Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek hithű muszlim?

Legyek hithű muszlim?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mert keresztény hitben nevelkedem és mindig is az voltam de ahogy egyre jobban gondolkozok ezen rájövök,hogy a kereszténységből van pár dolog amivel nem de az iszlámból mindennel egyet értek például és talán az tetszik nekem a legjobban meg minden de nem vok benne biztos,hogy jó döntés lenne pláne,hogy hogy tudnék itthon az lenni meg minden. Mit kéne tegyek?

2023. aug. 24. 11:29
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%

"Ez komoly? Hadith-nak hívják ezt a forrást, ne mondd, hogy muszlim létedre még csak nem is hallottál róla! Told el a biciklit tesó, ez eszméletlen ciki számodra. Nincs rá szó mekkora balek vagy."


Aisha életkorával kapcsolatban egyes muszlim történészek valószínűsítik, hogy a házasság idején életkora a valóságban inkább 13-14 év lehetett.

És igen ezzel megkérdőjelezik ennek a 4 hadithnak a hitelességét.


De mint fentebb írtam a keresztény uralkodók közül sokan nagyon fiatal lányokat vettek feleségül.


Gondolom Nagy Lajos király aki a keresztény lovagi eszmény mintaképe, 14 éves arája ellen már semmi kifogásod nincs.


"Mint már bizonyítottam hiteles forrásokkal, nincs alsó (sem felsõ) korhatár házassághoz. Aisha 6 éves volt, amikor Muhammad feleségül Vette és 9, amikor megerõszakolta."


Hát azt hogy megerőszakolt volna bárki bárkit is még abszolút semmivel sem tudtad alátámasztani.

2023. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/238 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként meg, az hogy meg változtatód az állitásunkat és azt támadod egy érvelési hiba:"


Én állítottam valamit, amit bizonyítékokkal alá is támasztottam, ti meg csak azt szajkózzátok, hogy hazudok, de bizonyítani nem tudok semmit.

Hiába linkelgetsz békérõl szóló Quran verseket, mert bizonyított, hogy a Quran a összelopkodott zsidó és keresztény forrásokból és Muhammad agymenéseibõl áll. Ha erre is kérsz bizonyítékot, tudok linkelgetni hetekig.

2023. aug. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%

A keresztény magyar Szent István király például 12 éves korában vette feleségül Gizella királynét.


Gondolom senkiben sem merül fel, hogy István király esetleg nem volt eléggé jó keresztény ugye ???


Főleg hogy szentté is avatták...

2023. aug. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/238 anonim ***** válasza:
100%

"De mint fentebb írtam a keresztény uralkodók közül sokan nagyon fiatal lányokat vettek feleségül."


De a keresztények (és minden jóérzésû ember) példaképei nem ezek az uralkodók, hanem Jézus.

A muszlimok viszont követendõ példának tartják a pedofil Muhammadot.

2023. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/238 A kérdező kommentje:
Én azért tényleg annyira érdekesnek tartom,hogy itt mindig minden témára olyan egyedüli álláspontok vannak. Sehol sem találkoztam még ezekkel a tènyfeltárásokklal amikkel itt minden kapcsán.
2023. aug. 27. 01:24
 106/238 anonim ***** válasza:
82%

"Aisha életkorával kapcsolatban egyes muszlim történészek valószínűsítik, hogy a házasság idején életkora a valóságban inkább 13-14 év lehetett."

Ennek szerintem nem igazán van alapja. Nagyjából minden ellene szól.


"És igen ezzel megkérdőjelezik ennek a 4 hadithnak a hitelességét."

Na igen. Akkor viszont a többi is csak ennyire hiteles. Mivel egyetlen hadith sem állít mást, ezért semmi nincs, ami ezeknél hitelesebb lenne. Ráadásul 4.

2023. aug. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/238 anonim ***** válasza:
100%

"Nemi erőszakot, de még szexet sem emlit a hadisz. "


Narrated `Aisha:


that the Prophet (ﷺ) married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old. Hisham said: I have been informed that `Aisha remained with the Prophet (ﷺ) for nine years (i.e. till his death).

[link]


Consummate jelentése:

make (a marriage or relationship) complete by having sexual intercourse.

[link]

2023. aug. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
32%

"Én állítottam valamit, amit bizonyítékokkal alá is támasztottam,"

Nem számit bizonyitéknak egy olyan hadisz ami nem tartalmazza az állitásod (nemi erőszak) és még meg iskérdőjelezett vitatott muszlim tudos körökben...

"ti meg csak azt szajkózzátok, hogy hazudok, de bizonyítani nem tudok semmit."

Nos, a népirtásos részhez hoztam bizonyitokot hogy nem igaz, mire te tereled a témat arra hogy "a Quran a összelopkodott zsidó és keresztény forrásokból és Muhammad agymenéseibõl áll." aminek semmi köze ahhoz amiről az előbb szó volt, és még csak nem is cáfolja az állitásom...


"De a keresztények (és minden jóérzésû ember) példaképei nem ezek az uralkodók, hanem Jézus."

Aki = isten, aki a biblia szerint népírtások tömkelegét írta elő a híveinek...Jó kis példakép.


"Ennek szerintem nem igazán van alapja."

Jaj... [link]


"Mivel egyetlen hadith sem állít mást, ezért semmi nincs, ami ezeknél hitelesebb lenne. Ráadásul 4."


Nos, igazából több hadiszban meg adott életkorokat számolgattak össze, és mértek az adott időpontokhoz hogy ki tippeljék a fentebb emlitett kórt...

2023. aug. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/238 A kérdező kommentje:
104 Am meg vicces,hogy úgy beszélsz Jézus nevében,hogy folyamatosan megszeged azt a parancsolatot " Ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen"
2023. aug. 27. 01:30
 110/238 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem felebarátom egy pedofil.
2023. aug. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!