Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi "bort isznak és vizet prédikálnak"? Avagy mik azok az ellenük szóló érvek, amelyek szerint nem úgy élnek, ahogy beszélnek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 14:01
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyülekezetemben nagyon ritkán hangzottak el önálló gondolatok, de nálunk díjazták (természetesen amíg nem kritikus, olyat sose hallottam). Üdítően hatott, ha valaki megosztott mondjuk saját tapasztalatot, mert az egész Őrtorony koncepció úgy nézett ki, hogy felolvastak egy bekezdést, majd egy hozzá tartozó kérdést, amire a válasz a bekezdés egy részének az ismételt felolvasása volt. Néha a válaszadók a kötőszavakat átalakították. Mintha értelmi fogyatékosoknak készültek volna a cikkek. Rettenetesen vontatott volt.

Morális kérdések megvitatása nem volt, mert a 'tanulság' adott volt. Személyes véleményekkel nem lehetett találkozni. Én pl. egy csomó bibliai történetről egészen más következtetést vontam le magamban. Aztán jött a "világi" barátom, aki egy csomószor elkísért, és érdekes módon, vele sikerült érdemi megbeszélést tartani az elhangzottakról.

2023. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szoktak a Jehovák kérdezősködni, amikor valaki feltesz nekik egy jó kérdést és mennek az öregebb szekta tagokhoz és megkérdezik mit válaszoljanak erre.


Önálló gondolat nincs.

Soha nem is volt.

2023. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!