Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "ilkeresztény", de álszent,...

Az "ilkeresztény", de álszent, kereszténységével kérkedő Orbán Viktort miért támogatja, és hirdeti burkoltan példaképként az egyház, és miért hagyják, hogy Istentől elfordítson keresztényeket, vagy keresőket?

Figyelt kérdés

Orbán bár szóban kereszténynek vallja magát, és anyagilag is támogat egyházakat (közpénzből, közvagyonból, nem a sajátjából), de rendre olyan értékrendet cselekszik, hirdet, és vesz rá arra igaz keresztényeket, amik Krisztus szellemiségével ellentétes.

Miért nem határolódnak el ettől az egyházak, sőt, miért támogatják az ilkeresztény Orbánt, mintha a Magyarország jelenkori messiása lenne? Miért jó nekik egy hamis próféta, aki a híveket eltávolítja Istentől?


Tudom, pénz... De Jézus mit szólna ehhez?!


Miért csak nagyon kevés lelkész határolódik el tőle, mégkevesebb emeli fel a szavát, hogy helytelen, ami történik, nem ez lenne a kötelességük?


"Jézus bement a templomba, és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek. A pénzváltók asztalait és a galambárusok padjait felforgatta. „Meg van írva – mondta –, hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni, ti pedig rablók barlangjává teszitek.”"

(Mt. 21, 12-13)


"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket. Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"

(Mt. 7. 15-23)


"Szóljak bár az emberek vagy angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, olyan vagyok, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. Legyen bár prófétáló tehetségem, ismerjem akár az összes titkot és minden tudományt, és legyen bár olyan teljes a hitem, hogy a hegyeket áthelyezzem: ha szeretet nincs bennem, semmi sem vagyok. Osszam el bár egész vagyonomat alamizsnaként, és adjam át testemet, hogy dicsekedjek: ha szeretet nincs bennem, semmit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, nem gerjed haragra, nem feltételezi a rosszat, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal; mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha meg nem szűnik. A prófétálások véget érnek, a nyelvek megszűnnek, a tudomány elenyészik. Mert töredékes a megismerésünk, és töredékes a prófétálásunk; amikor pedig eljön majd a tökéletes, a töredékes véget fog érni. Amikor gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy éreztem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek; amikor pedig férfivá lettem, felhagytam azokkal a dolgokkal, amelyek gyermekhez valók. Most ugyanis tükör által, homályosan látunk, akkor pedig majd színről színre. Most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, mint ahogy én is ismert vagyok.

Most tehát megmarad a hit, a remény, a szeretet, ez a három; de ezek közül legnagyobb a szeretet."

(Kor1. 13.)


"Aki tehát megalázza magát, mint ez a kisgyermek, az a nagyobb a mennyek országában. És aki befogad egy ilyen kisgyermeket az én nevemben, az engem fogad be. Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tenger mélyébe vetik. Jaj a világnak a botránkozások miatt! Mert szükséges, hogy botránkozások történjenek, de jaj annak az embernek, aki megbotránkoztat.”

(Mt. 8:4-7)


"Jézus kijött a templomból és elindult. Tanítványai odamentek hozzá, hogy megmutassák neki a templom épületeit. Ekkor így szólt hozzájuk: »Ugye, látjátok ezeket mind? Bizony, mondom nektek: Nem marad itt kő kövön, ami el ne pusztulna.«

Mikor az Olajfák hegyén leült, a tanítványok külön odamentek hozzá és kérték: »Mondd meg nekünk, mikor történnek ezek? És mi lesz a jele eljövetelednek és a világ végének?«

Jézus azt válaszolta nekik: »Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen titeket. Mert sokan fognak jönni az én nevemben és azt mondják: ‘Én vagyok a Krisztus’, és sokakat félre fognak vezetni. Harcokról és háborús hírekről fogtok majd hallani."

(Mt. 24. 1-6)


"Sok hamis próféta támad és sokakat férevezetnek. Mivel megsokasodik a gonoszság, sokak szeretete kihűl majd."


"Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek. Jaj azoknak, akik bölcsek a tulajdon szemükben, és okosaknak hiszik saját magukat."


"Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt. Magatok nem mentek be, s akik be szeretnének jutni, azokat meg nem engeditek be. 14Jaj nektek, írástudók és képmutató farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek és árvák vagyonát. Közben nagyokat imádkoztok, ezért nagyobb ítélet vár rátok."


"Aki tehát tudna jót cselekedni, és nem cselekszi, bűne az annak."



És még sorolhatnám a végtelenségig.



2023. jún. 30. 08:22
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nem hazudtam, te vádaskodsz. Vagy azért, mert rossz a szövegértésed, vagy mert veszekedést akarsz provokálni, ha már az igazság nem tetszik, de érzed, hogy igaz, és így egy részletkérdésbe kötsz bele. De lehet más okod is, de akkor is botlottál most.


ma 10:14-kori hozzászólásomról van szó, ha valaki vissza szeretné olvasni.


Én azt állítottam, hogy papírzászlót láttam a templomban. Valóban rosszul fogalmaztam, mert több papírzászlócskát is láttam. Ott voltam, a saját szememmel láttam. Egy rokon keresztelője miatt voltam ott.


A bábozást nem láttam, ezt se mondtam. De a rokonom, aki rendszeresen odajár, (és akinek a második gyermekének - aki ugye szintén rokon ;) - a keresztelőjén voltam) mondta, hogy ő látta, és ez már neki is sok volt, pedig ő még tagja is a Fidesznek. Szóltak is később a papnak, mert több szülőnek sem tetszett, és abbahagyta.


A fenti eset tehát egy paphoz tartozik. A harmadik eset más helyszín, más pap. Sehol se állítottam, hogy ugyanaz a pap tagadta meg a gyónást. Ez egyébként annyiból is rosszabb, hogy nem csak egy pap szentségteleníti meg politikával Isten házát ilyen durván.


De azért annak örülök, hogy most is meghazuttoltál, mert ebben bár bár akaratlanul, de elismerted, hogy elhiszed már, hogy a fő állításom (mert az, hogy személyesen láttam-e az esetet, részletkérdés) megtörtént.

Ezt sanda szándékod ellenére is akaratlanul elismerted, ezt köszönettel nyugtázom.


És nem "bevallásról" van szó, hanem pont a hitelesség megerősítése céljából tértem vissza rá: adtam kiegészítő információkat, hol történt, és azért adok hitelt az olvasott cikknek, mert egy ismerősöm járt abba a templomba, és ismeri a papot, tudja, hogy milyen. (Nem állítottam, hogy az ismerősöm látta a gyónás megtagadását.)


Remélem, hogy érzed hogy ez magyarázás, mert eléggé rossz a szövegértésed, vagy más a gondod, és nem azért, mert magyarázkodni kényszerülök, netán kimagyarázom magam. (Csak mert írásban nem megy át a hangsúly, hanglejtés, és ne utólag kelljen ezt is leírnom.) :D Az eset egyébként 2002 környékén lehetett, azt hiszem, de ebben már nem vagyok biztos, 2006 előtt, az biztos.


De ami szintén saját tapasztalat, hallottam én gyülekezetben egy presbitert arról beszélni szinte tízből legalább négy alkalommal, hogy már olyan dolgok vannak, hogy valaki egy vasútállomást vehet el, és hogy ezért veszélyes a "gender", és nem egy-két percen keresztül, szóval ez egy gyűlöletprécikáció volt. És azután is mondta ezt, hogy megemlítettem neki, hogy ez egy eset, és bizony nagyon könnyen lehet, hogy csak egy külföldi hírlapi kacsa, vagy poén volt, az origo és társai meg tényként közölték.


Szóval azt hiszem, hogy prédikálni olyan embereknek kéne, akik alkalmasak rá. Alzheimer kóros ember ne legyen már idegsebész még akkor se, ha úgy gondolja, hogy az asszisztensek majd a kézremegésével szinkronban rázzák a műtőasztalt a műtét alatt, és vak ember se legyen pilóta.

Tehát akinek valamilyen rögeszméje van, előbb magát hozza rendbe.


Ahogy akár egyetlen fiatalkorú személy ellen elkövetett szexuális bűncselekményt lelkésznek, stb.-nek sincs többé keresnivalója nem csak a hitéleti munkában, de még az egyház takarítójaként sem. És az is max csak takarító lehet, akinek tudomása volt az ügyről, de hallgatással a cinkostársa volt, pláne, ha bármimódon segített eltusolni az ügyet (hirtelen kevés lelkész stb. lenne ha ez megvalósulna).

2023. jún. 30. 22:08
 22/24 A kérdező kommentje:

Térjünk vissza az eredeti kérdésre, mert egy kicsit félrement, és csak részkérdésekben érkezett korrekt válasz, mások meg csak az elkalandozásra voltak jók.


Orbán kereszténynek állítja be magát, de nem hithű keresztény, csak pózol politikai haszonszerzésből. Orbán (és az egész Fidesz) volt már minden: sok tagjuk KISZ ill. egyéb tisztviselő, rendszerváltás után liberális, környezetvédő, ateista, demokrata, polgári, keresztény, illiberális, szélsőjobboldali, klímaválság-tagadó...

Úgy váltogatja az ideológiákat, mint más az alsógatyáját. Aki többet forgolódik, mint a szélkakas, annak csak egy valódi értékrendje van: pénz, hatalom. Erkölcsi értékrendje stb. nincs.


Viszont mondja hogy őőő aztán keresztény, és hogy Magyarországot keresztény állammá teszi.

Egyáltalán nem állja meg a helyét az, amit az egyik hozzászóló mondott, hogy kereszténységről, mint európai kultúráról van szó, nem vallási értelemben.


A Fidesz a keresztény egyházakba tolja a pénzt, messze jobban mint az állami iskolákban, és ezzel erkölcstelen előnyt juttat a számukra. ÉS az is botlik, aki ezt elfogadja, mert leköteleződik minden egyes támogatás által. Már észre se veszik, de leköteleződnek, elköteleződnek, és megy a templomban a Fidesz narratíva, doktrína és olykor direktíva.


Nem helyes az a kettős mérce (sőt még a kettős mércénél is durvább dolog), hogy míg egy pedofil ha elmegy egy pszichiáterhez segítséget kérni, és elmondja, hogy bár nem nyúlt gyerekhez, de gyerekpórnót nézett már, azt a pszichiáternek - orvosi titoktartás ide, orvosi titoktartás oda, jelentenie kell a hatóságnak, de ha egy pap gyónás által tudja meg, hogy egy paptársa sorozatosan gyerekeket erőszakol, akkor mentesül a világi törvény bejelentési kötelezettsége alól, mert gyónási titok, és a pedofil pap játszhat tovább, és Magyarországon jellemzően még mindig összejátszva elsumákolják az ügyeket, sőt, az áldozatot jelentik fel. (Olvastam, nem láttam személyesen.) ;)


Tehát nincs rendben, hogy Fideszt támogató egyházakat elhalmozzák pénzzel, addig a nem Fidesz ellenes, de kritikus egyháztól alaptalanul megvonják a támogatást, koncepciós eljárást indítanak ellene. És arra is volt példa, hogy pont a támogatás lebegtetésével bírtak jobb belátásra egyházat - gondolok itt konkrétan a Hit gyülekezetére, amelyiknek vezetője támogatás után már Fideszpárti lett, és azt mondja, hogy nem baj, ha lop, ha a kereszténységet segíti. Bár szerintem ekkor a pénz beszélt, nem a szent szellem.


Teljesen megértem a felzúdulást az álságos kereszténység ellen a világiak részéről, mert igazságtalanság éri őket.

És nem azt mondom, hogy ne kapjanak egyáltalán támogatás, csak azt, hogy annyit érdemelnek, amennyit ugyanazon munkáért bármely más civil szervezet, vagy állami intézmény. A többit egészítsék ki a hívek, ha akarják. Lehet, hogy hatékonyabban menne a gazdálkodás, és az országban több hasznos dolog valósulna meg.


És szerény véleményem szerint nem csak a vasárnapi boltbezárás erőltetése is iszonyatosn nagy gáz volt, amit azzal indokoltak, hogy azért nem mennek a templomba az emberek. - Hülyeség.

De ha azt akarták volna, hogy visszafogottabban legyen a vasárnapi nyitvatartás, akkor megemelhették volna alaposan a vasárnapi műszakpótlékot, de ennek az ellenkezője történt.


A hittan iskolába való bevezetése, míg a szexuális felvilágosítás, kivezetése szintén kb. társadalomellenes vétek, sőt, az UNICEF elleni kötelezettségszegés. Továbbá ha azt is megnézzük, hogy még a drogprevenciót is leépítették a nagy buzgalomban... hát...


És mivel nagyon megy az LMBTQ elleni gyűlöletkeltés, és törvényes zargatás, azzal nem a kereszténység felé hajtják őket, hanem az öngyilkosságba.

És ez bizony azok lelkén is szárad, akik ezt támogatják, akik a templomban is LMBTQ-znak, mert ők is hajszolják az öngyilkosságba a gyerekeket felnőtteket, és ez halálos bűnük az LMBTQ-zós papoknak, mert vígasz, bátorítás, támogatás helyett gyűlöletet és gyűlöletre bullyingre, kirekesztésre bátorítást adnak, és nem tudhatják, hogy hol van az utolsó csepp valakinél.


És bár bizonyára vannak olyan keresztény körök, ahol emellett adnak valamilyen segítséget nekik, nem tudom, hogy mire gondolsz. Hallottam olyanról, hogy ördögüzéssel segítenének, és hasonlók, nos ez nem valószínű, hogy hatásos segítség.

2023. júl. 1. 16:21
 23/24 anonim ***** válasza:

Orbán egy undorító kelés Európa, és egy rákos daganat Magyarország testén!

Ki kell vágni!

2023. júl. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Jégszív ***** válasza:
100%

"Eladó az erény, a bűn,

mert a pénz nem ismer Istent.

Mert a pénz legázol mindent.

Övé a kéj, övé a kín.

Érte küzd a test, a szellem.

Ő hozzá visz az minden út.

Érte dúlnak háborúk,

s harcok ember-ember ellen.

És ez átkos mammonért

omla annyi drága vér."

/Gounod: Faust - Mefisztó rondója/

2023. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!