Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálod után Isten kikérné...

Ha halálod után Isten kikérné a te véleményedet, hogy szerinted te mit erdemelsz, hova kerülj mit mondanál?

Figyelt kérdés
Én ezt: szerintem alapvetően jó ember voltam, akinek tudtam, mindig segítettem, akinek nem tudtam, az nem én hibám, mert én mindent megtettem érte. Kevés dologban leltem itt örömömet, sosem voltam boldog, és követtem el dolgokat magam ellen. Tudom, hogy meghaltam, és örülök is, hogy így alakult, valójában mindig is erre vágytam. Nem lenne az a pénz, hogy ezt a szorongásos szenvedést, tovább csináljam. Követtem el jó, rossz dolgokat egyaránt, hiszen ettől voltam ember, de mindig a jóra törekedtem.

2023. nov. 23. 09:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs bűntelen ember, de mindenki van annyira önhitt, hogy elég jónak gondolja magát a mennyországhoz.


Mi önbizalomhiányos emberek valószínűleg a poklot mondanánk.


A jó hír, hogy istenítélet van, tehát nem rajtunk múlik.

2023. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ezt mondanám:

Jézus

2023. nov. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Fejlődésbe
2023. nov. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Senior Séf ***** válasza:
56%
A fa5zom se akar a mennyországba kerülni. Egy emberre nem főznek!
2023. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mit érdemlek? Természetesen a Poklot érdemlem, mint mindenki, aki valaha vétkezett. De a kegyelem azt jelenti, hogy nem az érdemeim szerint bánik valaki velem, hanem ki nem érdemelten ad valami jó ajándékot.

Szóval valószínűleg valami olyasmit mondanék Istennek: "Uram, irgalmazz! Sok bűnt elkövettem, sok hűtlenséget elkövettem ellened, és nincs mentségem. Nézz rá Jézusra, és emlékezz az ígéreteidre, amelyeket a Szent iratokban tettél! Hadd beszéljen az Ő vére helyettem az én érdekemben! Jézusban bíztam, Benne reménykedtem, és megígérted, hogy aki Őbenne hisz, az nem szégyenül meg! Uram, irgalmazz!"

Úgy gondolom azonban, hogy a feltámadás után már nem lesz szükség rá, hogy bárki szavakat mondjon Istennek vagy másoknak, mert mindenki "átlátszóvá" válik, tökéletesen látni fogja mindenki, hogy mi van a szívemben.

üdv, a javuló Stefán

2023. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt hogyha már jártam a pokolban legalabb járhatnék a mennyben is.
2023. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Jégszív ***** válasza:

A kérdés egy merő FIKCIÓ! - de benne vagyok a játékban:


Hat kérdést tennék föl neki. Ha mindegyikre kielégítő választ ad, ODA KÜLD, AHOVÁ AKAR!

2023. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk én csak annyit mondanék hogy dögöljön meg!
nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért az elég fura, hogy pár év itt töltött idő tettei alapján valaki milliárd évekre maghatározza a sorsunkat.

Persze ha magam dönthetnék, akkor azért jó lenne előtte látni a lehetőségeket. Bár lehet hogy pont ezt mutatja be nekünk: Uraim, ez itt a pokol, nemsokára meghalsz és akkor megmutatom a menyországot is.

dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"valaki milliárd évekre maghatározza a sorsunkat"

Nincsenek évek, se egy se milliárd, a keresztény tanítás alapján az üdvösség sokkal inkább egy állapot, ami időtlen.

dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!