózesnek, és minden férfiút megölének.



Idézet a zsidó Talmudból: 18. Tosefta. Aboda Zara B, 5:



➡️"Ha egy gój megöl egy másik gójt vagy egy zsidót, bűnös; de ha egy zsidó öl meg egy gójt, NEM BŰNÖS."



31:8 A Midián királyait is megölék, azoknak levágott népeivel egybe: Evit, Rékemet, Czúrt, Húrt, és Rebát, Midiánnak öt királyát; és Bálámot a Beór fiát is megölék fegyverrel.



Idézetek a zsidó Talmudból: Yebhamoth 11b: "Megismerni egy lányt szabad, ha már elmúlt három éves."


Nidrasch Talpioth, p. 225-L: "Jehova azért teremtette a nem-zsidót emberi formában, hogy a zsidókat ne vadállatok szolgálják. A nem-zsidó ennélfogva egy állat, emberi alakban, és arra van ítélve, hogy a zsidót szolgálja éjjel és nappal."

2023. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!