Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálod után Isten kikérné...

Ha halálod után Isten kikérné a te véleményedet, hogy szerinted te mit erdemelsz, hova kerülj mit mondanál?

Figyelt kérdés
Én ezt: szerintem alapvetően jó ember voltam, akinek tudtam, mindig segítettem, akinek nem tudtam, az nem én hibám, mert én mindent megtettem érte. Kevés dologban leltem itt örömömet, sosem voltam boldog, és követtem el dolgokat magam ellen. Tudom, hogy meghaltam, és örülök is, hogy így alakult, valójában mindig is erre vágytam. Nem lenne az a pénz, hogy ezt a szorongásos szenvedést, tovább csináljam. Követtem el jó, rossz dolgokat egyaránt, hiszen ettől voltam ember, de mindig a jóra törekedtem.

nov. 23. 09:39
1 2
 1/20 Lucifer-666 ***** válasza:
84%
Arrogánsan rábökném, hogy a mennyországban és tájékoztatnám, hogy a következő ilyennél nem fogunk beszélni egymással.
nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Thunderfairy ***** válasza:
27%

Ennyire már ne vigyétek a vallást tulzásba. A másik hogy nem kérdezve lesz hogy te mit akarsz hanem ez egy itélet lesz mint a bíróságokon. Ott se választhat a bünőző hogy mi legyen. Csak egy itéletet kapsz és úgy lesz.


Megnyugtatásul meg közlöm hogy semmi bizonyiték isten létezésére.

nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Fedezőnyúlnak mennék egy nyúlfarmra, miért?
nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
Ezt: "nincs jogod megkérdőjelezni az életem, nem neked kellett végigcsinálnod. Te itt ülsz mindenhatóként az elefántcsont tornyodban, miközben mi meg próbálunk minden napot túlélni. Ráadásul azt találgatják, vajon miről mit gondolsz, reménykedve, hogy nem bántódsz meg."
nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Rohadtul senki sem fog kérdezgetni. Semmilyen képzelt haver. Halál után nincs tudat, sem test. Eltemetnek és többé nem létezel semmilyen formában.
nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 2*Sü ***** válasza:
56%

Voltak erényeim, erősségeim. Ezeket igyekeztem valami olyanban kamatoztatni, ami meggyőződésem szerint mások számára is hasznos. Voltak hibáim, gyengeségeim is szép számmal. Ezeket igyekeztem – amennyire tudtam – javítgatni, kompenzálni magamban. Nem a maximális intenzitással és odafigyeléssel ugyan, de alapvetően igyekeztem úgy élni, hogy inkább másokat segítsek és nem úgy, hogy az önző érdekeimet szolgáljam mások kárára. Nos, hát messze nem olyan tempóval, mint amilyenre adottságaim szerint képes lehettem volna, de szerintem alapvetően mégis jó irányba haladtam. Hogy elégséges tempóban-e? Ez attól függ, hogy mit jelent az, hogy elégséges.


De ez egy szubjektív, nem is elfogulatlan kép önmagamról. Hogy mások szemében én milyen voltam, annak a megítélésében én vagyok a legkevésbé kompetens. Ezt mindenkinek a maga értékrendje alapján kell megítélnie. Valaki aljas, elvetemült gazembernek tart? Nos, nyilván megvan az oka, hogy miért tart annak. Én annyit tudok csak, hogy nem tudatos szándékom szerint tevékenykedtem úgy, hogy ilyennek tartson.

nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Én azt hogy tegyen a pokolba. Először is nincsenek jó tetteik,másodszor nem tudok jót tenni senkivel, harmadszor nem tudok szeretni senkit.

Csak az állatokat szeretem kivéve az unokatestverem kutyákat aki anyunak maradt. Gyűlölöm azt a kutyát mert az unokatesom is irigylem és s ő apartamentet vett és a kutya Anyunál van. Az unokatesóm cicait viszont imádom de a kutyát nem. Szóval kivéve azt a kutyát, az állatokat szeretem de ez nem számít.

Meg azért se szeretnék a mennybe kerülni mert Isten ott is szenvedhetnek hogy Pstihokai beteg maradnék. Én nem akarok örökké élni betegen Isten országába. Inkább kerüljék a pokolba ahol más is szenvedne rajtam kívül mint a mennybe ahol én szenvednek a betegségem miatt.

És minél hamarabb a pokolba kerülnek annal jobban örülnék neki mert a földönehakabb kevesebbet vétkeznék a szeretet,Isten és az emberek ellen.

nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

A kérdésed plátói. Választ soha nem kaphat senki. Akkor miért kérdezni?

nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy belátom, bűnös voltam, sokat vétettem Ellene és mások ellen, de legalább a purgatoriumba engedjen be.
nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jézusom segíts!
nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!