Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Énekek éneke 5. fejezet 2....

Az Énekek éneke 5. fejezet 2. versétől a lány/nő maszturbál is az ágyon, és ezért a szöveg nem ítéli el? Akkor mégsem lenne bűn?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Mindenesetre eléggé érdekes helyzet... Levetkőzött, az ágyban volt, arról ábrándozott hogy a szeretője van az ajtóban és csöpögött az ujjairól a mirha (ami ugye egy nagyon finom olaj, amit bár használtak füstölőnek is, főként illatszer volt). Olvastam több helyen, hogy valójában finoman írja le a szöveg, hogy erotikus álma volt és maszturbált.


[link]

[link]

[link]

Stb.


Tényleg valójában nem lenne bűn, és a szöveg is erről írna, mint az erotika/romantika egyik normális aspektusáról?



2023. jún. 3. 18:03
1 2 3 4 5
 11/42 szp72 ***** válasza:
55%
Szerintem, aki nem teljesen hülye és érti a szavak jelentését, az láthatja, hogy nincs maszturbálásról szó. Képletesen értelemben persze bármibe bármit belehet magyarázni, én személy szerint nem támogatom ezt az meglehetősen idióta elképzelést. Persze értem én, hogy akinek maszturbálási kényszere van annak jobban esik, ha a Bibliában is ilyet olvashat.
2023. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
26%

10 - Isten mérhetetlen bölcsességében az embert mindenevőnek, biszexnek és poligámnak teremtette!

Jézust nem azért küldte közénk, hogy Atyja teremtését korrigálja, hanem hogy megmagyarázza és tanítsa azt!

Az, hogy az impotens papok mit magyaráznak így utólag bele, az már senkit sem érdekel! Nem mehetnek szembe a Teremtővel!

2023. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 tgt ***** válasza:
29%
10-es: az ágyas is feleség.
2023. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 tgt ***** válasza:
21%
szp72: akár maszturbált a lány, akár nem, az Énekek éneke tele van szexuális vággyal, azt talan te sem tagadod. A lány egyébként akár maszturbálhatott is, hiszen a Biblia sehol sem tiltja, vagyis nem bűn.
2023. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
17%

#13

Már csak azon egyszerű oknál fogva is hülyeség a kijelentésed, hogy a Biblia is megkülönbözteti:

"És valának néki feleségei, hétszáz királynéasszony és háromszáz ágyas; és az ő feleségei elhajták az ő szívét."

"Ám Salamon csüggött rajtuk. Hétszáz fejedelmi asszonya volt és háromszáz ágyasa."

(két fordításban is)


Vagy itt:

"A bor hatására megparancsolta Bélsaccar, hogy hozzák elő azokat az arany- és ezüstedényeket, amelyeket apja, Nebukadneccar hozott el a jeruzsálemi templomból. Azokból akart inni a király főrangú embereivel, feleségeivel és ágyasaival együtt."


Az ágyasoktól származó utódoknál a házasságból származó törvényes örökösök is mindig előrébb valók voltak.


"az Énekek éneke tele van szexuális vággyal, azt talan te sem tagadod"

Ezt szerintem senki se tagadta, csak azt a hülyeséget, hogy az említett versben férfira vágyakozva, róla álmodozva maszturbálna a nő.

Amúgy nem minden szexuális vágy bűnös.

2023. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 tgt ***** válasza:
36%

Az ágyas is feleség, csak a feleségek hierarchiájaban alacsonyabb szinten áll.

[link]

2023. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
16%

#16

Idéznéd a Bibliából azt a részt, ahol az ágyasokat törvényes feleségnek írja le?

2023. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 tgt ***** válasza:
46%
Mivel az ószövetségben ha egy férfi szexuális kapcsolatot létesített egy nővel, azzal már a nő a feleségévé vált, tehát a mellékfeleség/ágyas is feleség volt, nem is lehetett más.
2023. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
25%

Értem, hogy ez a te elképzelésed, de a Biblia hol mondja ki? Nagyjából te is azon a szinten vagy, mint a már bannolt másfél pipás muszlim, hogy a saját elképzeléseiteket tényként kezelitek.

Arra viszont több példát is láthatunk, hogy az ágyasok gyermekeit nem ismerik el törvényes örökösnek.

2023. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 tgt ***** válasza:
42%
19-es: Az ószövetségi időkben ha egy férfi szexelt egy szabad nővel, akkor ők házasnak számítottak mindenféle ceremónia nélkül is. Ha nem szabad nővel szexelt, akkor megkövezték őket, mert házasságtörést követtek el. Egy férfinak lehetett több felesége is, de egy nőnek csak egy férje lehetett. Az ágyas tehát feleségnek számított, de a hierarchiaban alacsonyabban volt, mint a feleség.
2023. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!