Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek hithű muszlim?

Legyek hithű muszlim?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mert keresztény hitben nevelkedem és mindig is az voltam de ahogy egyre jobban gondolkozok ezen rájövök,hogy a kereszténységből van pár dolog amivel nem de az iszlámból mindennel egyet értek például és talán az tetszik nekem a legjobban meg minden de nem vok benne biztos,hogy jó döntés lenne pláne,hogy hogy tudnék itthon az lenni meg minden. Mit kéne tegyek?

2023. aug. 24. 11:29
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/238 anonim ***** válasza:
100%

"A szó a "beteljesitést, kiteljesedést, tökéletesitést" jelenti, ami az araboknál a család elfogadását, meg hasonló dolgokat is jelenthet."


Melyik ez a szó, írd le arabul légy szíves!

2023. aug. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
61%
Meg fogom találni.
2023. aug. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Aisha a hívők anyja, és a Allah küldötte között nagyon gyengéd, és bensőséges kapcsolat alakult ki.

A Próféta Aisha karjaiban halt meg tudomásom szerint.


Szóval ez egy igazi szerelmi házasság volt, erről sok hadith van egyébként.

Nyílván senki nem erőszakolt meg senkit ... ezért volt ez így.

2023. aug. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%

"De a keresztények (és minden jóérzésû ember) példaképei nem ezek az uralkodók, hanem Jézus."


Ezek a keresztény uralkodók sok esetben szentté lettek avatva, mint István király akinek 12 éves felesége volt.


Ők maguk Jézust követték, és a keresztény közvélemény a mai napig sem vitatja ezt.


Nem lenne korrektebb ha a kérdést az adott korszak szokásainak függvényében nézzük ?

Mert Mohammed kortársai sem voltak kiakadva azon, hogy fiatal lányt vesz el, mint ahogy István király esetében sem.

2023. aug. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/238 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már a koránt, tele van hülyeségekkel. Olyanokkal mint például az édes víz és a sós víz nem keveredik a tengerekben, de áthaladnak egymáson.


https://www.youtube.com/watch?v=yhVQcs4ZqwA


Hiteltelen és nevetséges az egész.

2023. aug. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
A sós víz és édes víz alatt a tengert és folyókat érti...
2023. aug. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/238 anonim ***** válasza:
60%

"A sós víz és édes víz alatt a tengert és folyókat érti..."



Én is tudom Drakula!



Abdullah_ te meg olvasd el a kegyelmes védákat is. Ha az a gagyi korán ennyire tetszett, akkor ettől garantáltan ketté hugyozod magad.


Hát még ha meglátod Visnu arca milyen szép, rögtön áttérsz a hindura. xD

2023. aug. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Hát még ha meglátod Visnu arca milyen szép, rögtön áttérsz a hindura. xD"


Melyik arca?

2023. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/238 Abdullah_ ***** válasza:
21%
Úgy látom keresztény fórumtársunknál mert meg volt az első pár feles ma reggel.
2023. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/238 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a keresztény uralkodók sok esetben szentté lettek avatva, mint István király akinek 12 éves felesége volt.



Ők maguk Jézust követték, és a keresztény közvélemény a mai napig sem vitatja ezt."


A tényt nem vitatja senki, a morált igen, maga Jézus is:

Mt 18:6 A ki pedig Megbotránkoztat egyet e kicsinyek közûl, a kik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a Nyakára, és a tenger mélységébe vessék.


"Nem lenne korrektebb ha a kérdést az adott korszak szokásainak függvényében nézzük ?


Mert Mohammed kortársai sem voltak kiakadva azon, hogy fiatal lányt vesz el, mint ahogy István király esetében sem."


Nem, mert az iszlám szerint Muhammad az egész emberiség számára hozta el Allah szavát és az az idõk végezetéig érvényes.

2023. aug. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!