Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit gondolnak...

A muszlimok mit gondolnak Hamza Yusuf sejkről?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 19:10
 1/7 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Nem követtem a munkásságát, most utánanéztem gyorsan. Összességében szimpatikusnak tűnik.


Megjelölted a szúfizmust, de Yusuf ha jól látom nem vallja magát szúfinak, és én is szunnita muszlim vagyok, a szúfizmus távol áll tőlem.

2023. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vallja, de nem is ítéli el, amíg valaki nem viszi túlzásba, egyébként validnak tartja.


https://www.youtube.com/watch?v=HoFXt8Zd_b8

2023. okt. 24. 21:04
 3/7 Abdullah_ ***** válasza:

Nem tartom jónak a szúfizmust, mert nekünk Allah küldöttének Szunnáját kell követnünk, persze fontos lehet még a sahabik példamutatása is.

De mindenféle szúfi mesterek/tanítók engem nem érdekelnek.

2023. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ők is azt mondják, hogy a próféta szunnáját követik.
2023. okt. 24. 23:44
 5/7 A kérdező kommentje:
"Lehet, hogy a teológusok veszekednek, de a világ misztikusai ugyanazt a nyelvet beszélik." - Eckhart mester
2023. okt. 24. 23:48
 6/7 Abdullah_ ***** válasza:

#4:


Nem emlékszem, hogy Allah küldötte (Allah dicsérje és üdvözítse) azt mondta volna, hogy kövessünk valamilyen későbbi mestereket vagy tanítókat...sem a Koránban sem a hiteles hadith gyűjteményekben ilyenről nem tudok.


Arra viszont határozottan figyelmeztetett hogy foggal-körömmel ragaszkodjunk a Koránhoz és az ő személyes tanításaihoz és példamutatásához.

2023. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Abdullah_ ***** válasza:

"Lehet, hogy a teológusok veszekednek, de a világ misztikusai ugyanazt a nyelvet beszélik." - Eckhart mester


Hát ez elég szomorú. Mi közünk van nekünk más valláson alapuló úgynevezett "misztikus tanításokhoz" ??


A szúfizmust tévútnak tartom. De nem haragszom rájuk, és muszlimnak ismerem el őket is.

2023. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!