Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus testet öltött...

Jézus Krisztus testet öltött Isten vagy Isten Fia?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 09:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
30%
Tehát akkor te hiteltelennek tartod az Újszövetséget, Isten kinyilatkoztatott szavát?
2023. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 tgt ***** válasza:
0%
Nem válaszoltál a kérdésemre, hanem visszakérdeztél.
2023. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
34%
Tudom, nem válaszolsz?
2023. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 KZitus ***** válasza:
32%

tgt-nek

A Biblia SOHA nem hazudik. Bár vannak különféle fordítások, a benne leírtak nem változnak. Erre Isten évezredeken keresztül odafigyelt.

2Mózes 33:17-20

"Jehova így szólt Mózeshez: „Ezt a kérésedet is teljesítem, mivel kedves vagy nekem, és jól ismerlek téged.” Ezután Mózes ezt mondta: „Kérlek, hadd lássam a dicsőségedet!” De ő így felelt: „Elmegyek előtted, és megláthatod, mennyire jóságos vagyok. Kijelentem előtted a nevemet, a Jehova nevet. Én döntöm el, hogy ki lesz kedves a szememben, és kivel leszek irgalmas.” Ám hozzátette: „Nem láthatod az arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy meg ne haljon.”

De akkor miért írja a Biblia néhány helyen, hogy emberek látták Istent?

Hogyan „láthatjuk” Istent?

A Biblia a látással gyakran valaminek a megértésére utal (Ézsaiás 6:10; Jeremiás 5:21; János 9:39–41). Ebben az értelemben az ember „a szíve szemével” láthatja Istent, méghozzá azáltal, hogy hisz benne, ismeri őt, és értékeli a tulajdonságait (Efézus 1:18). A Biblia leírja, hogy milyen lépések vezetnek a hit kifejlesztéséhez.

A teremtett világ által megismerhetjük Isten tulajdonságait, például a szeretetét, a nagylelkűségét, a bölcsességét és a hatalmát (Róma 1:20). Miután a hűséges férfi, Jób elgondolkodott Isten teremtésművén, úgy érezte, hogy szinte látja Istent (Jób 42:5).

A Biblia tanulmányozása segít megismernünk Istent. A Szentírás erről biztosít minket: „Ha keresed őt, engedi, hogy megtaláld” (1Krónikák 28:9; Zsoltárok 119:2; János 17:3).

Jézus életéből is sokat tanulhatunk Istenről. Mivel Jézus tökéletesen visszatükrözte az Atyja, Jehova Isten személyiségét, joggal mondhatta: „Aki engem látott, látta az Atyát is” János 14:9.

Ha Istennek tetszően élünk, láthatjuk majd, hogy mi mindent tesz értünk. Jézus kijelentette: „Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.” Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Biblia ír néhány emberről, akik elnyerik Isten helyeslését, az égben fognak feltámadni, és így ők valóban „látni fogják az Istent” (Máté 5:8; Zsoltárok 11:7).

2023. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 tgt ***** válasza:
11%
Zitus: Elfogadom az értelmezésedet.
2023. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%

21?


Hiteltelen lenne egy iratmásolat? Aminek eredetijét senki sem látta, mégis a másolátról azt állítod, hogy Isten szava?

2023. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Nakedguy válasza:
13%
Jézus Krisztus az Isten egyszülött fia de nem Isten. Nem egyenlő Istennel. Ő volt az első akit Isten megteremtett.
febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
25%

#27

A Biblia szerint Jézus nem teremtmény, hanem az Atya egyszülöttje.

febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten lélek.

Nem ír a Biblia Isten testéről,ezért tényleges szülésről nem beszélhetünk,csak jelképesről.


A Fiú eredetéről János evangéliuma ad alapos tudósítást.

febr. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

#29

Legyen neked hited szerint, én a Bibliának hiszek, ahol szülésről van szó, nem teremtésről Jézus esetén.

febr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!