Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úrvacsorán a kenyér kovászos...

Úrvacsorán a kenyér kovászos vagy kovásztalan?

Figyelt kérdés
Ti melyiket látjátok bibliailag alátámasztottnak? Úgy tudom felekezetenként eltérő a gyakorlat.
2023. szept. 19. 05:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Azért az kiderül belőle, hogy munyamunya emberi hagyományainak vagy az adott fordításnak van igaza.
2023. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kiderül annak,aki érti a nyelvet és azt a magyar jelentését ragadja-e ki,amit az író gondolt.
2023. szept. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 munyamunya ***** válasza:

7es,

Úgy látom, a 9es válaszodban megoldottad magadnak a kérdést, nem hinném, hogy az én segítségemre szorulsz a görög szöveg elemzésében. Nyilván többféle értelmezésre is el lehet jutni a szavak változatos jelentése/fordítása és a nyelvi fordulatok, felépítések különbözősége miatt. Ráadásul tényleg fontos lenne az első századi hétköznapi élet ismerete, plusz nem lehet figyelmen kívül hagyni a törvény rendelkezéseit, az erre alapuló héber vallásos gyakorlat elemeit sem (én ezekről beszéltem korábban is, nem "emberi hagyományokról").

Senkit nem kívánok győzködni sem, itt mindannyiunknak megvan a maga elgondolása a hit dolgairól, a kérdező pedig épp az egymástól eltérő véleményekre, gyakorlatra volt kíváncsi. Erre válaszoltam.

2023. szept. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13

Tehát inkább kitérsz a válasz alól, persze ez is válasz :)

2023. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

14.Hsz!


Nem tudhatod-ha még személyesen nem tapasztaltad-milyen elemi erővel bír az,ha szembesülsz egy életen át követett téves, a bibliai tanítással ellentétes gyakorlattal s valaki annak megváltoztatására akar inteni.


Ilyen esetben be kell vallani önmagadnak,hogy Isten világos tanítását nem láttad meg,sőt, egyházad,őseid, előtted nagy tekintélyű értelmezésedet meghatározó emberek sem látták meg azt.

Tapasztalataim szerint,az emberek 80%-a NEM HISZ A SZEMÉNEK és tévedéskét minősíti az új felismerést.

2023. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15

Teljesen őszintén mondom, fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, ezért nem is reagáltam már néhány hozzászólásodra.

2023. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16.Hsz!


Ha még fogalmad sincs a tradíciók,népi hiedelmek,a Biblia tanításával ellentétes vallási gyakorlatokról,tanításokról, neked nehéz érthetőt írni,mert pastu nyelvűnek véled.

2023. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nehéz, ha egyáltalán nem kapcsolódik a témához, s lényegében úgy írsz, mintha magaddal beszélgetnél :)


De láthatóan egész jól elvagy így is a saját hiedelmeid közepette. :)

2023. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Természetesen vastagon a témához illik,hiszen én -a közösségem lelkészeként- igyekeztem az úrvacsorai kenyeret,a Krisztus által megtört kovásztalan kenyérhez hasonlóvá változtatni, de közösségem űgy ragaszkodott a kovászoshoz,vagyis a hagyományaikhoz,mint az életükhöz.


Természetesen nem akartam senkit sem kényszeríteni a biblikus jelképek fogyasztására s ezért vehetett volna bárki kovászosat mástól(pl. egy presbitertől),vagy az úrvacsorai asztalról.


Azt tapasztalom,hogy a "Sola Scriptura" elve nem működik. Ehelyett,a "Sola tradíció" elve a gyakorlat.

2023. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19

És nekem mi közöm egyes kihágó lelkészek, illetve a refik belső ügyeihez?


Amúgy a Bibliában Krisztus azt mondja, hogy az valóban az Ő teste és valóban az Ő vére, de ugye nálad is "sola tradíció" van.

2023. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!