Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "ilkeresztény", de álszent,...

Az "ilkeresztény", de álszent, kereszténységével kérkedő Orbán Viktort miért támogatja, és hirdeti burkoltan példaképként az egyház, és miért hagyják, hogy Istentől elfordítson keresztényeket, vagy keresőket?

Figyelt kérdés

Orbán bár szóban kereszténynek vallja magát, és anyagilag is támogat egyházakat (közpénzből, közvagyonból, nem a sajátjából), de rendre olyan értékrendet cselekszik, hirdet, és vesz rá arra igaz keresztényeket, amik Krisztus szellemiségével ellentétes.

Miért nem határolódnak el ettől az egyházak, sőt, miért támogatják az ilkeresztény Orbánt, mintha a Magyarország jelenkori messiása lenne? Miért jó nekik egy hamis próféta, aki a híveket eltávolítja Istentől?


Tudom, pénz... De Jézus mit szólna ehhez?!


Miért csak nagyon kevés lelkész határolódik el tőle, mégkevesebb emeli fel a szavát, hogy helytelen, ami történik, nem ez lenne a kötelességük?


"Jézus bement a templomba, és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek. A pénzváltók asztalait és a galambárusok padjait felforgatta. „Meg van írva – mondta –, hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni, ti pedig rablók barlangjává teszitek.”"

(Mt. 21, 12-13)


"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket. Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"

(Mt. 7. 15-23)


"Szóljak bár az emberek vagy angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, olyan vagyok, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. Legyen bár prófétáló tehetségem, ismerjem akár az összes titkot és minden tudományt, és legyen bár olyan teljes a hitem, hogy a hegyeket áthelyezzem: ha szeretet nincs bennem, semmi sem vagyok. Osszam el bár egész vagyonomat alamizsnaként, és adjam át testemet, hogy dicsekedjek: ha szeretet nincs bennem, semmit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, nem gerjed haragra, nem feltételezi a rosszat, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal; mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha meg nem szűnik. A prófétálások véget érnek, a nyelvek megszűnnek, a tudomány elenyészik. Mert töredékes a megismerésünk, és töredékes a prófétálásunk; amikor pedig eljön majd a tökéletes, a töredékes véget fog érni. Amikor gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy éreztem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek; amikor pedig férfivá lettem, felhagytam azokkal a dolgokkal, amelyek gyermekhez valók. Most ugyanis tükör által, homályosan látunk, akkor pedig majd színről színre. Most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, mint ahogy én is ismert vagyok.

Most tehát megmarad a hit, a remény, a szeretet, ez a három; de ezek közül legnagyobb a szeretet."

(Kor1. 13.)


"Aki tehát megalázza magát, mint ez a kisgyermek, az a nagyobb a mennyek országában. És aki befogad egy ilyen kisgyermeket az én nevemben, az engem fogad be. Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tenger mélyébe vetik. Jaj a világnak a botránkozások miatt! Mert szükséges, hogy botránkozások történjenek, de jaj annak az embernek, aki megbotránkoztat.”

(Mt. 8:4-7)


"Jézus kijött a templomból és elindult. Tanítványai odamentek hozzá, hogy megmutassák neki a templom épületeit. Ekkor így szólt hozzájuk: »Ugye, látjátok ezeket mind? Bizony, mondom nektek: Nem marad itt kő kövön, ami el ne pusztulna.«

Mikor az Olajfák hegyén leült, a tanítványok külön odamentek hozzá és kérték: »Mondd meg nekünk, mikor történnek ezek? És mi lesz a jele eljövetelednek és a világ végének?«

Jézus azt válaszolta nekik: »Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen titeket. Mert sokan fognak jönni az én nevemben és azt mondják: ‘Én vagyok a Krisztus’, és sokakat félre fognak vezetni. Harcokról és háborús hírekről fogtok majd hallani."

(Mt. 24. 1-6)


"Sok hamis próféta támad és sokakat férevezetnek. Mivel megsokasodik a gonoszság, sokak szeretete kihűl majd."


"Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek. Jaj azoknak, akik bölcsek a tulajdon szemükben, és okosaknak hiszik saját magukat."


"Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt. Magatok nem mentek be, s akik be szeretnének jutni, azokat meg nem engeditek be. 14Jaj nektek, írástudók és képmutató farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek és árvák vagyonát. Közben nagyokat imádkoztok, ezért nagyobb ítélet vár rátok."


"Aki tehát tudna jót cselekedni, és nem cselekszi, bűne az annak."



És még sorolhatnám a végtelenségig.



2023. jún. 30. 08:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"Minden héten járok templomba. Soha egyszer sem hallottam, hogy a mise alatt Orbánt dícsérte egy pap sem. Soha . Nem tudom te honnét veszed ezt a baromságot."

Akkor nem egy templomba jártunk. Láttam én már templomban fideszes papírzászlót, és fideszpárti ingyenes hetilapot!


A pap által gyerekeknek tartott bábelőadáson is volt már Feri a csúnya rossz fiú, és Viktor a nagyon jó fiú... (persze bizonyára csak véletlen... khm.)


Beszélt ő már CSOK-ról...


De vannak más, még ennél is durvább példák: pl. volt, hogy pap a baloldali kereszténytől a húsvét előtti gyónást "hazaárulónak az nem jár" kijelentéssel tagadta meg. A sértett nénike amúgy nem csinált semmi különöset, amire erre rászolgált volna.


Tehát két dolog lehet:

1. Te már annyira hozzászoktál, neked már annyira természetes a propaganda, hogy fel se tűnik.

2. Olyan helyre mész, ahol tényleg nincs.


Egyik esetben sem cáfolsz ezzel az érveléssel engem.

2023. jún. 30. 10:14
 12/24 anonim válasza:
38%
Utolsó biztos vagyok benne, hogy hazudsz.
2023. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Akkor lehetnél biztos benne, ha mindig ott lettél volna, ahol én, és azt látod, olvasod, hallod, stb. amit én. A többi csak vélelmezés lehet, és azt mondhatod, hogy nem hiszed el. De azt mondani, hogy "biztos vagyok benne, hogy hazudsz" nos, erősen súrol egy parancsolatot.


Az eset egyébként az I. kerületben a Fő u.-i Szent Ferenc sebei templomban történt. A Népszabadságban olvastam róla először, és beszéltem egy totál fideszes barátommal, aki abba a templomba járt, és ő is azt mondta, hogy kinézi abból a papból, és nem tagadta azt, hogy szokott politizálni főleg a választás előtt.


Ebből akkoriban elég nagy botrány volt, talán vannak, akik még emlékeznek rá, és megerősítenek, hogy hallottak róla.

2023. jún. 30. 11:44
 14/24 anonim ***** válasza:

Megint beleesünk abba a hibába, hogy keresztényekről beszélünk, és elfelejtjük, hogy emberekről van szó. Azok mellett, akik a fidesz propagandát tolják, ott vannak a keresztények a melegekért csoport, akik minden évben felvonulnak pride-on.

Te a kérdésedben a kereszténység/ egyház VS világi szervezetek vitáját vázolod fel, amikor ez a vita ott van a kereszténységen és egyházakon belül is. Ugyanúgy megosztja őket. Ezeket a kultúrharc toposzokat megtalálod a katolikus egyházon belül is.


Vannak baloldali progresszív egyházi vezetők, szivárványos zászló egyházi iskolákban, fekete Jézus ábra templomokban és még sorolhatnám

2023. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14 Ezt is elhiszem. Mégis ha az arányokat nézzük, akkor az a helyzet, hogy gyakori a politizálás pláne burkoltan. Nincs állásfoglalás arra, hogy ne legyen semmilyen politizálás, ill. nem tartatják ezt be.


Lehet, hogy Vatikán törekszik erre: ha megy is politikusok körébe Magyarországra, pl. gesztusként az ellenzéki Karácsony Gergellyel is beszélt nem csak Orbánnal, de a papok részéről nem csak egy elszigetelt példát mondtam, hanem inkább az a jellemző.


Persze nem mindenhol olyan durván, hogy megtagadják egy ellenzéki szavazótól a gyónást, de azt igen, hogyha egy baloldali, vagy liberális bemegy a templomba, bizony sértő dolgokat hall gyakran.


És igen, az LMBTQ-zás is az: a legtöbb keresztény szemében a bololdaiak, liberálisok = LMBTQ. Elég tehát az LMBTQ-ról beszélni, és máris érzi mindenki, hogy a baloldaliak, liberálisok ellen szólnak ha burkoltan is.


Ha nem így lenne, akkor nem lenne ez olyan nagy téma, a házasság előtt (hetero)szexuális életet élő emberekről is ilyen élesen beszélnek? A családon belüli erőszakról, is ilyen nyíltan és elítélendően beszélnek? A tolvaj, korrupt politikusokról, akik olyan törvényeket hoznak, hogy legálisan megrövidítsék az ország vagyonát, (pl. kastélyok ingyen osztogatása ner-es haveroknak) szintén ilyen nyíltan, elítélendően beszélnek?


Tehát nagyon nincs egyensúly. És az, hogy van egy-két ellenpélda, ami ritka, mint a fehér holló, nem cáfol semmit.


Igen, emberek alkotják a gyülekezetet, és az emberek esendőek, és bizonyára vannak kirívó jó példák is, de mégis tömegesen hangzik el olyasmi, ami olyan kígyó aljasságú módon igenis, politizálás.


"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!"

- Ennyit az LMBTQ-zásról.


"Ne adjátok a szent dolgokat a kutyáknak és gyöngyeiteket se szórjátok a sertések elé, különben még eltapossák lábukkal, és megfordulva széttépnek benneteket!"

Ennyit meg a Fidesz-pártiságról.


És igen, bár rengeteg pénzt kapnak az egyházak, Istentől egyre távolabb kerülnek. Ez csak a 30 ezüst, amiért elárulják Jézust, az egy tál lencse, amiért eladják az elsőszülöttségi jogukat.


Nem kéne annyira a pénz után kajtatni, és akkor talán nem lenne olyan nagy megfelelési vágy sem a Fideszhez a papok részéről.


Egyébként meg jut eszembe másik példa, volt arra is példa, hogy Orbán beszélt a gyülekezet előtt a templomban. Az se okés.


Ahogy arra is volt példa, hogy Orbán szónoklat alatt szokatlan időben harangoztak.


Igen, vannak mindenféle fura trükkök, amikkel befolyásolnak.

2023. jún. 30. 12:42
 16/24 anonim ***** válasza:

11-es, Kérdező

Ha ez nem hazugság, akkor jelentsd a püspöknek, ne itt vergődj ezen.

Én több templomban is jártam, sok papot ismerek, egyik sincs jó véleménnyel a jelenleg kormányról. Ki jobban, ki kevésbé. Az Egyháznak meg igen káros ez a mostani állapot. Elég egyszerű gondolkodásúnak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lássuk.

2023. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Megint beleesünk abba a hibába, hogy keresztényekről beszélünk, és elfelejtjük, hogy emberekről van szó."

Ilyen hatalmas botrány mint egy gyónás megtagadása a politikai nézet miatt (amit még csak nem is a templomban gyakorolt, csak abban mutatkozott meg, hogy rendszeres templomba járóként nem ment oda, amikor politizálás volt várható a pap részéről, netán eljött), elvárható, lett volna, hogy ha már nyilvánosságra kerül az ügy, akkor a pap mondjon valamit, vagy azt, hogy a néni hazudik, és ő meggyóntatja bármikor, vagy azt, hogy ő vétkezett a nénivel szemben, és bocsánatot kér, de csak kussolt. És ha a pap kussol, ilyen esetben bizony elvárható, hogy nyilvánosan foglaljon állást a püspök. Pl. hogy hibázott a pap, amiért figyelmeztetést kapott, és kérjen bocsánatot a pap helyett, netán hívja meg gyónásra a nénikét. Az már egy csúcs lenne, ha hármasban leülnének beszélni, hogy ez nem okés, és a pappal bocsánatot kéret, a püspök meg meggyóntatja.


De az LMBTQ elleni felszóllalás sem oké, még akkor sem, ha a nem lenne benne akarva-akaratlanul benne a baloldal, liberálisok támadási szándéka.

A szexuális irányultság (leszbikus, meleg, biszexuális stb.) nem döntés kérdése, hanem állapot. Ha egy meleg hívő megy be, és folyton ezt kell hallgatnia, az bizony betesz neki is.


Voltam én is több gyülekezetben, az egyikben bár nem ment ez a téma, de valahogy egy presbiterrel beszélgetni kezdtünk négyszemközt bizonyos dolgokról, és elég gyorsan szóba jött a politika, és én felvállaltam, hogy baloldali és liberális vagyok, erre ő "szemkivlövető Gyurcsányozni kezdett" Már sajnálom, hogy nem tettem fel neki a kérdést, hogy mint presbitert kérem, gondolkodjon el azon, amit mondott, a szavai súlyán és jelentésén, és gondolja át, hogy tényleg elhiszi-e, hogy Gyurcsány adott-e arra parancsot, hogy rendőrök lőjék ki emberek szemét, mert ha nem akkor egyet pont most sért meg a tíz parancsolatból. Nagyon megnéztem volna a reakcióját.


És az is elgondolkodtat, hogy hogy képesek "buzeránsozni" stb. de egy gyilkossal mennyire szeretetteljesen beszélnek börtönmisszióban.


Szóval csak úgy jelzem, hogy a megvetéstől egy meleg se lesz hetero, vagy egy meleg se tér meg, talán feléjük is ítélkezés nélkül feltétel nélküli szeretettel kéne fordulni.

2023. jún. 30. 17:08
 18/24 anonim ***** válasza:

Ez így van amúgy, ebben egyet értek, a püspöknek ilyenkor nyilvánosság elé kell tárni a az ügyet elmarasztalással és elhatárolódásdal együtt. Ezek folyamatosan elmaradnak.


Amúgy hozzá kell tennem, azt ne felejtsük el, hogy jogilag a pap is egy állampolgár, a szólásszabadság és a politikai pártállás kinyilatkoztatásához ugyanúgy joga van civilben és a munkahelyén is, mint bármelyikünknek. Nyilván vannak akik ezt primitíven teszik, és sokan befolyásos emberként teszik, csak más közegekben befolyásos. Engem az zavar, hogy nincs annyi lelkiismerete egy papnak, hogy a gyülekezetben lévő másik oldali emberek előtt ne sértegesse a pártjukat.


Bár ha én pap lennék úgyis elmondanám, hogy a kétfarkú kutyapártra kell szavazni, mert minden X a kétfarkú kutyapárton megöl egy démont a pokolba.

2023. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

ma 17:24

Vannak dolgok, amikben egyetértünk, ezt sorolnom se kell, mert elmondtad, még azzal is egyetértek, hogy a pap is ember, és civilként elmondhatja a véleményét.


Ami nem fér bele, és amiben szerintem te hatalmasat tévedsz, hogy mint pap politizálhat. Legalábbis olyan értelemben nem, hogy na akkor most szavazzatok a Fideszre, vagy milyen jó a CSOK... mert ha belekezd az elemzésbe, akkor mondja el a hátrányokat is, ne csak az előnyöket, mert a féligazság főleg ebben az esetben felér egy hazugsággal, és egy hazugság főleg egy szentbeszédben szentségtörés.


Lehet politizálni úgy, hogy téma legyen, hogy a politikai nézeteltérések ellenére is szeressük felebarátainkat, stb. Lehet arról beszélni, hogy a nagy hatalom nagy kisértés, és hogy a túl nagy hatalom túl nagy kisértés... és meg lehet említeni, hogy bizony a bibliában is írva van, hogy a korrupció, a megvesztegetés bűn. Lehet beszélni az alázatról, és a gőgösségről, hogy fontos, hogy meghallgassuk egymást...


És lehet a választásról is beszélni némileg lelki megközelítésből valaogy így:

"Választás közeleg, amikor felelős döntést kell hoznunk. Pártok versengenek világi hatalomért, és indulatok csapnak össze, gyűlöletet gerjesztenek. Az indulat, a gyűlölet mindig rossz tanácsadó. Csendesítsétek el lelketeket, és tartsátok magatokat távol a gonosztól, őrízzétek szívetekben a szeretetet.

Szemléljetek, gondolkodjatok, hogyan döntötök. Döntés lehet valamelyik párt támogatása, de éppoly felelős döntés lehet a tartózkodás is. A hatalom felelősséggel jár, a nagy hatalom nagy felelősséggel jár, gondoljátok át, hogy a választást követően ki mekkora teherre esélyes, és mekkora terhet bír el, mekkora kísértéssel képes megbirkózni.

Ne feledjétek el Istent szeretni. A politika a világi hatalomról szól, túlzottan hatása alá kerülni veszélyes. Nem szolgálhatunk két Istent. De addjátok meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené.

Döntéseteket sose megszokásból, indulatból, gyűlöletből hozzátok, hanem hazátok és Isten iránti szeretetből mindig kellő alázattal.

Döntés előtt állunk, de felelős döntést csak elegendő információ birtokában és gondos mérlegelés után lehet, miután meghallgattuk minden fél álláspontját. Információt ne csak egyik oldalról keressetek, az igazság nem egyoldalú. Ne hagyjátok, hogy a kampányeszközök elvakítsanak! Lássatok, és figyeljetek.

És a véleménykülönbség ellenére is őrizzétek magatokban a békességet és a szeretetet testvéreitek és felebarátaitok iránt, annál is inkább, mert maga meggyőződése a maga módja és talentuma szerint mindenki a jóra vágyik és a jót kívánja.

Imádkozzunk, hogy bölcs döntést hozzunk egyénenként, és hogy a választások után egy békésebb, boldogabb, korszak köszöntsön az országra."


Nincs ebben semmi CSOK, nem kell Fidesz (vagy más) zászló, nem kell világi hetilap... Isten és a spirituális fejlődés legyen mindig a fő téma. Lehet beszélni arról, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés milyen manipulatív, milyen veszélyekkel jár, és lehet mondani, hogy ha Isten velünk, ki ellenünk?

2023. jún. 30. 18:53
 20/24 anonim válasza:
49%
Tudtam hogy hazudsz. Úgy állítottad be, mint ha te is ott lettél volna, most meg bevallottad, hogy olvastad valahol, és hallottad, hogy kinézni abból a papból. Szerintem te életedben nem ültél végig egy misét sem, csak osztod az észt.
2023. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!