Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek hithű muszlim?

Legyek hithű muszlim?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mert keresztény hitben nevelkedem és mindig is az voltam de ahogy egyre jobban gondolkozok ezen rájövök,hogy a kereszténységből van pár dolog amivel nem de az iszlámból mindennel egyet értek például és talán az tetszik nekem a legjobban meg minden de nem vok benne biztos,hogy jó döntés lenne pláne,hogy hogy tudnék itthon az lenni meg minden. Mit kéne tegyek?

2023. aug. 24. 11:29
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/238 anonim ***** válasza:

Quran 17.1

Légy szíves mondd el, melyik Qurani versek adnak magyarázatot az alábbi kérdésekre: (csak quran versek érnek, hiszen abban minden világosan el van magyarázva 6.114)


Ki Allah szolgálója, akirõl ebben a versben szó van?

Hol van a sérthetetlen szentély?

Hol van a távoli szentély? (Segítek. A hadithból megtudtuk hogy ez az al-aqsa mecset, de amikor ez a vers íródott, akkor az a mecset még nem is létezett.)


Quran surah 111.

Melyik qurani versbõl tudjuk meg, hogy

Ki az az Abu lahab?

Miért bünteti allah õt és a feleségét?

2023. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

"Ezt nem te döntöd el."


Mert te igen?


"A pedofília nem rossz példa?"

Neked meg nekem az. De az akkori embereknek lehet hogy nem. A kattolikus biblia hagyományok alapján például józsefnek nem az volt. Lásd az előző linkemet.


"Van szó róla, bemásoltam a verseket tegnap."

A versek menstruációrol szólnak nem élet kortól, és a "nem menstruáló" nő lehet olyan is aki éppen nem menstruáll valami miatt. Tág értelmezés.

Élet kór meg határozásrol nincsen szó



"Akinél vita tárgya a hadith, az Muhammad szerint nem nevezhetõ muszlimnak."


1. Mohamed halála után lettek le jegyezve, vagy 200 évvel a hadiszok, és mindig is vita tárgyát képezték a muszlimoknál.

2. Mohamed próféta véleményét erről nem ismerheted, eleve nem is volt arról véleménye hogy ezek a hadiszok hitelesek-e, hiszen nem az ő út mutatása alapján osztályozták vagy őrizték meg őket.

Hanem kortársainak, leszármazottainak leszármazottai módszereivel maradtak meg.


"9 éves volt, amikor megerõszakolták, ezt a sahih hadithok állítják. Ha nem hiszed el, nem vagy muszlim."


Hát a hadisz éppenséggel nem ezt állitja. A beteljesités szó, nem csak szexet jelenthet. És amugy még mindig nem számit nem muszlimnak, aki egy hdiszt meg tagad...


"Muhammad szerint kell, ha nem hiszed,nem vagy Muslim."


Ha ezt elhiszed, nem vagy normális.

Ha még lett is volna gyerek felesége, akkor sem kell mert a feleségeket az embereknek a saját gondolataik alapján kell választani. A próféta sem írta elő hiveinek hogy mindnek olyan feleségei legyenek mint neki, és a muszlimok közt senki nincs is akinek olyanok lettek volna a feleségeik mint mohammednek, és ezért nem lettek ki közösitve. Voltak akiknek csak egy feleségük, másoknak csak kettő volt.


És sokaknak nem egy gazdag üzlet asszony, vagy egy kislány volt. Nem lehet, és nem is kell úgy házasodni mint a prófáta, ez egyéni. Aki más mondd, az letagadja a muszlim történelmet.


Egyébként egyre nagyobb hülyeségeket írsz.


És nem is értem hogy milyen erkölcsi problémád van az iszlámmal ha keresztény vagy (Legalábbis néhány kereszténységről írt szöveged alapján erre gondolok hogy az vagy, igaz?)


"Ez a vers önmagában egy ellentmondás, mert egyrészt nem specifikálja, hogy mennyi a "sok" pedig a quran szerint minden világosan el van benne magyarázva (6.114)."


A vers erkölcsi magyarázatról beszél, amire kifjezetten utal hogy azzal kezdődik "mást akartok döntö bíronak Allahon kivül?"


Ami napos teremtést illeti, sosem szerettem az ilyen vitákat, még keresztények esetében is mindig inkább más fajta ellentmondásokkal támadtam, amikor tudtam mert az ilyen számosdi mindig kikészitett.


Kérdésedre válaszoljón a ChatGPD:


"Az iszlám teológusok és értelmezők különböző magyarázatokat próbáltak találni az ellentmondásra a Koránban a teremtés időtartamával kapcsolatban. Itt néhány közülük:


Időszámítási különbség: Egy gyakori magyarázat szerint az idő teremtésének két eltérő hosszúságát az időszámítás két különböző módjára vezetik vissza. Az egyik elképzelés szerint a hat nap a földi időszámítást képviseli, míg a nyolc nap az égi időszámítást jelenti, ami eltérő lehet.


Szimbolikus idő: Egy másik megközelítés szerint a hét nap egy szimbolikus időintervallum, amely nem szó szerint értendő. A szám hét számos kultúrában és vallásban fontos szimbólum, és a teremtéstörténetben is jelentősége lehet a hét napnak mint pihenőnapnak.


Két különböző szempont: Néhány teológus azt mondja, hogy a két különböző időtartam két különböző nézőpontból való megközelítést jelent. Az egyik perspektíva a teremtés külső szemlélője, a másik pedig a teremtés résztvevője lehet.


Korrekció az emberiség számára: Egy másik értelmezés szerint a nyolc napot a teremtés következő szakaszára lehet vonatkoztatni, amely az ember megjelenése után jön. A hat nap során a világ és az univerzum teremtését végezték el, majd az ember létrehozása és az ő számára való felkészítés további két napot vett igénybe.


Nyelvi áthallás: Néhány teológus azt is felveti, hogy a két különböző szám hátterében a nyelvi kifejezés vagy fordítás áthallása állhat. Az eredeti arab szövegben hasonló kifejezések szerepelnek, amelyek eltérő módon értelmezhetők."


Ezzel le zárom a napos vítát, mert agyf#szt kapok az ilyesmitől. Keresztényként tuti megérted. (Ha keresztény vagy.)

2023. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
12%
Egy pár óráig nem leszek, mert palacsintát kell sütnőm, addig viszlát!
2023. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%
Nekem a fahéjas a kedvencem 🙂
2023. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/238 anonim ***** válasza:
44%

Abdullah ibn Amr reported: The Messenger of Allah, peace and blessings be upon him, said, “Whoever does not desire my Sunnah is not a part of me.”


Source: al-Sunnah li-Ibn Abī ‘Āṣim 52


Grade: Sahih (authentic) according to Al-Albani


عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَمْرٍو قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ مَنْ رَغِبَ عَنْ سُنَّتِي فَلَيْسَ مِنِّي


52 السنة لابن أبي عاصم


62 المحدث الألباني خلاصة حكم المحدث إسناده صحيح في تخريج كتاب السنة


[link]


Egyébként még mindig várom az arab szót, amit mondtál hogy meg fogod találni.

Szánalmas vagy ezzel a chatgpdzéseddel, beismerted, hogy nem tudsz semmit, csak pedofilkodni😂 undorítóak vagytok.

2023. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/238 Abdullah_ ***** válasza:
0%

"Source: al-Sunnah li-Ibn Abī ‘Āṣim 52


Grade: Sahih (authentic) according to Al-Albani"


Kezdjük ott hogy személyszerint csak Bukhari, Muslim, Tirmidhi, Abi Dawud, Ibn Majah és Malik hadith gyűjteményeit fogadom el.


Bár testvéreim közül sokan idézik Ahmed hadithait is.


Lényeget tekintve ok, hogy kövessük a Próféta (béke legyen vele) szunnáját, most már csak az a kérdés mit tekintünk annak.

2023. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/238 anonim ***** válasza:

"Kezdjük ott hogy személyszerint csak Bukhari, Muslim, Tirmidhi, Abi Dawud, Ibn Majah és Malik hadith gyűjteményeit fogadom el."


Megint hazudsz, korábban linkeltem olyanokat és nem fogadtad el.

De akkor itt egy tirmidhi is tessék:

Aslam al-Qibti reported: The Messenger of Allah, peace and blessings be upon him, said, “Let me not find one of you reclining on his couch, when a command or prohibition of mine comes to him and he says: I do not know, we only follow what we find in the Book of Allah.”


Source: Sunan al-Tirmidhī 2663


Grade: Sahih (authentic) according to Al-Albani

[link]

2023. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

"Egyébként még mindig várom az arab szót, amit mondtál hogy meg fogod találni."


Idő közben feladtam mert felesleges. Arabul is az van írva hogy "Beteljesités". Ami az araboknál nem csak szexet jelent. Mint már mondtam, kicsit talán pontatlanul.


"Szánalmas vagy ezzel a chatgpdzéseddel, beismerted, hogy nem tudsz semmit,"


Nem. Azt ismerem be hogy nem érdekel annyira a napos teremtés téma, hogy fárasszam vele magam.


"csak pedofilkodni😂 undorítóak vagytok."


Elnézést, de forditva ülsz a tevén. TE vagy aki meg akar győzni minket már ÓRÁKOTA, hogy meg erőszakolunk egy 9 évest vagy nem vagyunk igazi muszlimok, és MI vagyunk akik ezt ellenzik. Te vagy az undoritó, de nagyon.


És megint mondom hogy

1. A próféta hagyományának követése, nem azt jelenti hogy minden egyes hadiszt elfogadunk a hagyományaként.

2. Ha elis fogadjuk hogy volt gyerek felesége, nekünk még mindig nem kell szeretni egyet. A vallástudosok egyet értenek hogy nem szükséges pontosan olyan feleségeket szerezni mint amilyen a prófétának voltak. Nem szükséges például hogy Aisha legyen a neve, és 9 éves legyen. Vagy hogy Fatima legyen a neve, és idősebb és gazdagabb legyen nálunk.


Szóval ez nem érv. Még mindig.

2023. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

Egyébként keresztény vagy?

Ha igen, milyen erkölcsi problémád van az iszlámnak ha egyszer keresztény vagy?

2023. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/238 anonim ***** válasza:
100%

"Idő közben feladtam mert felesleges. Arabul is az van írva hogy "Beteljesités". Ami az araboknál nem csak szexet jelent. Mint már mondtam, kicsit talán pontatlanul."


Adtam egy linket az arab szöveghez, csak copypasteold a szót, amit keresünk!


"Nem. Azt ismerem be hogy nem érdekel annyira a napos teremtés téma, hogy fárasszam vele magam."


Tehát nem érdekelnek a vallásod alapjai. Oké🤡


Nem azt mondom, hogy egy konkrét kilencévest kell megerõszakolnod, hogy Muslim legyél, hanem azt, hogy a pedofíliát nem ítélheted el, mert azzal Muhammadot is elítéled és akkor nem vagy Muslim.


Fatima pedig a lánya volt, nem a felesége. Akire te gondolsz Khadijának hívták.

2023. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!