Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érzés, mikor valakinek...

Milyen érzés, mikor valakinek megtörik a hite?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Sosem tört meg az élőm Istenbe vetett hitem.


Tenger harc van mögöttünk, de egyikünknek sem.


Ha a Mindenható ISten csak egyetlen csodát tett volna az életünk, már akkor is egész életembe hálás lennék neki, de számtalan csodán vagyunk túl.

2023. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

1+ Elveszettnek éreztem már magam, és szerintem mindenki, de ez nem azt jelenti, hogy hitem megtört volna.


Tudod ha nehéz helyzetben vagy most, és már imádkozni sincs erőd, akkor nézz fel, és mond ki hangosan: Legyen meg Uram a Te akaratod az életemben, az életem összes területén.

Kérlek Jézus segíts nekem.


Utána csak figyelj, figyeld a napjaidat, és légy nagyon figyelmes, mert az áttörés megérkezik. :)

2023. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
1+ A lényeg bárhol is vagy az otthonodba, vagy akárhol-bárhol hangosan te mond ki, és ne ktelkedj semmiben, csak add át magad.
2023. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

1+ Jah és a lényeg: Isten mindig embereken keresztül jön, felkent embereken keresztül. Nem Jehovistákon, nem okkultistákon, nem ateistákon keresztül. Teljesen hétköznapi embereken keresztül, akikről álmodban nem gondolnád hogy valódi keresztények. De a beszédjük majd be fogja magukat mutatni.


No meg vannak angyalok is, én például egyszer tényleg nagyon mélyen voltam, utaztunk a gyermekemmel aki akkor olyan 11-2 éves lehetett, és nem bírtam megállítani a könnyeimet ültem a buszon és csak folyt. Egy idős hölgy (ma már tudom, hogy valódi angyal volt, akkor még csak az embert láttam) annyit mondott: kitartás hamarosan megújúl minden az életetekben és leszállt a buszról 6 hónap múlva megfordult az egész életünk.

2023. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Isten mindig küld segítséget a Siopnról, akkor amikor már végképp nem számítasz rá.
2023. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat 1-5! Ezek csodálatos tapasztalatok! Miért sírtál a buszon a 11-2 éves gyermeeked mellett, hány éves most a gyereked és az idős néni él e még? Miért érezted magad elveszettnek és hogy jöttél ki velőle?

A hited soha nem tört meg, de ismersz e olyan embert akivel megtörtént? Milyen okból tört meg a hite? Mi lett vele? Hogy doglozta fel? Feledolgozta egyáltalán? Él még? Tartod még vele a kapcsolatot?

Ha nincs ilyen ismerősöd, a második bekezdés tárgytalan.

2023. ápr. 22. 20:11
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

*de ismersz e olyan embert akivel megtörtént?


Én személy szerint személyesn nem ismerek ilyen embert, de hallottam hogy vannak ilyenek. Nekem ilyenkor mindig a búza és a konkoly esete jutott eszembe..


Megtettem neked a saját bizonyságaim egyikét, de többet nem szeretnék mondani róla, mert ez nagyon belső..


Az idős hölgyel mi van? nem tudom. sosem láttam sem korábban, és azóta sem találkoztam vele. Személy szerint én úgy gondolom, hogy egy angyal volt. Összesen 3-an ültünk+vezető az adott buszon.. Meg régen volt, a gyermekeim már felnőttek 20+ évesek..


Kitartást Neked:)

2023. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy gondolom, hogy annak tud megtörni a hite, akinek valójában sosem volt élő meggyőződéses, valóságos hite, maximum vallásos hite. Ugyanis aki megismerte és belekóstólt Isten valóságába, kegyelmébe, megbocsátásába, megelégítő önzetlen szeretetére az nem igazán tudja elhagyni az Élő Istent.
2023. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer csak hirtelen megtörik és onnantól mintha elvágtak volna valamit.

A hitet gondozni és ápolni kell. Ha valaki nem munkálja az üdvösségét az hajótörést fog szenvedni a hitben.


Milyen érzés?

Eltűnik a jó lelkiismeret és marad a büntudat meg a kárhoztatás, aztán idővel annyira megkeményedik a sziv, hogy már a lelkiismeret is elhallgat. Mert ugye Isten a szivet hit által tisztitja meg. Ha megtörik a hit akkor azt az űrt a bün és a büntudat foglalja el. Marad egy depis életérzés. Ha valakinek jó lelkismerete van az Isten itélete felé abban Isten öröme lakozik. A szivből megtérő embereknek a tekintete azonnal megváltozik. Szinte sugárzik az élettől és örömtől. Az aposztázia pedig ennek az ellentéte.

2023. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Szörnyű!


Hirtelen nagyon egyedül leszel, kilátástalan, kétségbeesett, elveszett, csalódott, nyugtalan és szomorú.


De ekkor a legmélyebb ponton mindig jön felülről egy jel, a segítség és akkor tudni fogod, hogy Isten nem hagyott el, hogy van remény és vissza tudsz térni hozzá bármikor, ha akarod!!

2023. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!