Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi "bort isznak és vizet prédikálnak"? Avagy mik azok az ellenük szóló érvek, amelyek szerint nem úgy élnek, ahogy beszélnek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 14:01
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Nagyon "kedves" jelzővel illettél. Ha elvakult lennék, valószínűleg nem lennék nyitott nem Tanúkkal folytatott bibliai gondolatcserékre - pedig az vagyok.
2023. máj. 18. 18:58
 12/42 anonim ***** válasza:
87%

Megkérdezhetem, hogy miért vagy kíváncsi tanú létedre az ellenérvekre?

Ugyanakkor, ez a kérdés épp nem a Bibliára irányult, hanem inkább a közösségre. Tehát ezzel nem bibliai gondolatcserét fogsz elindítani.

2023. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
22%

#10


Ohh nem tudtam :c

2023. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
89%

Azt hirdeti a kiadványuk, hogy vizsgáld meg, gogy melyik az igaz vallás. Abban vagy-e. Majd bizonyítják, hogy az övék az. De ha más forrásból akarja valaki megvizsgálni az JT vallást azt ellenzik. Hiszen minden világi dolog a Sátántól való, aki el akarja tántorítani őket a szervezettől, Jehovától.


Javaslom, hogy nézze meg a kérdező a neten a vezető testület egyik tagjáról készült fotót, és azt, hogy hány milliós karóra van rajta.


Itt is megy a sikkasztás.


Minden vallásnak tömegek irányítása, hatalom és a pénztszerzés a lényege.


Ha valaki ellenszegül, más véleményen van, vagy ki akar lépni, kiközösítést, szeretetmegvonást azaz érzelmi zsarolást alkalmaz a szervezet.

Ez bevált módszer. Pszichológiai hadviselés.

A kezdeti love bombing (szeretetelárasztás) után kegyetlen érzelmi zsarolásra veszi rá a szervezet a tagokat.


Köszönésre se méltathatják a korábbi barátjukat, testvérünk, vagy saját vérüket!


És azt hirdetik, onnan ismerszenek meg, hogy szeretet van köztük. Ez a bizonyíték arra, hogy ők a kiválasztottak.


Ők nem rossz emberek, csak manipulálva, totális kontroll alatt tartva vannak.

2023. máj. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%
*testvérüket
2023. máj. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 qkker1 ***** válasza:
80%

"Ha elvakult lennék, valószínűleg nem lennék nyitott nem Tanúkkal folytatott bibliai gondolatcserékre - pedig az vagyok."


Szektád alapelve, hogy mindenkit meg kel térítenetek, ezért cserélsz eszmét, csak az a baj, hogy az ördögtorony és az új világ ferdítés alapján!

2023. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
78%

#17: Nem találkoztam még a kérdezővel az oldalon, de eddig nem tűnik úgy, hogy téríteni szeretne. Mindenesetre, tényleg kíváncsi vagyok a kérdés indíttatására.

Jehova tanúi között sokaknak eljön az a pont, hogy meg szeretnék hallgatni a másik oldalt is, ami szerintem nagyon szuper dolog.

2023. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdésemet, mert sokan támadják a Tanúkat pl. a bibliaértelmezésük miatt, vagy az Új Világ fordítás miatt, de nem olvastam még olyat, hogy valaki azért támadná őket, mert az életmódjukat tartaná a bibliával összeegyeztethetetlennek. Őszintén érdekel, hogy ebből a megközelítésből hogyan látják őket az emberek. És igen, én is Tanú vagyok, és amikor válaszolok egy adott kérdésre, vagy én teszek fel kérdést, akkor nem "téríteni" akarok, hanem gondolatot cserélni. Erre lehet reakció az, hogy valamiben egyet értünk, valamiben nem, ami teljesen normális, és elfogadható - szerintem. Sok emberrel folytattam már vallási témájú beszélgetést, de soha senkire nem erőltettem rá a hitnézetemet, vagy bántottam azért mert esetleg nem osztotta a véleményemet.
2023. máj. 19. 11:29
 20/42 anonim ***** válasza:
80%
#19 Én meg ex-tanú. Igen, sok a képmutató köztetek. Valamennyire rá is van kényszerülve az ember ha azt akarja, hogy ténylegesen elismerést kapjon a szervezetben, és befogadja az elit. A kinevezésekkel egyidőben megkezdődik az egyén emberi minőségének hanyatlása, és a krisztusi jellemvonások elhalványodása. Jó fa pedig nem terem rossz gyümölcsöt...
2023. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!