Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűntudatom van, mert Istentől...

Bűntudatom van, mert Istentől kérek irreálisnak tűnő dolgokat. Reális ez? Mit javasolsz?

Figyelt kérdés

A Teremtő, hívjuk most Istennek azt üzente a Prófétái által, hogy az embernek csak kérni kell és adatik. Ismerős ? Én igyekszem nagyon kevésszer igénybe venni ezt az opciót, mert bűntudatom van miatta. Úgy érzem jogtalan előnyt szerzek másokkal szemben. Ugyanakkor viszont, ha valóban kell hiába kérném nem segítene az Úr, hiszen sokszor kértem már. Úgy értelmezem, mint egy hitelt. Ha még nem járt le a tartozás törlesztése nem kapok másikat.


Múlt hétvégén egy számítógépes játék miatt kértem az Úr segítségét. Nagyon akartam egy különleges Halloweeni küldetéssorozat keretében egy prémium tartalmat megszerezni, amiről később kiderült, hogy semmit sem ér. Mondjuk ezt nem lehetett tudni a legelején. A CC-k video tartalmat készítők, akik profik, ebből élnek, nagyon jókat írtak erről a jutalomról. Nagyon nehéz volt a küldetéssorozat. Már péntek délutántól, ahogy hazaértem a tanításból folyamatosan ezzel játszottam egész szombatot is belevéve és így elértem az utolsó legnehezebb küldetéshez. Nagyon fontos volt hogy valamilyen csapattársakkal megcsináljam, mert különben vasárnap egész reggeltől estig játszanom kellett volna.


Nagyon boldognak érzem magam, hogy részben Önerőből másrészt Isten (vagy Allah, Sátán, Yehova, Yahve vagy bármi, ahogy hívod) segedelmével sikerült megcsinálni az élet egy fontos kihívását. Nagyon boldog vagyok a sikernek.


Viszont ugyanakkor hatalmas bűntudatom is van. Miért ezt kértem? Miért nem azt, hogy gyógyuljak fel az influenzaszerű betegségemből? Már idestova egy hete gyötör és minden nap 38.4°C körül van, ami már ötödik napja nem megy le antibiotikum kúrával. Úgyhogy kellett is könyörögnöm a háziorvoshoz egy másikért. Remélem az már beválik. Viszont úgy gondolom, hogy az ilyen anyagi síkon megjelenő betegségeket az anyagi princípiumokkal, mint antibiotikum kell legyőzni. Ezt a jelenlegi tudományon alapuló világrendszer hatékonyan képes kezelni. Szóval ez így vagy úgy megoldódik. Remélem érted.



2023. okt. 28. 17:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Ha isten q mormon hitet választotta"

Amikor butítod istent, hogy megértsd miért nem segít neked.

Na ez egy új mélység.

2023. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem mindegy, hogy ki segített neked. Mondjuk, Isten csak úgy nem teljesít minden kívánságot. Nem dzsin vagy valami csodatevő kobold vagy jótündér. Isten, ha segítséget kérsz tőle, valóban segít. De úgy, hogy téged formál olyanná, hogy képes legyél elérni egy adott célt.

Inkább amolyan mentor jelleggel segít.

Persze, ha olyasmi figura vagy, aki Istent szórakoztatja azzal, ha jókat játszik, akkor segít a játékban. De akkor is van vele valamiféle szándéka, hogy rávezessen egy felismerésre. Nagy hűhó egy extráért, ami nem is ér sokat. De azért csak sikeresen ráterelte a figyelmedet a lényegre. Ez pedig a kapcsolat keresése Istennel. Hallod, én nagyobb kedvemet lelem az Istenen való elmélkedésben, eszmecserékben, mint a játékokban. Most is van a gépemen sok jó játék, de kicsit játszom vele és rájövök, hogy basszus, ez időpocsékolás volt. Mondjuk a Red Dead Redemtion azért az már valami volt, de az már inkább művészet, mint játék.

Ha pedig Istent keresed, javaslom a legnagyobb jóindulattal, hogy Jézust és a tanítását érdemes elsősorban kutatni, keresni. A Bibliából kiolvasható az igazság.

Tudom, baromi nehéz nekiveselkedni, de sokkal hasznosabb az életben, mint a Halloweeni prémium tartalom.

De tulajdonképpen ez a te dolgod.

De az biztos, hogy Istennek tetszik., hogy feltetted ezt a kérdést. Az igazi kérdés mégis az, vajon érdekel-e a válasz is?

2023. nov. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt írod:


"Úgy érzem jogtalan előnyt szerzek másokkal szemben."


másoknak ugyanúgy megvan ez a lehetőségük, ugyanúgy kérhetnek, ahogyan te, tehát nincsenek hozzád képest semmilyen hátrányban.

2023. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"A Teremtő csak annak a felekezetbe tartozónak segít aminek vallja magát.Pl ha Isten a Mormon hitet választotta, akkor a többi vallás kérői cancel"

Ez jó nagy butaság. :D

2023. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

(1János 5:14) 14 És bízunk benne, hogy bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket.


Azt hallgatja meg, ami összhangban van az akaratával. A "Halloween"-nak semmi köze Istenhez, sem Krisztushoz.

2023. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem segít senkinek. Nem is érne rá, hiszen nyolcmillárd ember él a földön és ebből elég sok imádkozik segítségért egyszerre hozzá. Hogy hallgathatná meg egyszerre mindet?

Én is kértem már segítséget tőle egy jó ügy érdekében, de nagy ívben tett rá, nem segített.

2023. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

"Nem is érne rá, hiszen nyolcmillárd ember él a földön és ebből elég sok imádkozik segítségért egyszerre hozzá. Hogy hallgathatná meg egyszerre mindet?"

Istent nem köti az idő, mint minket.

2023. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Ha bűntudatod van még, akkor nem találkoztál Isten kegyelmével, szeretetével.

Jézus Krisztus az út az örökhazába. Erről mit tudsz ?

jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

#19

Igen, a keresztény isten mindenkit egy süllyedő hajóra tett, majd megkérdezte: "valaki szeretne mentőmellényeket?".


Nahát, isten nagyon kegyes.

Belekevert minden embert az örökké tartó szenvedésbe, DE ha hiszel benne akkor minden jó.


Ez inkább úgy hangzik, mint amit óvodások játszanának.

febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%

"Ez inkább úgy hangzik, mint amit óvodások játszanának."

Akkor valamit nyilván nagyon félreértesz, hiszen a legkomolyabb tudósok között is sok a gyakorló hívő.

febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!