Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelő, református/katolikus?

Keresztelő, református/katolikus?

Figyelt kérdés

Adott egy református anyuka és egy katolikus apuka, 3 éve házasságban.

A gyermek 1. születésnapján szeretnénk keresztelőt.

Abban megegyeztünk, hogy a kicsi református lesz.


A keresztszülő jelöltek viszont katolikusok, nem házasok és nem is egy pár. Elsőáldozók nem voltak.

Lehetnek keresztszülei a gyermeknek? Mivel jár?


2023. okt. 28. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ezt a református lelkésztől kell megkérdezni.


Szerintem nem.

2023. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp felvesszük a kapcsolatot vele, csak gondoltam felteszem a kérdést, tájékozódásképp.
2023. okt. 28. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az esetben jobb lenne katolikusnak keresztelni.
2023. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A keresztszülőnek reformátusnak kell lennie.
2023. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy református gyermeknek lehet katolikus keresztszülője (van ismerősöm), csak itt az egész helyzet egy kicsit összetettebb.
2023. okt. 28. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, mert akkor nem töltheti be hivatását - azaz gondoskodjon, hogy a gyermek református hitben nevelkedjen.
2023. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

A 6.Hsz. érvelése logikus,de...


A legtöbb lelkésznek a keresztelés egy olyan formaság,amivel a közössége létszámát,befolyt adóját növelheti,de a felnövekvő gyermek keresztény szellemben való nevelése,szinte teljesen mellékes. Ilyen lelkészek esetében akár istentelen,vagy mohamedán is lehet a keresztszülő.

2023. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hm, papja válogatja akkor…
2023. okt. 28. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy kötelező-e, hogy legyen keresztszülő? Mert pl katolikus keresztelőn nem kötelező, ha biztosított a család révén a gyerek katolikus nevelése. Keresztelési tanú meg bárki lehet. Annak szokták beírni a "keresztszülőket", ha hivatalosan nem lehetnek keresztszülők.

Református keresztelésen nem lehet katolikus a keresztszülő, az biztos. Az nem baj, hogy nem egy pár és hogy nem házasok. Csak azt nem tudom, ref. kerezstelőn létezik-e keresztelési tanú.

2023. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A reformatus lelkesznek eleg nagy szabadsaga van ebben, konkretan ott kellene megkerdezni (lelkeszi hivatal + email, nem kell a lelkeszt szemelyesen keresni, ha nem akarjatok). Lehet, hogy a kivalasztott templom honlapjan eleve le van irva.

Lehet, hogy muszaj lesz reformatusnak lenni a keresztszulonek, erre keszuljetek fel.

2023. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!