Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki a biblia szerint el,...

Aki a biblia szerint el, szerintetek milyen élete van?

Figyelt kérdés
2023. aug. 23. 06:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%

#10


De ugyanúgy a keresztények szent könyve, mint az Újszövetség.


Református iskolába jártam. Ebből is ugyanúgy érettségiztünk, mint az Újszövetségből (30-30 történet, persze ügyeltek arra, hogy csak a szépeket tanítsák a gyerekeknek, ne a valóságot)

2023. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
0%

11#

Nem vagyok vallásos, de valamiért erkölcsi minimunmak tartom, hogy nem tekintem egynek.

2023. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%

Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (1990) Máté evangéliuma Mt 10,39;16,25

39Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt.” 25Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megtalálja.



Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (1990) Márk evangéliuma 8. fejezet

35Mert aki meg akarja menteni az életét, az elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem és az evangéliumért, megmenti azt.



Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (1990) Lukács evangéliuma Lk 9,24;17,33

24Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megmenti azt. 33Aki meg akarja tartani az életét, elveszti, aki pedig elveszti, megtartja azt.



Elgondolkodtató:

Mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de a lelkének kárát vallja? Mit is adhat az ember cserébe a lelkéért? Aki e hűtlen és bűnös nemzedék előtt szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön Atyja dicsőségében a szent angyalokkal.”

2023. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

9

"szerencse, hogy a valláskárosultak szelektíven olvassák a Bibliát (már ha olvassák, s nem csak a papok habos-babos példázatait hallgatják), s csak azt dolgozzák fel, s azt emelik ki, ami épp tetszik nekik. A többi nem is létezik, pedig pont annyira van létjogusultsága."

"pont annyira van létjogusultsága"?

Aha, és ha valaki úgy élne, hogy mindent betart, arról mi lenne a véleményed?

Még soha az életben nem találkoztam olyan kereszténnyel, aki szó szerint betartotta volna az egész Bibliát, sem olyan egyházzal, aki ezt hirdette volna.

Annál több provokáló ateistával, akik abba is belekötnek, ha valaki a Bibliára hivatkozik valamivel kapcsolatban, mikor az mekkora hülyeség (példák összeollózva dögivel), meg abba is, ha nem tartanak be mindent szó szerint (példák összeollózva dögivel). Számára minden azt jelenti, hogy a keresztények hülyék.

Azt hiszed, mi nem tudjuk, hogy vannak olyan részek a Bibliában, amit nem tartunk be? Lehet, hogy a református iskolában csak a habos részeket mondták, de vannak olyan egyházi iskolák és papok, akik el is mondják, hogy pl. mit nem tartunk be, és miért, és hogy a Biblia olvasásakor az eszedet nem kell kikapcsolni.

2023. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

12

így van, és az igazán művelt emberek azt is tudják, hogy az újszövetség könyvei sem egyenrangúak "megszívlelendő" vagy "komolyan veendő" szempontból

2023. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
22%

14


Ha valamiből csak azt tartod be, s azzal foglalkozol, ami neked tetszik, akkor az pont olyan mintha nem is lenne, mivel úgyis a saját fejed után mész.


Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy hívő római katolikus vagyok, a biblia szerint élek, csak éppen nem veszem figyelembe Isten létét a Bibliában. Ott van az is a többi dolog mellett, de nekem az nem kell. Lehetek így katolikus?



Amúgy a probléma alapvetően az a valláskárosultakkal, hogy van egy könyv, amire hivatkoznak, hogy azért mert ez meg ez, így van írva, stb, de csak addig a pontig, amíg az nekük előnyös és kényelmes.


Ha hivatkozol rá, hogy az a szent könyved, úgy ahogy van, meg a mindenható, jóságos, magasságos Istened szavai, akkor tartsd be kerec perec, s viseld a következményeket, amik a normális emberek miatt adódnak. Isten elvileg tévedhetetlen, szóval ha hiszel benne, s az akaratát követed, akkor abból bajod nem lehet.


De ha csak arra kell, hogy jobb színben tüntesd fel magad, vagy gyűlöletet szíts mások felé (LMBTQ...) mert annyi minden van benne, s olyan hosszú, hogy statisztikailag kapsz belőle valami találót mindenhova, akkor inkább tedd át a fantasy polcra.

2023. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

"Ha hivatkozol rá, hogy az a szent könyved, úgy ahogy van, meg a mindenható, jóságos, magasságos Istened szavai, akkor tartsd be kerec perec, s viseld a következményeket, amik a normális emberek miatt adódnak. Isten elvileg tévedhetetlen, szóval ha hiszel benne, s az akaratát követed, akkor abból bajod nem lehet."


majd pont te mondod meg, hogy én miben hiszek és mit csinálok

mondtam: SENKI nem tanítja azt, hogy a Bibliával azt kell tenni, amit te ilyen nagy élvezettel és szadistán prédikálsz

úgyhogy magadat tedd át a fantasy polcra

2023. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17# te kulom parádé.
2023. aug. 23. 17:33
 19/26 anonim ***** válasza:
Örök.
2023. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%
#9 Csak tudod, később Jézus megmondta, hogy néhány dolgot nem úgy kéne csinálni, ahogy addig.
2023. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!