Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kérdezem: mit tegyek...

Hívőktől kérdezem: mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A nagymamámról van szó. Mindig is egy nagyon kedves embernek ismertük, viszont tudomásomra jutott, hogy nagyon régen egy olyan bűnt követett el, ami nem csak a keresztények, hanem az ateisták számára is iszonyúan elítélendő. Most nagyon katolikus életet él, imádkozik, sokat beszél a katolikus dolgokról, a pápáról, stb. ami hatalmas kontraszt ahhoz képest, amit elkövetett. És nem "megtért", mindig is katolikus volt, gyerekkorától kezdve.


Szóval rákérdezzek erre a dologra? Félreértés ne essék, nem akarom felhánytorgatni a múltat és ítélkezni sem akarok, csak ha tudnánk erről beszélni, lehet tényleg meg tudná bánni a bűnét. Én abban hiszek, hogy mindegy valaki mennyi imát mond el meg hányszor gyónja meg a bűnét, ha nem bánta meg ténylegesen, akkor semmit sem ér és attól félek, hogy ő lerendezte annyival a dolgot, hogy "meggyóntam, mit számít már" vagy lehet fel se ismerte mit tett. Viszont mivel a beszélgetéseink kimerülnek annyiban, hogy "de jó idő van", nem tudom hogyan hozzak fel egy ilyen témát hirtelen meg nem is tudom kéne-e egyáltalán. Lehet nem is az én dolgom, hogy ezt megbeszéljem vele.



2023. máj. 5. 10:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

az iszlám mai arca teljességgel jogosan emlékeztet

bennünket a kereszténység valódi arcára.


A Korán Allahja az nem más,

mint Jahve, a zsidók Istene:

"Ő az, aki leküldte neked a Könyvet igazsággal,

megerősítve azt,

ami előtte volt.

És leküldte a Tórát és az Evangéliumot"

(Korán 3:3)


Javhe az maga a zsidóság faji kollektívája.

2023. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Szerinted amúgy ennyi idősen komolyan nincs tisztában azzal amit tett?

Ha kíváncsi vagy kérdezd meg és ő maga fogja elmondani, amit akar.

Amúgy mi közöd van a múltjához?

Bármi negatívat fűzöl hozzá ígyis-úgyis kioktatsz egy idősebbet úgy, hogy hozzá képest tojáshéjj van a fenekeden...törődj magaddal. "Tudomásodra jutott, hogy "vétkezett" hát ez kész... úgy beszélsz, mint aki felette áll."

Ha nem tűnt volna fel minden keresztény kétszínű és az első padban ülnek akik megcsalták a párjukat és egyéb mocskos dolgokat követtek el.

Ha a nagyikád megcsalta a férjét és ez kitudódna kitagadná az egyház. Szóval lehet h ez a nagy titok.

2023. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!