Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmennétek poénból egy Jehova...

Elmennétek poénból egy Jehova tanúi szekta gyülésre?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok milyen emberek járhatnak komolyan ezekre.

2023. szept. 5. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Én egyszer voltam egy pünkösdi akármi szekta vasárnapi gyülekezetben, mert nem messze laktam a "bázisuk

Eleinte elég kellemes volt, elég jó kis rock-zenekarral "dícsértéka Zurat, de mikor elkezdtek úgymond "nyelveken beszélni" (azaz összevissza hadoválni), rázott a nevetés, úgyhogy eljöttem.

2023. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

"bázisuktól" és egy szomszédom beszélt róluk.


Ezt kitörölte a gép, bocs!

2023. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
nem
2023. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Poénból nem, de van az a pénz...
2023. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Voltam többedmagammal, látogatóként. Semmi extrém (pl. #1-es által említett) nem történik ott, teljesen normálisan fogadják az embert, akkor is, ha csak kíváncsiságból megy oda.
2023. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
44%

Nem, olyan agymosás zajlik abban a szektában (ismerőeim között van jehovás rajta látom), inkább egy másodpercre se teszem magam ki ennek.

"Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik báránybőrbe bújva jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok." Mt 7,15

2023. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Asimov2 válasza:
86%
Még poénból sem. Anno huszonakárhány évvel ezelőtt egy kollégám teljes családját beszippantották. Kedves család volt, persze nem hibátlan. A nő totál agymosott lett, a férfi öngyilkos.
2023. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
nálunk egyszer a hit gyülekezete gitárkodott így, csak egy kicsit álltam meg hallgatni, rögtön jött beszélgetni egy kétajtós szekrény kopasz bácsi aki régen rosszfiú volt és köztük tért meg. a nagyon elveszett lelkeket be tudják ezek szippantani, de én hiába magyarázkodtam a saját elképzeléseimről ami a teremtést és a tudományt sem zárja ki, túl elhivatottak, nem mennék poénból sem gyűlésükre. pedig még egyetemet is járt ez az Úr, mégis olyan balgaságokat mondott. a végén együtt akart imádkozni, én éreztem rosszul magam hogy elutasítottam mert azt mindenki magának intézi otthon az én elképzelésemben. konkrétan Jehova tanúi nagyon ritkán járnak itt Szabolcsnak ezen részén, gondolom tanultak belőle hogy itt nagyon nem jön be az erőszakos rábeszélés, és előbb csavarják le őket indulatból ha nem értik a nemet, nagyon óvatosak. én megértem mindenki nézeteit, sajátomat nem is erőltetném senkire, de sokszor rossz látni hogy mire képesek iylen szektásabb felekezeteken belül a tagjaik
2023. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem szektás gyűlések ezek, hanem összejövetelek.

Semmi különöset nem fogsz tapasztalni. Mindenki kedvesen fogad, nem “néznek ki” amiért te nem tartozol közéjük vagy nem vagy úgy felöltözve mint ők (öltönyt illetve ruhát viselnek).

Vasárnap van egy fél órás előadás egy bibliai téma alapján aminek általában a témája az, hogy hogyan legyen erősebb a hitünk, hogyan legyünk jobb emberek, hogyan tartsunk ki a nehéz időkben stb és ezután átvesznek egy Őrtorony cikket, ami interaktív módon zajlik. Felolvasnak egy részt, majd lehet jelentkezni a hallgatóságból, hogy elmondják ki mit értett meg abból a cikkből, hogyan tudná alkalmazni, milyen tanulságokat vont le. A cikkek egy-egy bibliai témát dolgoznak fel, több Blibliaverset is lehet idézni a válaszok során. Az egész összejövetel így összvissz 1 óra 40 perc. Énekkel és imával kezdődik, énekkel és imával zárul, és a két programrész között is van egy ének.

2023. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es és nem érzed magad egy kicsit agymosottnak?
2023. szept. 7. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!