Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek hithű muszlim?

Legyek hithű muszlim?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mert keresztény hitben nevelkedem és mindig is az voltam de ahogy egyre jobban gondolkozok ezen rájövök,hogy a kereszténységből van pár dolog amivel nem de az iszlámból mindennel egyet értek például és talán az tetszik nekem a legjobban meg minden de nem vok benne biztos,hogy jó döntés lenne pláne,hogy hogy tudnék itthon az lenni meg minden. Mit kéne tegyek?

2023. aug. 24. 11:29
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/238 A kérdező kommentje:
106 Am akkor a Biblia is épp annyira hiteles mint a Hadith mert hiányzik kb a fele és mert nem tudják Jézus 2. eljövetelét miként kell értelmezni pl?
2023. aug. 27. 01:35
 112/238 anonim ***** válasza:
100%

"Nem számit bizonyitéknak egy olyan hadisz ami nem tartalmazza az állitásod (nemi erőszak) és még meg iskérdőjelezett vitatott muszlim tudos körökben..."


Tehát a te élettapasztalatod azt bizonyítja, hogy 9 éves kislányok rendszeresen és tudatosan csábítanak el 50 éves férfiakat? Nálatok ez normális? Vagy mire alapozod, hogy nem nemi erõszak történt?

2023. aug. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/238 A kérdező kommentje:
110 Látod utóbbi a hamis tanuzás
2023. aug. 27. 01:37
 114/238 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Bibliában is sok probléma van.

De a hadith az nincsen a Biblia szintjén. A Biblia szintjén a Korán van. Miért kevered ezeket?

A hadith az a katekizmusnak, vagy valamilyen hasonló, Biblia magyarázó írásnak felel meg.

2023. aug. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/238 anonim ***** válasza:
100%

"Nem számit bizonyitéknak egy olyan hadisz ami nem tartalmazza az állitásod (nemi erőszak) és még meg iskérdőjelezett vitatott muszlim tudos körökben..."


Mégegyszer: ezek sahih hadithok. Aki ezeket megkérdõjelezi, az az iszlámot úgy ahogy van kérdõjelezi meg, tehát nem lehet muszlimnak nevezni.

2023. aug. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
27%

107-es.

Igen, mint már mondtam az araboknál ez nem mindig jelentette a nász éjszakát.


A szó a "beteljesitést, kiteljesedést, tökéletesitést" jelenti, ami az araboknál a család elfogadását, meg hasonló dolgokat is jelenthet.


A napi iszlámon volt erről egy cikk, de csak a törölt változat van meg:

[link]


Szerintem facebookon meg lehet találni.


[link]

Valahol itt lesz. Én sajnos nem tudom használni a facebookot, szóval hálás lennék ha valaki meg találná!


"Tehát a te élettapasztalatod azt bizonyítja, hogy 9 éves kislányok rendszeresen és tudatosan csábítanak el 50 éves férfiakat? Nálatok ez normális? Vagy mire alapozod, hogy nem nemi erõszak történt?"


Onnan hogy nem emliti hogy Aisha ellenkezett volna, vagy meg viselte volna. Már pedig azt mindig emlitik, titkolni nem nagyon lett volna oka az akkori araboknak hiszen az általad linkelt előző hadisz alapján, valamint az akkori társadalom normák alapján az ilyesmi nem éppen jelentett gondot, és néhányaknak most sem jelentene. Ennek ellenére nem írták, ami valószinüsiti hogy nem volt. Titkolni nem volt okukrá.

2023. aug. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
61%

"Mégegyszer: ezek sahih hadithok. Aki ezeket megkérdõjelezi, az az iszlámot úgy ahogy van kérdõjelezi meg, tehát nem lehet muszlimnak nevezni."

XD


A hadiszokról TÉNY hogy nem tartják a vallás tudosok tévedhetetlennek őket, mert az csak isten szava lehet. Még akkor is ha Sahid hadiszok. Különben eleve nem lenne erről vita sem...

2023. aug. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/238 anonim ***** válasza:
70%

"nem emliti hogy Aisha ellenkezett volna"

Egyre jobb.

Mondjuk, ha elém állt volna ilyen fiatal koromban - lehet, hogy én is úgy megijedtem volna tőle, hogy meg se merek szólalni.

2023. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/238 anonim ***** válasza:
70%

"A hadiszokról TÉNY hogy nem tartják a vallás tudosok tévedhetetlennek őket, mert az csak isten szava lehet. Még akkor is ha Sahid hadiszok. Különben eleve nem lenne erről vita sem..."


Nagyon sokáig nem is volt errõl vita. Csak amióta az interneten mindenki számára elérhetõek a muszlim források, egyeseknek ciki kezdett lenni, hogy a nagy nyilvánosság elé kerülnek az iszlám mocskos dolgai, ezért kezdtek szerecsenmosdatásba, meg történelem hamisításba.


A Qurant amúgy Isten szavának és tévedhetetlennek gondolod?

2023. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

"Mondjuk, ha elém állt volna ilyen fiatal koromban - lehet, hogy én is úgy megijedtem volna tőle, hogy meg se merek szólalni."


És az eféle traumás reakciórol sincsen még egy betűse, pedig elég részletesen írták a hadiszokbn szereplők adott érzelmeit. Föleg Aisha, Omár, és Mohamedét, a szunnita iszlámban.



"Nagyon sokáig nem is volt errõl vita"

Mondom, mert nem érdekelte őket.

"Csak amióta az interneten mindenki számára elérhetõek a muszlim források, egyeseknek ciki kezdett lenni, hogy a nagy nyilvánosság elé kerülnek az iszlám mocskos dolgai, ezért kezdtek szerecsenmosdatásba, meg történelem hamisításba."

Titkai? Soha nem volt titok. Mindenki akit ez érdekelt, tudot róla, csak akkoriban sokakat nem érdekelt. A gyerek házasság meg ilyenek tolerált témák voltak még europában is, így nem ügyködtek vele. Valami katolikus dogma szerint például jézus anyja is kislányként házasodott Józsefhez.

Itt nem titkokrol van szó, csak eljött végre az a kór is, amikor ez víta téma. Van akit ez most sem érdekel, és ragaszkodik az eddigi hagyományhoz, mert csak "Nyugati hisztinek" tartja az ellenkező véleményt.


" A Qurant amúgy Isten szavának és tévedhetetlennek gondolod?"

Hát muszlim vagyok...

2023. aug. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!