Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "ilkeresztény", de álszent,...

Az "ilkeresztény", de álszent, kereszténységével kérkedő Orbán Viktort miért támogatja, és hirdeti burkoltan példaképként az egyház, és miért hagyják, hogy Istentől elfordítson keresztényeket, vagy keresőket?

Figyelt kérdés

Orbán bár szóban kereszténynek vallja magát, és anyagilag is támogat egyházakat (közpénzből, közvagyonból, nem a sajátjából), de rendre olyan értékrendet cselekszik, hirdet, és vesz rá arra igaz keresztényeket, amik Krisztus szellemiségével ellentétes.

Miért nem határolódnak el ettől az egyházak, sőt, miért támogatják az ilkeresztény Orbánt, mintha a Magyarország jelenkori messiása lenne? Miért jó nekik egy hamis próféta, aki a híveket eltávolítja Istentől?


Tudom, pénz... De Jézus mit szólna ehhez?!


Miért csak nagyon kevés lelkész határolódik el tőle, mégkevesebb emeli fel a szavát, hogy helytelen, ami történik, nem ez lenne a kötelességük?


"Jézus bement a templomba, és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek. A pénzváltók asztalait és a galambárusok padjait felforgatta. „Meg van írva – mondta –, hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni, ti pedig rablók barlangjává teszitek.”"

(Mt. 21, 12-13)


"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket. Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"

(Mt. 7. 15-23)


"Szóljak bár az emberek vagy angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, olyan vagyok, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. Legyen bár prófétáló tehetségem, ismerjem akár az összes titkot és minden tudományt, és legyen bár olyan teljes a hitem, hogy a hegyeket áthelyezzem: ha szeretet nincs bennem, semmi sem vagyok. Osszam el bár egész vagyonomat alamizsnaként, és adjam át testemet, hogy dicsekedjek: ha szeretet nincs bennem, semmit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, nem gerjed haragra, nem feltételezi a rosszat, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal; mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha meg nem szűnik. A prófétálások véget érnek, a nyelvek megszűnnek, a tudomány elenyészik. Mert töredékes a megismerésünk, és töredékes a prófétálásunk; amikor pedig eljön majd a tökéletes, a töredékes véget fog érni. Amikor gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy éreztem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek; amikor pedig férfivá lettem, felhagytam azokkal a dolgokkal, amelyek gyermekhez valók. Most ugyanis tükör által, homályosan látunk, akkor pedig majd színről színre. Most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, mint ahogy én is ismert vagyok.

Most tehát megmarad a hit, a remény, a szeretet, ez a három; de ezek közül legnagyobb a szeretet."

(Kor1. 13.)


"Aki tehát megalázza magát, mint ez a kisgyermek, az a nagyobb a mennyek országában. És aki befogad egy ilyen kisgyermeket az én nevemben, az engem fogad be. Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tenger mélyébe vetik. Jaj a világnak a botránkozások miatt! Mert szükséges, hogy botránkozások történjenek, de jaj annak az embernek, aki megbotránkoztat.”

(Mt. 8:4-7)


"Jézus kijött a templomból és elindult. Tanítványai odamentek hozzá, hogy megmutassák neki a templom épületeit. Ekkor így szólt hozzájuk: »Ugye, látjátok ezeket mind? Bizony, mondom nektek: Nem marad itt kő kövön, ami el ne pusztulna.«

Mikor az Olajfák hegyén leült, a tanítványok külön odamentek hozzá és kérték: »Mondd meg nekünk, mikor történnek ezek? És mi lesz a jele eljövetelednek és a világ végének?«

Jézus azt válaszolta nekik: »Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen titeket. Mert sokan fognak jönni az én nevemben és azt mondják: ‘Én vagyok a Krisztus’, és sokakat félre fognak vezetni. Harcokról és háborús hírekről fogtok majd hallani."

(Mt. 24. 1-6)


"Sok hamis próféta támad és sokakat férevezetnek. Mivel megsokasodik a gonoszság, sokak szeretete kihűl majd."


"Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek. Jaj azoknak, akik bölcsek a tulajdon szemükben, és okosaknak hiszik saját magukat."


"Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt. Magatok nem mentek be, s akik be szeretnének jutni, azokat meg nem engeditek be. 14Jaj nektek, írástudók és képmutató farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek és árvák vagyonát. Közben nagyokat imádkoztok, ezért nagyobb ítélet vár rátok."


"Aki tehát tudna jót cselekedni, és nem cselekszi, bűne az annak."



És még sorolhatnám a végtelenségig.



2023. jún. 30. 08:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Senki sem állította Orbánt példaképnek. De a kettő lehetőség közül, ő a kevésbé rossz. A baloldal nyíltan egyházellenes, LMBTQ támogató.
2023. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Az Egyháznak megbízatása addig terjed(ne) ki, hogy a kormánynak a közerkölcsre és a hitre való hatását kritizálja. De nincs megbízatása arra, hogy a világi, ideiglenes államirányítást befolyásolja.
2023. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
33%
Aki azért fordul el az egyháztól, mert a Fidesz van hatalmon, az soha sem volt igazi hívő, csak kifogást keresett eddig az elfordulásra. Az ember nem azért jár templomba, mert Orbán is jár, és nem is a pap személye miatt.
2023. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

ma 08:24


Hamis tanúbizonyságot ne tégy!


1. Különbséget kell tenni a rendszerváltás előtti szocializmustól, kommunizmustól, és a rendszerváltás utánitól, ahol a vallásszabadság volt a divat, és a baloldali kormány is támogatta az egyházakat.

(A kettőt éppúgy nem lehet vagy lehet összemosni, ahogy a Fideszes politikusokat, akik az előző rendszerben bármilyen részben szerepet vállaltak, pl. KISZ-titkárok voltak, stb.)


Különbséget kell tenni az egyházellenesség és az álszentség-ellenesség között. A képmutatás megvetése, és annak rámutatása nem bűn, sőt!


---


Az egyháznak nem kell(ene) politikai állásfoglalást tennie, elég lenne erkölcsi stb. útmutatót adni, és elhatárolódni a politikától, ahogy Jézus is tette, bár elvárták tőle, és sokan csalódtak benne.

Nem kellene világi dolgokba beavatkoznia, az egyháznak azzal kéne foglalkoznia, ami.


Ki polyva közé keveredik, azt megeszik a disznók. Az egyház addig egyház, ameddig politikamentes. Ha világi ügyekbe beavatkozik ilyen szinten, akkor egy párt propagandagépezetévé silányítja magát.


És az teljesen természetes és kölcsönös, hogy egymás politikai propagandagépezetét támadják: ilyen a "világ" - ezért sem kéne világi hatalmakkal közösködni, cinkoskodni.


A Fidesz pedig nem a "kisebbik rossz", hanem éppoly rossz, sőt, még rosszabb: A baloldalról látod, hogy milyen, de a Fidesz a báránybőrbe bújt farkas.


És amikor LMBTQ-zol, bizony nem látod a fától az erdőt, és nagyon eltévedsz az úton. Ezzel is az, amivel a Fidesz rengeteget árt: ez csak gyűlöletkeltő propaganda, a keresztények csak x-előbázis nekik, nem többek, de közben a bárányok eltévednek a pásztorral együtt, mert a pásztort (pásztorokat) megkísértette valami nagyobb hatalom. És az a nagyobb hatalom nem Isten.

2023. jún. 30. 08:58
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

A kereszténydemokrácia nem Krisztusról és a tanításairól szól. A kereszténydemokrácia a 19. Század közepén azért született meg nyugat európában, hogy egyesítse Európát, közeledjenek egymás felé. Ezt az európai pártok az egyetlen közös nevezővel pecsételték meg, miszerint mindegyik keresztény. Ami nem volt különös akkor, de szerették ezt hangoztatni.


Ez sosem a keresztény hitre épült, nem a Biblia volt a meghatározó tényező, hanem a kultúra, hagyomány, sok esetben az egyház is szerepet játszott.

A kereszténydemokrácia a két világháború között terelődött jobbra, és határozza meg a jobboldaliság.

Magyarországon a fidesz-kdnp eleve egy néppárt, nem kereszténydemokrata koalíció.

Orbán csak kereszténydemokráciát épít, illiberalizmust. Nem liberális alapokon van a politikája, hanem keresztény alapokon. Ezzel a cimkével neki tud menni a liberális pártoknak, mondván ő jobb alternatívát tud mutatni. Pajzsként hordozza mind a keresztény, mind a jobboldali, mind a konzervatív fogalmakat.


Amint írtam, a kereszténydemokrácia az alaptörvényre és nem a Bibliára alapszik, úgyhogy amivel támadod az irreveláns. Te ezekkel az idézetekkel egy egyház irányította teokráciát tudnál bírálni, nem a kereszténydemokrata berendezkedés. Jelenleg csak a Vatikán ami ilyen.

2023. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
#5 A kereszténydemokrácia az ultramontán állameszméből nőtt ki (vö. Kulturkampf, Zentrumpartei), ami arról szólt, hogy az egyház a feudalizmusban megszerzett privilégiumait megőrizze a társadalmi gépezetben. Messze nem csak az erkölcsről, hanem a megszerzett politikai-legitimációs hatáskörökről és a vagyonok feletti diszponálásról is szó volt.
2023. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

ma 08:56

Senki nem állította, hogy bárki azért fordult el az egyháztól, mert a Fidesz van hatalmon, hanem azért, mert az egyház egy aljas diktatúra propagandagépezetévé silányult, többet foglalkozik a gyűlölet hirdetésével, mint a szeretet hirdetésével, az evangéliummal, és csak a pénzt lesi. Sajnos tény. Így váltak képmutató farizeusokká. Ezért fordulnak el az egyháztól rengetegen, és ezért beszélnek róluk megvetéssel sokan. Nem a kereszténységet és Istent vetik meg, hanem ezeket. Bár - és ez a legszomorúbb és legveszélyesebb, ill. legnagyobb bűnük, hogy sokakat megtévesztik, hiszen Istennel azonosítják őket, és akkor egyben talán Istentől is végleg elfordulnak.


Mert nagyítóval is nehéz olyan gyülekezetet találni, amelyik nyíltan és határozottan pártatlan, elhatárolódik a világi hatalomtól, azzal együtt, hogy elismerte annak létezését, ahogy Jézus tette.


De mondok mást. Elmondom, hogy nagyapám miért fordult el az egyháztól. Egy faluban élt, és vasárnap beteg lett a fia. háromszor is hívta az orvost, aki nem jött, mert vasárnap van, és kint üldögélt a tornácon, mert kb. ez volt a szokás: demonstrálni, hogy senki nem dolgozik, várni a misét, beszélgetni, elmélkedni a mise után, stb. mire végül mégis meggondolta magát, addigra a fia megsüketült az egyik fülére, mert átszakadt a dobhártyája. Csak fel kellett volna szúrnia a fiú fülét, ha időben jön, meg tudta volna tenni. Csak későn jött.


Nagyapám többet be se tette a lábát a templomba.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy bizony hit követése szempontjából is sok múlik azon, hogy hogy ki hogyan cselekszik, nem cselekszik, és mi mellett foglal állást.


Egyébként milyen érdekes, hogy az egyház állandóan LMBTQ-zik, de a házasság előtti szex bűnét nem mondja ugyanolyan súlyos véteknek, és akkor még nem beszéltem arról, hogy nem veti ki magából a gyermekek, vagy ifjak sérelmére szexuális bűnöket elkövetőket.


Tehát igen, sok dolog nincs rendjén. Felhígult az egyház, és rettenetesen eltávolódtak Istentől, viszont a szájuk ezzel arányosan egyre nagyobb, valódi értékük (beleértve az erkölcsi és mindenféle más értéket is) egyre kisebb, sok esetben bizony károsak. Tehát nem csoda, ha kritizálják őket ezért.


"Ne ítélj, hogy ne ítéltess" - Ez nem csak Isten előtt, hanem gyakran a világi életben is érvényes: "Élni és élni hagyni."

2023. jún. 30. 09:33
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
Minden héten járok templomba. Soha egyszer sem hallottam, hogy a mise alatt Orbánt dícsérte egy pap sem. Soha . Nem tudom te honnét veszed ezt a baromságot.
2023. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

ma 09:00

Ez szépen hangzott, és értelmesen is, csak arra nem adott választ, amit kérdeztem.

1. Tény, hogy Orbán a kereszténységével kérkedik, sőt, hirtelen az egész pártja megtért egyszerre, és a homoszexualitás, biszexualitás, paráznaság stb. suttyomban megy továbbra is, miközben másokat elítélnek ezért hatalmas kampányokban, törvényeket szabnak az üldöztetésükre, megalázásukra.


Az európai kereszténydemokráciától eltértek, és pápábbak lettek a pápánál.


Az "Ember, most jövök ki a templomból" orbáni pökhendi válasz egy újságíró kérdésére - akinek a nép tájékoztatása a munkája, és nem ad más lehetőséget - okádék, és egyben igenis vallással kérkedő is.


De ismétlem ez még mindig nem válasz arra, hogy az egyház miért vállal propaganda szerepet egy bűnös előtt: miért nem kritizálja a bűneit, csak dicsőíti egyes tetteit. Ez propaganda, és aki ezt tolja, az propagandista, nem lelkész. A kettő összeférhetetlen. Világi és mennyei hatalmat egyszerre szolgálni nem oké, ez a bibliában is benne van - ez a lelkészekre különösen vonatkozik, ebben nekik hatványozott felelősségük van - főleg, ha ez szentbeszédben történik.


"Senki sem szolgálhat két úrnak: vagy gyűlöli az egyiket, a másikat pedig szereti, vagy ragaszkodik az egyikhez, a másikat pedig megveti. Nem szolgálhattok az Istennek is, a Mammonnak is."

2023. jún. 30. 09:56
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
Az egyház elég sokat profitál az egészből és nem kell különösebben tartania az elfordulástól sem ameddig egy olyan párttal ny***** be egymásnak amelyikre rengetegen szavaznak, (még ha nem is azért mert, hogy olyan jó politikusok lennének).
2023. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!