Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megölöm a házamban lévő...

Ha megölöm a házamban lévő pókokat?

Figyelt kérdés

Bűnös vagyok Isten szemében?

Emberileg, élőlényileg könyörtelen vagyok? Szemét vagyok? Vagy ez az élet rendje, hogy elhunynak a rovarok, állatok és emberek?



2023. máj. 22. 16:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A kártevők, viszolygást keltő állatok elpusztítása alapvetően nem bűn, és nem is az ötödik parancsolat kategóriájába tartozik. Azt írtad, hogy féltél tőle, tehát én nem mondanám hasztalan öldöklésnek. De jó, hogy felmerült benned a kérdés.


A Katolikus Egyház Katekizmusa 2416

"Az állatok Isten teremtményei, gondviselő gondoskodásával veszi körül őket. Már puszta létükkel is áldják és dicsőítik Őt. Az embereknek is jóakarattal kell közeledniük hozzájuk. Emlékezzünk csak, milyen gyengédséggel bántak az állatokkal a szentek, így Assisi Szent Ferenc vagy Néri Szent Fülöp."

2023. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!