Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érzés volt mikor...

Milyen érzés volt mikor rátaláltál Istenre?

Figyelt kérdés

2023. jún. 5. 02:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10.

Sok szépet leírtál, bár a valóságban is ez így lenne.

Lehet, hogy Isten teremtett mindenki számára egy párt, egy segítőtársat, csak sajbos s mai világban nehezen találkoznak össze ezek a párok.

Sajnos nagyon sok magányos ember van.

Biztos vagyok benne, hogy Isten ezt nem így tervezte, de sajnos most ez a helyzet.

Ha Isten most lejönne a földre egy pár napra, szerintem nagyon szomorú lenne.

2023. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Isten tervében nincs hiba. 2000 éve lassan már annak, hogy a terv megvalósult, bevált és működik. Úgy hívják: Jézus


Én azt látom, hogy a boldog ember előbb szereti meg Istent, aztán kapja meg a párját. Volt nekem is párom. Gyermekeink is születtek. De nem voltunk boldogok egymással. Én boldog voltam velük, a gyerekek is boldognak tűntek, de az anyjuk boldogtalan volt.

Értettem az okát, mert boldogtalanságának oka az én előéletem okozta hiba lett megnevezve. Ezen pedig csak az tudott változtatni, az szüntethette meg a hibámat, hogy nyitottam Isten felé. Én még boldogabb lettem és optimistább, reményekkel teli. A párom nem.

Sőt, még jobban szenvedett mellettem. Elváltunk. Úgy váltunk el, ahogy a nagy könyvekben meg van írva.

Apai kötelességemet pedig lehetőségeimhez mérten ellátom, úgy, hogy azzal ne bántsam meg azt, akivel engem Isten egybe kötött.


Eltelt a válás óta néhány év. Kemény, nehéz évek voltak, de nem voltam egyedül. Mielőtt Istenre igazán rátaláltam volna öngyilkos akartam lenni. De Isten terve egészen más volt. Ő talált rám. Jövő kedden lesz 3 éve.


Én ebben a 3 évben gondolkodtam azon, hogy másik párkapcsolatba kellene kezdenem valakivel. De kell ez egyáltalán?

Arra jutottam, hogy én nem keresem tovább az igazit. Ha jön , akkor jön, ha nem jön, hát nem jön. Azt mondja az írás:


" Amikor Jézus ezeket a beszédeket befejezte, elhagyta Galileát és Júda határába ment, a Jordánon túlra. Nagy tömeg kísérte, ő pedig meggyógyította őket. Akkor odamentek hozzá a farizeusok, hogy próbára tegyék. Ezt kérdezték: „El szabad a férfinek bármilyen okból bocsátania a feleségét?” Így felelt: „Nem olvastátok, hogy a Teremtő kezdetben férfinak és nőnek teremtette őket, és azt mondta: Ezért a férfi elhagyja apját, anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és egy test lesz a kettő? Most már többé nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét.” De azok mondták: „Miért adta akkor Mózes azt a parancsot, hogy elbocsátáskor adjunk válólevelet?” „Mózes szívetek keménységére való tekintettel engedte meg nektek, hogy elbocsássátok feleségeteket – felelte –, de kezdetben nem így volt. Mondom nektek: aki elbocsátja feleségét – hacsak nem paráznasága miatt –, és mást vesz el, házasságot tör. Aki elbocsátott nőt vesz el, szintén házasságot tör.” A tanítványok megjegyezték: „Ha így áll a dolog a férj és feleség között, nem érdemes megházasodni.” Erre így válaszolt: „Csak az fogja ezt fel, akinek megadatott. Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!” (Máté 19: 1-12)


Hát én felfogtam. Nekem megadatott. Sosem leszek már egyedül.

2023. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

János szerint Jézus ezt mondta:

"Ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha a világból valók volnátok, mint övéit szeretne benneteket a világ. De mert nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak benneteket a világból, gyűlöl benneteket a világ. Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják. S ezt mind az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli. Ha nem vittem volna végbe olyan tetteket közöttük, amilyeneket senki más nem vitt végbe, nem volna bűnük. De látták ezeket, mégis gyűlölnek engem is, Atyámat is. Mert teljesednie kell a törvényükben olvasható jövendölésnek: Ok nélkül gyűlöltek."

(János 15: 18-25)


Meg mondott Jézus még valamit Máté szerint:

"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre?" (Máté 7:1-3)


Én azt látom, hogy vannak itt 0%-os válaszok és 100%-os válaszok. Ki követi a tanítást? Az, aki 100%-os választ ad, vagy az, aki nem ítélkezett? Döntsétek el magatok.

2023. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Upsz, bocsi, előző válasz nem ide készült. Elnézést.

13-as válaszom eltévedt.

2023. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a rizsa válaszokat azt hagyjuk.

Az, hogy bárki rátalált Istenre, az nem jelenti azt, hogy nincs szüksége az életben egy ellkenkező nemű pàrra.


A kettő nem ugyanaz. Isten is betölt egy bizonyos feladatot a hívő ember életében, meg egy társ is.

A kettő nem ugyanaz, ès nem helyettesíti egymást.

2023. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15#


Miért kell, hogy ellenkező nemű legyen a pár? Az egyforma nemű párok is rátalálhatnak Istenre, talán még nagyobb eséllyel is. Pl: jó néhány pap

2023. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16.

Mert én az alap felállást vettem viszonyításnak.

Természetesen legyen mindenki azzal, akivel jól érzi magát, akivel boldog.

Nincs ezzel semmi gond.

15.

2023. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!